شما اینجا هستید   |

    بازدیدها : سفر دکتر طهرانچی به استان اصفهان

کلنگ‌زنی ساختمان آموزشی سردار شهید سپهبد قاسم سلیمانی در دانشگاه آزاد اصفهان

به گزارش گروه دانشگاه خبرگزاری آنا از روابط عمومی دانشگاه آزاد اسلامی، دکتر محمدمهدی طهرانچی در سفر به استان اصفهان، کلنگ طرح توسعه دانشکده دندانپزشکی و مجتمع آموزشی سردار شهید سپهبد قاسم سلیمانی را به زمین زد.

در این مراسم که با حضور آیت‌الله سیدیوسف طباطبایی‌نژاد نماینده ولی‌فقیه در استان اصفهان، علی سروری مجد مشاور رئیس و رئیس مرکز حوزه ریاست، روابط عمومی و هماهنگی استان‌ها، پیام نجفی رئیس دانشگاه آزاد اسلامی استان اصفهان و جمعی از مدیران دانشگاهی برگزار شد، طرح توسعه دانشکده دندانپزشکی کاربری آموزشی، درمانی و اداری و مجتمع آموزشی سردار شهید سپهبد قاسم سلیمانی با کاربری آموزشی، تحقیقاتی و اداری کلنگ‌زنی شد.

دانشکده دندانپزشکی دانشگاه آزاد اسلامی واحد اصفهان(خوراسگان) با بیش از ۳ هزار مترمربع زیربنا با ظرفیت ۱۲۰ دستگاه یونیت، از محل منابع خیرین احداث خواهد شد. مجتمع آموزشی سردار شهید سپهبد قاسم سلیمانی نیز با زیربنای بیش از ۷هزار و ۸۰۰ مترمربع در ۷ طبقه احداث می‌شود.

همچنین امضای تفاهم‌نامه اتصال واحد نجف‌آباد به خط ۲ مترو اصفهان از طریق قطار شهری نجف‌آباد – اصفهان، حضور در جلسه هیئت امنای استان اصفهان و بازدید از حوزه علوم پزشکی واحد اصفهان(خوراسگان) از دیگر برنامه‌های سفر یک‌روزه رئیس دانشگاه آزاد اسلامی به اصفهان است.

 

هفدهمین جلسه هیئت امنای دانشگاه آزاد اسلامی استان اصفهان به ریاست دکتر محمدمهدی طهرانچی برگزار شد.

 هفدهمین جلسه هیئت امنای دانشگاه آزاد اسلامی استان اصفهان عصر امروز به ریاست دکتر محمدمهدی طهرانچی رئیس دانشگاه آزاد اسلامی و با حضور عباس رضایی استاندار اصفهان، علی سروری مجد مشاور رئیس و رئیس مرکز حوزه ریاست، روابط عمومی و هماهنگی استان‌ها و سایر اعضا در واحد اصفهان (خوراسگان) برگزار شد.

در ابتدای این جلسه تفاهم نامه اتصال واحد نجف آباد به خط دو مترو اصفهان از طریق قطار حومه نجف آباد ـ اصفهان به امضای دکتر طهرانچی و محمد مغزی نجف‌آبادی شهردار شهر نجف‌آباد رسید.

 

تصمیم گیری درباره نحوه اداره واحدهای تولیدی استان همچون مزرعه تحقیقاتی و کارخانه لبنیات اسکای واحد اصفهان، ساخت، تکمیل و راه اندازی هتل آموزشی گردشگری واحد نطنز، راه اندازی مجتمع آموزشی در شهرهای عسگران، بهارستان و سپاهان شهر، تأسیس مرکز تحقیقات انرژی واحد اصفهان و مرکز تحقیقات آمار کاربردی و داده کاوی واحد شاهین شهر از جمله موضوعاتی بود که در این جلسه مورد بحث و بررسی قرار گرفت.

دکتر طهرانچی در جلسه امضای تفاهم‌نامه قطار شهری نجف آباد-اصفهان:

رئیس دانشگاه آزاد اسلامی گفت: ایجاد دانش شهری با محوریت فناوری اطلاعات در زمین ۵۰۰ هکتاری دانشگاه آزاد اسلامی واحد نجف آباد می‌تواند در اقتصاد استان، منطقه و کشور مؤثر باشد.

