شما اینجا هستید   |

    اخبار : شرایط فعالیت‌های اداری، آموزشی و پژوهشی در دوران مقابله با کرونا بررسی شد

حضور حداقلی در محیط کار و ارائه خدمت در قالب دورکاری، آموزش مجازی و ایجاد تالارهای گفتگوی پژوهشی مجازی در بررسی ابعاد چالش های حکمرانی در سطوح مختلف توسط اساتید، از مصوبات اولین جلسه هیات رئیسه بود.

مهندس احمد حیدری سخنگوی دانشگاه آزاد اسلامی در گفت‌وگو با خبرنگار روابط عمومی دانشگاه آزاد اسلامی، با بیان اینکه امروز اولین جلسه هیأت رئیسه دانشگاه آزاد اسلامی در سال جدید به صورت ویدئوکنفرانس به ریاست دکتر محمدمهدی طهرانچی رئیس دانشگاه و با حضور معاونین محترم و روسای مراکز از ساعت ۱۰ تا ۱۳برگزار شد، گفت: در این جلسه شیوه های آموزش مجازی در واحدهای دانشگاه در سراسر کشور مورد بررسی قرار گرفت و تدابیر لازم برای برگزاری هرچه بهتر این کلاس ها اتخاذ شد.

وی با بیان اینکه واحدهای دانشگاه آزاد اسلامی در سراسر کشور در ایام تعطیلات عید نوروز کلاس های مجازی جبرانی برای دانشجویان برگزار کرده اند، اظهار داشت: با تصمیمات اتخاذشده، مقرر شد از روز شنبه ۱۶ فروردین واحدهای دانشگاه آزاد اسلامی تمام ظرفیت های خود را به صورت کامل مورد استفاده قرار داده و شرایطی فراهم کنند تا کلاس های مجازی به بهترین نحو برگزار شده و دروس به دانشجویان ارائه شود.

مهندس حیدری افزود: برگزاری کلاس های مجازی در دانشگاه آزاد اسلامی با استفاده از زیرساخت های ایجاد شده توسط مرکز فناوری اطلاعات و واحد الکترونیک و برخی از واحدهای دانشگاهی خواهد بود که شرایط بسیار خوبی برای برگزاری کلاس ها فراهم شده است و نقایص آن نیز با بازخورد از دانشجویان در حال رفع شدن است. اساتید و اعضای هیأت علمی دانشگاه موظفند به صورت مجازی و در ساعت های مقرر برای ارائه دروس به دانشجویانبر مبنای این سامانه ها به ارائه دروس خود بپردازند.

وی با بیان اینکه در جلسه هیأت رئیسه، اقدام واحد علوم و تحقیقات در ضبط کلاس های درسی مورد بررسی قرار گرفت، تصریح کرد: این واحد برخی دروس ازجمله ریاضی، معارف، ادبیات فارسی و… را به صورت استودیویی توسط اساتید ضبط کرده و در سایت واحد علوم و تحقیقات قرار داده است. دانشجویان دانشگاه آزاد اسلامی سراسر کشور می توانند با مراجعه به سایت واحد علوم و تحقیقات، از این کلاس ها به عنوان آموزش های مکمل استفاده کنند.

سخنگوی دانشگاه آزاد اسلامی با اشاره به یکی دیگر از مصوبات جلسه هیأت رئیسه، گفت: در این جلسه دکتر مشکینی معاون توسعه مدیریت و منابع دانشگاه پیش نویس بخشنامه حضور کارکنان و اعضای هیأت علمی دانشگاه را ارائه کرد و توضیح داد که براساس این بخشنامه و با توجه به طرح فاصله گذاری اجتماعی ستاد ملی مقابله با کرونا، از ۲۳ فروردین یک سوم کارکنان باید در محل کار خود حضور داشته باشند و دو سوم باقیمانده به صورت شیفتی و دورکاری از منزل، وظایف خود را انجام دهند.

وی خاطرنشان کرد: در جلسه هیأت رئیسه مقرر شد فعالیت های دانشگاه آزاد اسلامی به هیچ عنوان تعطیل نباشد و شرایط به گونه ای فراهم شود که خدمات لازم به نحو احسن در اختیار دانشجویان قرار گیرد.

مهندس حیدری در ادامه، با بیان اینکه دانشگاه آزاد اسلامی یک دانشگاه اجتماعی و حل مسئله است، اظهار داشت: این دانشگاه با تمام توان و استفاده از تمام ظرفیت های علمی، وظیفه اجتماعی و فرهنگی خود را در قبال جمهوری اسلامی ایران به نحو احسن انجام می دهد. از این رو مقرر شد چالش های حکمرانی و مدیریت کلان کشوردر دوران پساکرونا و ارایه الکوی حکمرانی صالح در دانشگاه آزاد اسلامی بصورت گفتگوی های تخصصی مورد پژوهش قرار گیرد.

وی با اشاره به اینکه مقرر شده هیأت های اندیشه ورز استانی، تشکیل تالارهای گفتگو در باشگاه پژوهشگران جوان، پژوهشگاه و معاونت فرهنگی و دانشچویی به بررسی این چالش ها بپردازند و دست آوردهای علمی خود را مطرح کنند، گفت: بدین منظور تالارهای گفتگو به صورت مجازی و با ظرفیت هرکدام ۲۰ نفر، توسط مرکز فناوری اطلاعات و شبکه علمی دانشگاه آزاد اسلامی ایجاد شده تا اساتید بتوانند در آن فعالیت کنند. در این بخش معاونت های علوم انسانی و هنر، فرهنگی و دانشجویی و پژوهشگاه فعالیت جدی خواهند داشت تا با مشخص شدن چالش ها، یک الگو تدوین و استخراج شود.

سخنگوی دانشگاه آزاد اسلامی با بیان اینکه ۱۵۰ چالش در حوزه چالش های حکمرانی صالح پساکرونا مد نظر قرار گرفته، اظهار داشت: دانشگاه آزاد اسلامی در سه سطح ملی، جهانی و فردی به این چالش ها خواهد پرداخت چرا که طبیعتاً پس از بیماری کرونا بسیاری از مناسبات حکمرانی تغییر خواهد کرد.

به اشتراک بگذارید : | | |