شما اینجا هستید   |

    اخبار : طهرانچی در مشهد: معاونت علوم انسانی و مهندسی باید به ساختار دانشگاه آزاد اضافه شود

رئیس دانشگاه آزاد گفت: تاکنون در دانشگاه در سطح کلان معاونت آموزش و پژوهش داشته و رویکرد اداری بود، اما باید معاونت علوم انسانی و مهندسی را در کنار آموزش و پژوهش داشته باشیم.

به گزارش خبرگزاری تسنیم از مشهدمقدس، محمدمهدی طهرانچی ظهر امروز در نخستین اجلاس سراسری مسئولان کانون‌های بسیج اساتید دانشگاه آزاد اسلامی که در مجتمع فرهنگی، آموزشی امامت مشهد برگزار شد، اظهار داشت: حضرت امام (ره) بنیانی نهاد که عزت و بزرگی برای این کشور به ارمغان آورد؛ در واقع نعمت ولایت بزرگترین نعمات انقلاب بود و امیدوارم پاسدار آن باشیم اما زمانی که رویکرد خود را به جای خدا به سمت کدخدا ببریم و برکات و دستاوردهای انقلاب را نبینیم خطرناک است. 

وی افزود: اگر تفکر انقلابی پشتوانه رفتار و عمل انقلابی نباشد، سطحی می‌شود و گاه فقط شکل انقلابی به خود می‌گیرد. در واقع زیست بوم علم جدید در غرب نهاده شده و اکنون وقتی در کشور بحث علوم انسانی می‌شود؛ ما می‌گوییم این علم جدید دیدگاه توحیدی ندارد و علم اقتصاد مبتنی بر ربا نمی‌تواند مشکلات ما را حل کند. 

رئیس دانشگاه آزاد اسلامی با بیان اینکه باید علوم انسانی اسلامی را خلق کنیم، گفت: برای ۴۰ سال بعدی انقلاب باید رویکرد نوین در علوم انسانی رقم بزنیم. تاکنون در دانشگاه در سطح کلان معاونت آموزش و پژوهش داشته و رویکرد اداری بود اما باید معاونت علوم انسانی و مهندسی را در کنار آموزش و پژوهش داشته باشیم و ما برای ایجاد تغییر در ساختار، پرچم ایجاد معاونت علوم انسانی را در دانشگاه آزاد برافراشتیم. 

طهرانچی ادامه داد: دانشگاه آزاد اسلامی، دانشگاهی اجتماعی است که در تمام شهرهای کشور یک شبکه حقیقی را شکل داده و در راستای استفاده از این ظرفیت به عنوان یک سرباز ولایت درصددیم نشان دهیم امید در جوان می‌تواند بالا رود. 

به اشتراک بگذارید : | | |