شما اینجا هستید   |

    اخبار : ایجاد نظام خزانه محور برای نخستین بار در دانشگاه آزاد اسلامی
ایجاد نظام خزانه محور برای نخستین بار در دانشگاه آزاد اسلامی
دکتر طهرانچی در جلسه هیأت امنای دانشگاه آزاد تهران:

ایجاد نظام خزانه محور برای نخستین بار در دانشگاه آزاد اسلامی

رئیس دانشگاه آزاد اسلامی گفت: این دانشگاه از یک سو به سمت بودجه عملیاتی و از سوی دیگر به سمت بودجه شفاف و روشن پیش می‌رود.

به گزارش روابط عمومی دانشگاه آزاد اسلامی، چهاردهمین جلسه هیأت امنای دانشگاه آزاد اسلامی استان تهران به ریاست دکتر محمدمهدی طهرانچی رئیس دانشگاه آزاد اسلامی استان تهران و با حضور اکثریت اعضا عصر امروز در سازمان مرکزی برگزار شد.

دکتر طهرانچی در این جلسه با بیان اینکه بودجه تصویر زمینی برنامه است و باید طبق برنامه پیش برویم، گفت: برنامه‌ها در دانشگاه‌های کشور، براساس سال تحصیلی است نه سال شمسی، اما در هیأت امنای مرکزی دانشگاه آزاد اسلامی مصوب شد سال تحصیلی و سال مالی همزمان شود.

وی با اشاره به برگزاری جلسات بررسی و تصویب بودجه پیشنهادی استان‌های دانشگاه آزاد اسلامی، اظهار داشت: بودجه ابتدا در واحدها و سپس در استان‌ها بررسی و در طی جلسات مفصل و طولانی با حضور بنده و اعضای ستاد به صورت دقیق و موشکافانه تجزیه، تحلیل، بررسی و در نهایت تصویب شد.

دکتر طهرانچی با بیان اینکه بودجه تلفیق دانشگاه آزاد اسلامی در آینده‌ای نزدیک در هیأت امنای مرکزی نهایی می‌شود، افزود: فرآیند تصویب بودجه در سال جاری برای نخستین بار در تاریخ این دانشگاه اتفاق افتاده و دارای نکات مثبتی نیز هست. به عنوان مثال در آغاز ترم تعداد رشته‌ها، دانشجویان و برنامه‌های واحدهای دانشگاه آزاد اسلامی کاملاً مشخص است.

رئیس دانشگاه آزاد اسلامی ادامه داد: این دانشگاه از یک سو به سمت بودجه عملیاتی و از سوی دیگر به سمت بودجه شفاف و روشن پیش می‌رود.

وی با تأکید بر اینکه برای نخستین بار نظام خزانه محور را در دانشگاه آزاد اسلامی ایجاد کرده‌ایم، گفت: دانشگاه آزاد اسلامی تا قبل از این، خزانه‌ای به این معنا نداشت و منابع مالی در همان جایی که حساب درآمدی بود، هزینه می‌شد.

دکتر طهرانچی با اشاره به اینکه بودجه، میثاق واحدها و استان‌های دانشگاه آزاد اسلامی با سازمان مرکزی خواهد بود، اظهار داشت: تأمین اعتبار در دانشگاه آزاد اسلامی را به عنوان یک اصل قرار دادیم تا واحدهای دانشگاهی دارای برنامه و هر فعالیتی در بودجه تأمین اعتبار شده باشد. در حال حاضر برخلاف گذشته، یک نظام یکپارچه در کل دانشگاه آزاد اسلامی حاکم است.

رئیس دانشگاه آزاد اسلامی ادامه داد: در بودجه عملیاتی، هزینه‌ها و درآمدها به هم متصل شده‌اند، به عنوان مثال شهریه متغیر دروس معارف اسلامی به فعالیت‌های فرهنگی، شهریه متغیر پایان‌نامه‌ها و رساله‌های دانشجویی به فعالیت‌های پژوهشی و درآمد امکانات ورزشی به فعالیت‌های تربیت بدنی اختصاص یافت. این نوع بودجه‌ریزی کمک می‌کند هر جز از درآمد یک متولی داشته و پاسخگو باشد.

در ادامه این جلسه، بودجه سال مالی ۹۹-۹۸ دانشگاه آزاد اسلامی استان تهران بررسی شد و در نهایت به تصویب اعضای هیأت امنا رسید.

تبدیل وضعیت احکام سرپرستی تعدادی از رؤسای واحدهای دانشگاهی استان تهران، عضویت اعضای جدید در کمیسیون دائمی هیأت امنای استان تهران و کمیته نظارت بر حسن اجرای مصوبات هیأت امنای استان تهران، تأسیس و راه اندازی مرکز زبان دانشگاه آزاد اسلامی استان تهران و همچنین بررسی ایجاد مرکز آینده پژوهی از دیگر موارد مطرح شده در این جلسه بود.

به اشتراک بگذارید : | | |