دکتر محمدمهدی طهرانچی رئیس دانشگاه آزاد اسلامی در مراسم امضای تفاهم نامه احداث ایستگاه و دپوی اولیه قطار حومه ای نجف آباد ـ اصفهان در واحد نجف آباد گفت: دانشگاه آزاد اسلامی، دانشگاهی از مردم و برای مردم است و کار بی نظیر ملت ایران بود که به نفس مسیحای امام راحل آغاز شد و امروز به یک توان بی بدیل در کشور تبدیل شده است که نمونه ندارد.

وی ادامه داد: دانشگاه آزاد اسلامی یک مجموعه بزرگ و ارزنده است که با توجه به تحولات اجتماعی، اکنون بسترسازی اشتغال دانش بنیان و توسعه منطقه‌ای را سرلوحه خود قرار داده است.

دکتر طهرانچی با اشاره به امضای این تفاهم نامه اظهار کرد: نجف آباد یکی از شهرهای با اصالت و دارای بزرگانی است که در تاریخ انقلاب اسلامی نقش آفرینی کردند. امضای این تفاهم نامه حرکت مبارکی است و با توجه به اتصال واحد نجف آباد به خط ریلی قطار سریع السیر اصفهان ـ تهران و ایجاد دانش شهری که قرار است با محوریت فناوری اطلاعات در زمین ۵۰۰ هکتاری این واحد تأسیس شود، می تواند در اقتصاد استان، منطقه و کشور مؤثر باشد.

رئیس دانشگاه آزاد اسلامی ادامه داد: در صورت تکمیل ساخت مسیر ریلی قطار سریع السیر اصفهان ـ تهران فاصله این دو شهر به کمتر از دو ساعت و نیم خواهد رسید. امیدواریم دانشگاه آزاد اسلامی واحد نجف آباد بتواند در یک جهش نقش محوری در کشور داشته باشد و با برنامه‌های که برای این واحد دانشگاهی پیش بینی شده است، بتوانیم در خدمت مردم خوب منطقه بوده و موجب توسعه مؤثر باشیم و گام‌های جدی برداریم.

عباس رضایی استاندار اصفهان از همکاری و تعامل دکتر طهرانچی در احداث محل دپوی اولیه و ایستگاه در دانشگاه آزاد اسلامی واحد نجف آباد قدردانی کرد و به ارائه توضیحاتی درباره احداث خط ریلی اصفهان و حومه پرداخت.

محمد مغزی شهردار نجف آباد نیز امضای این تفاهم نامه را منشاء خوبی برای نجف آباد عنوان کرد و گفت: امضای این تفاهم نامه می تواند منشاء خیر برای استان اصفهان، شهرستان و واحد نجف آباد باشد. ان‌شاءالله کلنگ اجرایی این پروژه به‌زودی زمین زده خواهد شد.

امیررضا نقش رئیس دانشگاه آزاد اسلامی واحد نجف آباد هم توضیحاتی درخصوص احداث ایستگاه و دپوی اولیه قطار حومه‌ای نجف آباد ـ اصفهان ارائه کرد و به توضیحاتی درخصوص احداث دانش شهر در زمین ۵۰۰ هکتاری این واحد دانشگاهی پرداخت.

ابوالفضل ابوترابی نماینده مردم نجف آباد در مجلس شورای اسلامی نیز با قدردانی از حمایت های دکتر طهرانچی از طرح‌های توسعه ای نجف آباد گفت: دکتر طهرانچی از سال گذشته که به نجف آباد سفر داشتند سه قول برای توسعه این شهرستان دادند که مربوط به پروژه ریل باس، تکمیل بیمارستان واحد نجف آباد و ایجاد دانش شهر در این واحد دانشگاهی است که بحمدلله تا کنون این سه قول را پیگیری و بخشی از آن را عملیاتی کردند و امروز شاهد امضای یکی از این طرح‌ها هستیم. امیدواریم این سه طرح بزرگ بتواند شهرستان نجف آباد را متحول کند.

با حضور دکتر طهرانچی؛تفاهم‌نامه تأسیس و راه‌اندازی «سرای نوآوری فناوری اطلاعات و ارتباطات» در جلسه ارائه گزارش سراهای نوآوری دانشگاه آزاد اسلامی استان اصفهان به امضا رسید.

جلسه ارائه گزارش سراهای نوآوری دانشگاه آزاد اسلامی استان اصفهان ظهر امروز با حضور دکتر محمدمهدی طهرانچی رئیس دانشگاه آزاد اسلامی، علی سروری مجد مشاور رئیس و رئیس مرکز حوزه ریاست، روابط‌عمومی و هماهنگی استان‌ها، سیدمحمدجواد صدری مهر سرپرست اداره کل امور پارک علم و فناوری و شرکت‌های دانش بنیان دانشگاه آزاد و پیام نجفی رئیس دانشگاه آزاد اسلامی استان اصفهان در واحد خوراسگان برگزار شد.

