شما اینجا هستید   |

    اخبار : پایش به گفتمان در فضای آموزش عالی کشور تبدیل شود

به گزارش خبرنگار حوزه آموزشی و پژوهشی گروه دانشگاه خبرگزاری آنا، دکتر محمدمهدی طهرانچی صبح امروز در حاشیه بازدید از نمایشگاه دستاوردهای پژوهشی و فناوری دانشگاه آزاد اسلامی با حضور در غرفه خبرگزاری آنا دقایقی با خبرنگاران این رسانه به گفتگو پرداخت.

رئیس دانشگاه آزاد اسلامی با اشاره به شروع تحولات ساختاری و محتوایی در بخش پژوهشی دانشگاه آزاد گفت: اهداف مختلفی را مدنظر قرار داده‌ایم تا از نهایت توان پژوهشی دانشگاه استفاده کنیم.

وی در ادامه با تشریح طرح پایش، ادامه داد: طرح پایش، نظام پژوهشی دانشگاه آزاد اسلامی را به صورت شبکه‌ای تنظیم کرده و سراهای نوآوری در ادامه طرح پایش بسترساز اشتغال دانش‌بنیان خواهد شد.

طهرانچی با اشاره به راه‌اندازی صندوق سرمایه‌گذاری دانشگاه آزاد اسلامی اظهار کرد: این صندوق به‌همراه سایر نهادها به ثبت رسیده است و دانشگاه آزاد اسلامی پشتیبان اصلی این صندوق‌ها خواهد بود. همچنین صندوق‌های خطرپذیر و شتاب‌دهند‌ه‌‌ها را در همین راستا در یک سال آینده راه‌اندازی خواهیم کرد. مدارس خلاقیت و مهارت نیز راه‌اندازی خواهند شد.

رئیس دانشگاه آزاد اسلامی ضمن بازدید از پرونده‌های خبری تحلیلی خبرگزاری آنا گفت: پایش باید به یک فرهنگ تبدیل شود، با راه‌اندازی پایش و تشکیل تیم‌های هزار و ۱۰ هزار نفره در ذیل پایش اثبات می‌کنیم که ایرانیان هم در انجام فعالیت‌های گروهی توانمند هستند.

وی ادامه داد: پایش باید به یک گفتمان در فضای آموزش عالی کشور تبدیل شود و در این راه رسانه‌ها نقش بسیار مهمی دارند؛ پیشرفت علمی دشمن دارد و رسانه‌ها با مراقبت و فرهنگ‌سازی در پیشبرد اهداف پژوهشی سهیم باشند.

طهرانچی در پایان اضافه کرد: جهت‌گیری‌های جدیدی را شروع کرده‌ایم و قصد داریم هر چند ماه یک‌بار خبرهای جدیدی به پژوهشگران و دانشگاهیان بدهیم.

به اشتراک بگذارید : | | |