شما اینجا هستید   |

    بازدیدها : بازدید دوساعته دکتر طهرانچی از نمایشگاه دستاوردهای علمی و پژوهشی دانشگاه آزاد اسلامی استان مرکزی

به گزارش گروه دانشگاه خبرگزاری آنا از روابط عمومی دانشگاه آزاد اسلامی، دکتر محمدمهدی طهرانچی رئیس دانشگاه آزاد اسلامی در ادامه برنامه‌های سفر یکروزه خود به استان مرکزی، با حضور در شهر فناوری و نوآوری دانشگاه آزاد اسلامی واحد اراک، از نمایشگاه دستاوردهای علمی و پژوهشی واحدها و مراکز آموزش عالی دانشگاه آزاد اسلامی استان مرکزی بازدید کرد.

طهرانچی در این بازدید دوساعته، از دستاوردهای پژوهشی استان در حوزه دام، آبزیان، تولید علوفه و سیلاژ، دستگاه برداشت پیاز زعفران، سیستم آموزشی PLC و کنترل صنعتی، ربات‌های مسیریاب و مانع‌یاب، بورد لاجیک آزمایشگاهی، محصولات تولیدشده در حوزه گیاهان دارویی، دستاوردهای مدارس سما، پودر لاغری گیاهی، پماد عضلانی با پایه دارچین، اسپری ضددرد عضلانی گیاهی، استخوان‌های مصنوعی، سامانه میز خدمت و… بازدید به عمل آورد و با پژوهشگران حاضر در این نمایشگاه گفت‌وگو کرد.

رئیس دانشگاه آزاد اسلامی همچنین از کارگاه تحقیقاتی طراحی و دوخت در واحد اراک بازدید کرد.

وی در حاشیه این بازدیدها، با اشاره به انجام سفرهای استانی به منظور آشنایی با ظرفیت‌ها و توانمندی‌های واحدها، گفت: این سفرها در راستای آشنایی بیشتر با واحدها انجام می‌شود تا بتوانیم با حمایت سازمان مرکزی، واحدهای دانشگاه آزاد اسلامی را در راستای خدمت به شهرها به کار گیریم.

طهرانچی با اشاره به رویکرد دانشگاه آزاد اسلامی در گذشته، تصریح کرد: گام اول این دانشگاه به فعالیت‌های آموزشی اختصاص داشت. اکنون که همزمان با گام دوم انقلاب اسلامی، دانشگاه آزاد اسلامی نیز وارد گام دوم حیات خود شده است، توجه به حوزه فناوری و نوآوری به عنوان یکی از مأموریت‌های اصلی در نظر گرفته شده است. در این راستا به طور عملیاتی فضاهای آموزشی بلااستفاده واحدها همچون سایت قدیمی واحد اراک، به شهر فناوری و نوآوری تبدیل می‌شوند تا بتوانیم از فناوری‌های نوین پشتیبانی کرده و اشتغال جوانان را تأمین کنیم.

وی خاطرنشان کرد: دانشگاه آزاد اسلامی استان مرکزی به ویژه واحد اراک، در حوزه فناوری و نوآوری دستاوردهای بسیار خوبی داشته است و برای گسترش فعالیت‌ها در این حوزه، لازم است موانعی که در مسیر اعضای هیئت علمی دانشگاه قرار دارد، برطرف شود. خوشبختانه امسال دانشگاه آزاد اسلامی استان مرکزی از لحاظ جذب دانشجو رشد خوبی داشته است که این موضوع نشان از اعتماد مردم به این دانشگاه در حوزه آموزش و اشتغال دانش بنیان جوانان دارد.

طهرانچی در بازدید از دستاوردهای علمی و پژوهشی دانشکده‌های کشاورزی و منابع طبیعی، پیشنهاد داد مرکز مشاوره و کلینیک کشاورزی و فناوری‌های نوین در دانشگاه آزاد اسلامی استان مرکزی راه‌اندازی شود تا یک چرخه اقتصادی مؤثر در حوزه کشاورزی ایجاد شود.

به اشتراک بگذارید : | | |