شما اینجا هستید   |

    اخبار : بازنگری شیوه آموزش در دانشگاه آزاد
بازنگری شیوه آموزش در دانشگاه آزاد
رئیس دانشگاه آزاد در جمع خبرنگاران:

بازنگری شیوه آموزش در دانشگاه آزاد

به گزارش خبرنگار مهر، محمد مهدی طهرانچی در مراسم افتتاح مرکز رشد و نوآوری واحد علوم و تحقیقات که امروز در مرکز همایش های این واحد برگزار شد، در جمع خبرنگاران اظهار داشت: در دانشگاه آزاد مجموعه هایی تحت عنوان سرای نوآوری در حال راه اندازی هستند که دربرگیرنده تمامی فعالیت های فناوری و نوآوری است و بحث ایده تا محصول را دنبال می کند.

وی افزود: در واقع محل های کار اشتراکی، نهادهای مالی و مراکز رشد و شرکت های دانش بنیان در یک‌مجموعه قرار می گیرند و این مجموعه می تواند در خودش تعامل و تبادل ایجاد کند و درنهایت یک کارافرین ظهور خواهد کرد.

طهرانچی با اشاره به اینکه امروز در واحد علوم و تحقیقات، سرای نوآوری با همکاری معاونت علمی ریاست جمهوری راه اندازی می شود، خاطرنشان کرد: فضای این سرای نوآوری ۶ هزار مترمربع خواهد بود. امروز بخش مربوط فضای کار اشتراکی، محل استقرار شتاب دهنده ها و شرکت های مرکز رشد افتتاح می شود و در مجموع ۵ شتاب دهنده به عنوان نهاد مالی حمایت کننده از بچه ها در این مرکز خواهند بود.

وی در پاسخ به این سوال که تاسیس سرای نوآوری چقدر می تواند دانشگاه آزاد را به سمت دانشگاه نسل سوم و افق ۱۴۰۴ نزدیک کند، گفت: ما هیچ چاره ای نداریم به جز اینکه آموزشی که به جوانان داده می شود، کارآمد باشد چرا نگاه دانشجویان به فرهنگ کار باید عوض شود.

رئیس دانشگاه آزاد اضافه کرد: در گذشته اینطور بود که یک جوان درس می خواند تا در یک سیری وارد محیط کار شوند اما امروز با تحول در علم و فناوری بحث آموزش، پژوهش، فناوری و حتی تولید محصول بسیار به هم نزدیک شده است. یعنی در حقیقت ما یک بازنگری در روش و شیوه دانشگاه و کارآمدسازی را در پیش گرفته ایم که در دانشگاه های دنیا مطرح است.

به اشتراک بگذارید : | | |