شما اینجا هستید   |

    اخبار : دانشکده پردیس بین‌المللی دانشگاه علوم پزشکی آزاد تهران افتتاح شد/تفاهم نامه ساخت بیمارستان دانشگاه آزاد رودهن امضا شد

رئیس دانشگاه آزاد اسلامی دانشکده پردیس بین‌المللی دانشگاه علوم پزشکی آزاد تهران در واحد رودهن را افتتاح کرد.

به گزارش گروه دانشگاه خبرگزاری آنا از روابط عمومی دانشگاه آزاد اسلامی، دکتر محمدمهدی طهرانچی و  اعضای هیئت رئیسه دانشگاه آزاد اسلامی عصر امروز به منظور حضور در جلسه شورای دانشگاه آزاد اسلامی استان تهران و برگزاری جلسه هیئت رئیسه دانشگاه آزاد اسلامی به رودهن سفر کردند.

رئیس دانشگاه آزاد اسلامی در بدو ورود به دانشگاه آزاد اسلامی واحد رودهن با حضور در یادمان شهید گمنام آرمیده در این واحد دانشگاهی به مقام رفیع شهدای دفاع مقدس و جنگ تحمیلی ادای احترام کرد.

دکتر طهرانچی سپس دانشکده پردیس بین‌المللی دانشگاه علوم پزشکی آزاد اسلامی تهران در واحد رودهن را افتتاح و از بخش‌های مختلف این ساختمان پنج طبقه که در مساحت ۱۳ هزار مترمربع بنا شده است، بازدید کرد.

وی همچنین از دستاوردهای پژوهشی و محصولات دانش‌بنیان مرکز رشد واحدهای فناور واحد رودهن بازدید و با پژوهشگران حاضر در این نمایشگاه گفتگو کرد.

دکتر طهرانچی در جریان این سفر از ماده ضدباکتری و ضداشعه ماوراءبنفش برای منسوجات، نانوتایل‌های نشکن و پنل‌های سه‌بعدی شیشه‌ای، رنگ پودری الکترواستاتیک نانوفناوری آنتی‌باکتریال، نانواکسید روی، دستگاه چشم زیر سطح ارائه شده در این نمایشگاه بازدید کرد.

سیدعلی ابطحی، رئیس دانشگاه علوم پزشکی آزاد اسلامی تهران در حاشیه افتتاح دانشکده پردیس بین‌المللی این دانشگاه گفت: این دانشکده دومین پردیس دانشگاه علوم پزشکی آزاد اسلامی تهران است که قرار است به عنوان یک پردیس بین‌المللی فعالیت کند و دانشجویان کشورهای همسایه با توجه به تفاهم‌نامه‌های امضاشده میان دانشگاه آزاد اسلامی و کشورهای منطقه دروس علوم پایه خود را در این پردیس بگذرانند.

وی ادامه داد: در مرحله اول دانشجویان رشته روان‌شناسی بالینی واحد رودهن در این دانشکده تحصیل خواهند کرد و با توجه به هماهنگی‌هایی که قرار است با وزارت بهداشت، انجام دهیم، رشته‌هایی که نیاز به فضای بالینی ندارد، در این دانشکده ارائه خواهد شد تا بتوانیم کمبود فضای آموزشی در تهران را جبران و برطرف کنیم.

ابطحی با بیان اینکه واحد رودهن، فضای خوبی در اختیار دانشکده پردیس بین‌المللی دانشگاه علوم پزشکی آزاد اسلامی تهران قرار داده است، گفت: این دانشگاه استادان خوبی در رشته روان‌شناسی دارد و علاوه بر آن می‌توانیم از ظرفیت استادان بازنشسته علوم پزشکی که در شهرستان‌های شمال شرق استان تهران اقامت دارند، برای تحصیل در این دانشکده استفاده کنیم.

ابطحی در پایان گفت: درمانگاه جامع واحد رودهن که در سطح این شهر قرار دارد، به قوت خود باقی مانده و توسعه پیدا خواهد کرد و امیدواریم که راه‌اندازی دانشکده پردیس بین‌المللی دانشگاه علوم پزشکی آزاد اسلامی تهران در واحد رودهن باعث ارتقاء آموزش علوم پزشکی دانشگاه آزاد اسلامی شود.

در مراسم افتتاح دانشکده پردیس بین‌المللی دانشگاه علوم پزشکی آزاد اسلامی تهران در واحد رودهن روح‌الله دهقانی فیروزآبادی معاون تحقیقات، فناوری و نوآوری، علیرضا منظری توکلی معاون آموزش‌های عمومی و مهارتی (سما)، احمد علمایی معاون علوم، مهندسی و کشاورزی، علیرضا منادی معاون پارلمانی و حقوقی،  بهروز طهماسب کاظمی مشاور رئیس و رئیس مرکز حوزه ریاست و روابط عمومی، سید محمودرضا آقامیری رئیس دانشگاه آزاد اسلامی استان تهران، سید علی ابطحی رئیس دانشگاه علوم پزشکی آزاد اسلامی تهران و جمعی از رؤسای واحدهای استان تهران حضور داشتند.

در ادامه سفر دکتر طهرانچی به واحد رودهن تفاهم نامه ای مابین ابطحی رئیس دانشگاه علوم پزشکی آزاد اسلامی و شهرکی پور رئیس دانشگاه آزاد رودهن منعقد شد، قرار است دانشگاه آزاد اسلامی به کمک شهرداری و شورای شهر رودهن در این شهر بیمارستان مجهز ایجاد کند.

بیمارستان دانشگاه آزاد رودهن با مشارکت خیرین و با اعتباری بالغ بر ۵۰ میلیارد تومان راه اندازی می شود.

به اشتراک بگذارید : | | |