شما اینجا هستید   |

    اخبار : وظیفه شورایعالی همگرایی بر عناصری است که ذاتا واگرا هستند

رئیس دانشگاه آزاد اسلامی در مراسم معارفه دبیر شورایعالی انقلاب فرهنگی گفت:شورایعالی می‌خواهد همگرایی بر عناصری را اعمال کند که ذاتا واگرا هستند و شخصیتی که در دبیرخانه قرار می‌گیرد باید شخصیتی همگراکننده داشته باشد.

به گزارش خبرنگار گروه علمی و دانشگاهی خبرگزاری فارس، طهرانچی، رییس دانشگاه آزاد اسلامی در مراسم معارفه دبیر شورایعالی انقلاب فرهنگی در تالار اندیشه حوزه هنری گفت: مقام معظم رهبری سه مولفه فرهنگ، علم و اقتصاد را به عنوان مولفه‌های اقتدار اعلام کرده‌اند که این سه مولفه باید کنار هم باشند.

وی افزود: شورایعالی انقلاب فرهنگی مظهر در هم تنیدگی دو عنصر علم و فرهنگ است و شخصیتی که در راس دبیرخانه شوراست باید این دو عنصر را داشته باشد.

طهرانچی اظهار داشت: آنچه در دوره سوم شورا مشاهده کردیم نکته‌ای بود که اقتدار کشور را رقم زد.

رییس دانشگاه آزاد اسلامی ادامه داد: شورایعالی می‌خواهد همگرایی بر عناصری را اعمال کند که ذاتا واگرا هستند و شخصیتی که در دبیرخانه قرار می‌گیرد باید علاوه بر نگاه بلند و علم جامع شخصیت همگراکننده هم داشته باشد.

وی در پایان گفت: البته ما اقتصاد را کاملا جدا از این دو عرصه داشتیم اما می‌دانیم که در آغاز قرن جدید، فناوری شبکه‌ای هم علم و هم فرهنگ را متاثر کرد.

به اشتراک بگذارید : | | |