شما اینجا هستید   |

    اخبار : تفاهم‌نامه همکاری جامع وزارت دفاع و دانشگاه آزاد اسلامی امضا شد
تفاهم‌نامه همکاری جامع وزارت دفاع و پشتیبانی نیروهای مسلح و دانشگاه آزاد اسلامی با حضور امیر حاتمی و دکتر طهرانچی به امضا رسید.

به گزارش روابط عمومی دانشگاه آزاد اسلامی، تفاهم‌نامه همکاری جامع وزارت دفاع و پشتیبانی نیروهای مسلح و دانشگاه آزاد اسلامی با حضور امیر سرتیپ حاتمی وزیر دفاع و پشتیبانی نیروهای مسلح و دکتر محمدمهدی طهرانچی رئیس دانشگاه آزاد اسلامی به امضا رسید.

این تفاهم‌نامه به منظور ایفای نقش مؤثر در تحقق الگوی اسلامی ایرانی پیشرفت و پیشبرد اهداف گام دوم انقلاب اسلامی و در راستای سند توسعه و اقتدار علمی و عملی کشور با بهینه‌سازی و ارتقای توان آموزشی و پژوهشی با اتکا به تعامل، اشتراک و بهره‌مندی از ظرفیت‌های متقابل به امضا رسید.

این تفاهم‌نامه برای استفاده بهینه از ظرفیت‌ها و امکانات علمی و توسعه همکاری در زمینه‌های آموزشی، پژوهشی، فناوری، دانشجویی و ارائه خدمات به کارکنان و خانواده های نیروهای مسلح به منظور برطرف کردن نیازها و پیشبرد برنامه‌ها و فعالیت‌های مکمل و مشترک به امضا رسید.

تبادل اطلاعات علمی، تحقیقاتی و مشاوره‌ای موردنیاز متقابل، تعریف و هدایت پروژه‌های مشترک و مکمل دانش بنیان و فناوری‌های نوین با رویکرد مرزشکنی دانش‌های نوظهور، تبادل اساتید آموزشی، پژوهشی و مهارتی مجرب و انتشار کتب و مقالات علمی حاصل از دستاوردهای پژوهشی و تحقیقاتی مشترک از جمله مفاد مشترک این تفاهم نامه است.

تجاری‌سازی یافته‌های پژوهشی مشترک، برگزاری فن بازار و استارت‌آپ‌های مشترک، برپایی نمایشگاه و معرفی محصولات، خدمات و تولیدات دانش بنیان و برگزاری گردهمایی و همایش علمی در سطح ملی و منطقه‌ای از جمله تعهدات مشترک وزارت دفاع و دانشگاه آزاد اسلامی در اجرای این تفاهم‌نامه است.

گفتنی است این تفاهم‌نامه در جریان حضور و بازدید دکتر طهرانچی رئیس دانشگاه آزاد اسلامی از نمایشگاه دائمی دستاوردهای صنعت دفاعی و تشکیل جلسه راهبردی، به امضای طرفین رسید.

پیش از امضای تفاهم‌نامه، جلسه‌ای با حضور امیر سرتیپ حاتمی وزیر دفاع و پشتیبانی نیروهای مسلح، دکتر محمدمهدی طهرانچی رئیس دانشگاه آزاد اسلامی و جمعی از معاونان دو طرف برگزار شد.

در این جلسه، مهندس احمد حیدری معاون امور مجلس و ارتباطات اجتماعی دانشگاه، دکتر روح‌الله دهقانی فیروزآبادی معاون تحقیقات، فناوری و نوآوری، دکتر بابک نگاهداری رئیس پژوهشگاه و شبکه آزمایشگاهی دانشگاه و دکتر عنایت‌الله ملکی تبار رئیس مرکز بازرسی و رسیدگی به شکایات دانشگاه آزاد اسلامی حضور داشتند.

به اشتراک بگذارید : | | |