شما اینجا هستید   |

    اخبار : رییس دانشگاه آزاد گفت: این ما هستیم که به ایثارگران نیازمند هستیم

رییس دانشگاه آزاد گفت: این ما هستیم که به ایثارگران نیازمند هستیم نه اینکه آنها به اینگونه جشنواره‌ها نیازمند باشند، چرا که آینده در گرو گذشته‌ای است که این افراد رقم زدند.

به گزارش خبرنگار ایلنا، محمد مهدی طهرانچی در سومین جشنواره آموزشی تحصیلی جایزه ملی ایثار با اشاره به بیانیه‌ رهبر معظم انقلاب تحت عنوان “گام دوم” که خطاب به ملت ایران و به ویژه جوانان در ایام دهه فجر منتشر شد، گفت: این بیانیه راهی که رفته‌یم را به نیکی توصیف کرد و خبر خوش آغاز چله دوم را داد و در حقیقت تببین‌کننده نظام انقلابی بود.

وی ادامه داد: انقلاب، نظام را و نظام دولت را ساخت اما قرار نیست این انقلاب پیر شود و قرار نیست نظام وارد چارچوب‌هایی شود که در آن پیری مستولی گردد. این انقلاب به چله می‌رسد، اما وارد عرصه تثبیت می‌شود.

او افزود: دو رکن در هفت رکنی که ایشان بر می‌شمردند، مطرح است که رکن اول علم و پژوهش است. خدا را شاکریم در ایامی کار علمی می‌کنیم که هدایتگر اول این کشور جایگاه علم را این چنین رفیع قدر می‌شناسند و کشور بر محور علم حرکت می‌کند و افتخارش در چله‌ای گه گذشت مبتنی بر علم است و علمی که  شهدای جهاد علمی در آن پرچم دارند.

طهرانچی ادامه داد: رکن دوم اما اخلاق و معنویت است. علمی که حیات طیبه را نوید می‌دهد علمی است که در آن اخلاق و معنویت جای دارد و آن چیزی که در اخلاق و معنویت انسان را به بلوغ می‌رساند ایثار است. ایثار رمز موفقیت این ملت بزرگ است.

طهرانچی ادامه داد: مردمی که تاریخ ندانند و به تاریخشان تکیه نکنند آینده هم ندارند. اگر کسی فراموشی بگیرد و گذشته خود را فراموش کند آینده مشخصی ندارد و جامعه که راه گذشته خود را فراموش کند آینده ندارد، ما ایثار و ایثارگری را پاس می‌داریم زیرا می‌توانیم ادعا کنیم که گذشته‌ای داریم که می‌توانیم آینده روشنی را بسازیم‌.

رییس دانشگاه آزاد در پایان گفت: توجه به ایثارگری یک نیاز برای جامعه است، توجه به ایثارگرانی که توفیقات امروز این مرز و بوم مرهون آنها است. این ما هستیم که به ایثارگران نیازمند هستیم نه اینکه آنها به اینگونه جشنواره‌ها نیازمند باشند. چرا که آینده در گرو گذشته‌ای است که این افراد رقم زدند.

به اشتراک بگذارید : | | |