شما اینجا هستید   |

    اخبار : دانشگاه آزاد اسلامی در خدمت نظام اسلامی خواهد بود/ امیدبخشی به جوانان در اولویت کاری ماست

رئیس دانشگاه آزاد اسلامی گفت: این دانشگاه در دوره جدید مدیریتی، به عنوان بازوی مؤثر در امیدآفرینی و تربیت جوانان در خدمت نظام جمهوری اسلامی ایران خواهد بود.

به گزارش ایسکانیوز از روابط عمومی دانشگاه آزاد اسلامی، دکتر محمدمهدی طهرانچی رئیس دانشگاه آزاد اسلامی که برای حضور در نوزدهمین جلسه هیأت امنای استان گیلان به این استان سفر کرده، با آیت‌الله رسول فلاحتی نماینده ولی فقیه در استان گیلان و امام جمعه رشت دیدار و گفت‌وگو کرد.

دکتر طهرانچی در این دیدار با بیان اینکه خدا را شاکریم که فرصت خدمت به مردم را به ما عنایت کرده است، اظهار داشت: دانشگاه آزاد اسلامی مولود انقلاب است که در کشور و دنیا بی‌نظیر بوده، چرا که دانشگاهی اجتماعی است که در سراسر کشور پراکنده شده و تاکنون اثرگذاری‌های سازنده داشته است.

وی خاطرنشان کرد: همانطور که امام خمینی (ره) فرمودند، دانشگاه مبنای تحول است. در مدتی که مسئولیت این دانشگاه را پذیرفته ام، اصل کار را بر ریل‌گذاری صحیح قرار دادم، به گونه‌ای که تلاش کردیم در فضایی که دشمن می‌خواهد یأس و ناامیدی را به جوانان تزریق و القا کند که جمهوری اسلامی ایران نمی‌تواند به خوبی اداره شود، بتوانیم امیدآفرینی را تقویت کنیم.

رئیس دانشگاه آزاد اسلامی با تأکید بر اینکه موضوعات تعلیم و تربیت و امیدبخشی به جوانان، در اولویت کاری دانشگاه آزاد اسلامی قرار دارد، گفت: اکنون مسائلی همچون ازدواج، اشتغال، کاهش امید به زندگی و… از چالش‌های مهم جامعه است.

باید به فکر آینده، اشتغال و امیدآفرینی جوانان باشیم

وی با اشاره به درصد پذیرش دانشجو در دانشگاه آزاد اسلامی، گفت: تفاوت دانشگاه آزاد اسلامی با سایر دانشگاه‌ها در این است که ما جوانان را در شهر خودشان آموزش می‌دهیم و آنها پس از فراغت از تحصیل هم در شهر خود مشغول به کار می‌شوند، اما دانشجویان بسیاری از دانشگاه‌های مطرح دولتی، پس از پایان تحصیلات، اشتغال در شهر یا کشوری دیگر را ترجیح می‌دهند.

دکتر طهرانچی در ادامه خاطرنشان کرد: سفارشی که به رؤسای دانشگاه آزاد اسلامی در واحدها دارم، دوستی با نمایندگان ولی فقیه در استان‌ها، ائمه جمعه، علما، اهل تفکر و مردم شهرهاست. باید به فکر آینده، اشتغال و امیدآفرینی جوانان باشیم و چالش‌های شهرها و استان‌ها را حل کنیم.

عضو هیأت امنای دانشگاه آزاد اسلامی با تأکید بر لزوم شفافیت مالی در این دانشگاه، تصریح کرد: رعایت شفافیت مالی و صرفه‌جویی، از برنامه‌های جدی در دانشگاه آزاد اسلامی است و توصیه جدی به واحدها این است که ریخت و پاش‌های گذشته را اصلاح کرده و با حساب و کتاب شفاف عمل کنند. به دنبال این موضوع، برای اولین بار در تاریخ دانشگاه آزاد اسلامی، یکی از شرکت‌های حسابرسی مستقل اقدام به حسابرسی سال ۱۳۹۵ دانشگاه آزاد اسلامی کرده است.

وی ادامه داد: در دوره جدید مدیریت دانشگاه آزاد اسلامی، این دانشگاه به عنوان بازوی مؤثر در امیدآفرینی و تربیت جوانان در خدمت نظام جمهوری اسلامی ایران خواهد بود. اعتقاد قلبی ما این است که نگذاریم دانشگاه آزاد اسلامی خرج سیاست و اشخاص شود، بلکه این دانشگاه خرج تعالی نظام خواهد شد.

ایجاد معاونت علوم انسانی در دانشگاه آزاد اسلامی

دکتر طهرانچی با اشاره به اصلاح ساختار دانشگاه آزاد اسلامی، گفت: در گذشته عمده فعالیت‌های دانشگاه آزاد اسلامی مربوط به دو حوزه آموزش و پژوهش بود، اما حدود ۶۵۰ هزار دانشجوی علوم انسانی در دانشگاه آزاد اسلامی داریم که نیمی از کل دانشجویان این دانشگاه را شامل می‌شود، بنابراین برای تحول در علوم انسانی، ایجاد معاونت علوم انسانی به تأیید هیأت امنای مرکزی دانشگاه آزاد اسلامی رسید و از یکی از فرهیختگان حوزه علوم انسانی دعوت کردیم که مسئولیت این معاونت را برعهده بگیرد.

رئیس دانشگاه آزاد اسلامی در ادامه اظهار داشت: اشتغال دانش بنیان و فناوری هم از موضوعات دیگری است که باید مورد توجه قرار بگیرد. برای این حوزه نیز معاونت جدیدی ایجاد خواهد شد که به طور ویژه به امر اشتغال دانش بنیان و علم و فناوری بپردازد.

وی در ادامه تأکید کرد: دانشگاه آزاد اسلامی باید به گونه‌ای مدیریت شود که بتواند در داخل و خارج از کشور اثرگذار باشد.

دکتر طهرانچی با بیان اینکه برخی اسلام منهای روحانیت و عرفان بدون روحانیت را القا می‌کنند تا از این طریق ریشه دین را بزنند، خاطرنشان کرد: برای اولین بار ۱۰۰ واحد دانشگاه آزاد اسلامی دارای دفتر نهاد نمایندگی مقام معظم رهبری شدند و گروه معارف زیر نظر این نهاد قرار گرفت تا بتوانیم زیرساخت‌های معیوبی که در گذشته وجود داشته را اصلاح کنیم.

 

به اشتراک بگذارید : | | |