در این جلسه که به‌صورت ویدئوکنفرانس برگزار شد، گزارش فعالیت‌های سرای نوآوری «بذر و گلخانه و نهاده‌های کشاورزی» واحد مبارکه-شهرمجلسی، سرای نوآوری «ساخت و تولید تجهیزات نوین» واحد خمینی‌شهر، سرای نوآوری «فرش ماشینی» واحد کاشان، سرای نوآوری «صنعت ساخت طلا و جواهر» واحد جامع نجف‌آباد و سرای نوآوری «گیاهان دارویی» واحد اصفهان(خوراسگان) ارائه شد.

دکتر محمدمهدی طهرانچی رئیس دانشگاه آزاد اسلامی پس از استماع گزارش مسئولان سراهای نوآوری، گفت: فعالیت‌های واحد مبارکه-شهرمجلسی باید در راستای اجرای طرح ملی خودکفایی بذر باشد و سرای نوآوری این واحد، فناوری‌های گلخانه‌ای و استقرار شرکت‌های گلخانه‌ای فناوری نوین را در دستورکار قرار دهد. انتظار این است که بیش از ۱۰۰ شرکت دانش بنیان در زمینه‌های نرم‌افزاری، سخت‌افزاری، مکانیکی و فناوری‌های نوین گلخانه‌ای در این سرا مستقر شوند.

در ادامه، دکتر طهرانچی به واحد خمینی‌شهر پیشنهاد داد فعالیت‌های سرای نوآوری «ساخت و تولید تجهیزات نوین» مربوط به صنایع منطقه بوده و محصولاتی در این سرا مورد حمایت قرار گیرند که مربوط به صنایع، مزیت‌ها و ظرفیت‌های خمینی‌شهر، استان اصفهان و منطقه است.

رئیس دانشگاه آزاد اسلامی با اشاره به اعمال تحریم‌های جدید آمریکا علیه صنعت نساجی کشور، از سرای نوآوری «فرش ماشینی» واحد کاشان خواست به‌صورت جدی و گسترده فعالیت‌های خود را به مسئله‌یابی و تدوین نظام حل مسئله فرش ماشینی اختصاص و هسته‌های مربوط به این حوزه را از سراسر کشور جذب کنند تا این سرای نوآوری بتواند پاسخگوی مسائل پیش روی صنعت فرش ماشینی کشور باشد.

دکتر طهرانچی از اجرای طرح دانشگاه آزاد اسلامی برای ایجاد دانشگاه هوشمند به‌صورت پایلوت در واحد اصفهان (خوراسگان) خبر داد و گفت: یکی از برنامه‌های دانشگاه آزاد اسلامی، تبدیل شدن به دانشگاه هوشمند است و مراحل اجرایی این طرح را از استان اصفهان و واحد اصفهان (خوراسگان) آغاز کردیم و در حال ایجاد زیرساخت‌های لازم برای اجرای این طرح هستیم.

وی خاطرنشان کرد: دانشگاه آزاد اسلامی نوین به زودی در کشور اجرایی خواهد شد و این پلتفرم آماده است که همه خدمات دانشجویی از حضور و غیاب تا رزرو غذا، سرویس رفت و آمد، دسترسی به پاورپوینت اساتید و… در قالب اپلیکیشن‌ها را ارائه کند. همچنین ایمیل ملی از دیگر برنامه‌های دانشگاه آزاد اسلامی است که واحد نجف‌آباد آن را پیگیری خواهد کرد تا بتوانیم در بستر شبکه یک میلیون نفری دانشگاه آزاد اسلامی آن را ایجاد کنیم.

در این نشست که حسین سیستانی فرماندار اصفهان، جعفر مطلب‌زاده مدیرکل ارتباطات و فناوری اطلاعات استان اصفهان، محمد اطرج رئیس سازمان نظام صنفی رایانه‌ای استان اصفهان و احمد ورد مدیرعامل صندوق پژوهش و نوآوری استان اصفهان نیز حضور داشتند، تفاهم‌نامه همکاری مشترک تأسیس و راه‌اندازی «سرای نوآوری فناوری اطلاعات و ارتباطات» دانشگاه آزاد اسلامی اصفهان (خوراسگان) به امضا رسید.

 

به اشتراک بگذارید : | | |