شما اینجا هستید   |

    اخبار : پیگیر مطالبات برای کیفیت آموزش در فضای مجازی هستیم/ نباید مردم هزینه سوء مدیریت و غفلت دولت‌ها را بپردازند

این روزها من و همکارانم، تمام‌وقت پیگیر مطالبات به‌حق شما نسبت به کیفیت آموزش در #فضای_مجازی هستیم. سعی ما در بهتر شدن است. در این راه با کاستی‌هایی مواجه شدیم که به سبب روی آوردن دانشگاه‌ها به کار جدی در تولید محتوا و استفاده گسترده از ظرفیت فضای مجازی برای آموزش، ضعف زیرساخت‌ها را بیش از پیش نشان داد.

جای خالی #شبکه_علمی_کشور که پروژه آن از سال ۱۳۷۰ کلید خورد و قرار بود بستری روان، ارزان و فراگیر بین همه فعالان عرصه علم را به وجود آورد، مشخص شد. پروژه‌ای که قبل از عملیاتی شدن، سه نسل را گذراند و بین دولت‌ها دست‌به‌دست شد، ولی هنوز غایب بزرگ صحنه علم و فناوری کشور است. از طرف دیگر، لزوم وجود نرم‌افزارهای گسترده و فراگیر ملی نیز که بر بسترش بتوان خدمات ارائه داد، بیش از هر زمانی حس می‌شود. با نرم‌افزار قفل شکسته، کار حرفه‌ای و جدی نمی‌شود انجام داد.

متأسفانه مثل همیشه، مردم خوب ما باید هزینه سوء مدیریت و غفلت دولت‌ها در عرصه فضای مجازی، عدم مدیریت اساسیِ شورای عالی فضای مجازی، حتی کاستی در پیگیری طرح شبکه علمی کشور و عدم توجه ما مدیران دانشگاهی در استفاده واقعی از این بستر را بپردازند. آموزش مجازی، خوب یا بد، به ما نشان داد که همواره به سر کوه یخیِ فضای مجازی و بایدونباید استفاده سطحی از اینترنت پرداخته‌ایم و برخوردی عامیانه با گسترش آن داشته‌ایم.

امید آن دارم تا با عزمی ملی و کمک همه کنشگران عرصه علم و فناوری، خصوصاً کمک وزارت ارتباطات و فناوری اطلاعات، با تکیه‌بر توان شما #جوانان و با نگاهی نو به قوی شدن در فضای مجازی اقدام کنیم. مطمئنم با همراهی و خلاقیت شما نقصان‌های گذشته را جبران می‌کنیم.‌ همکاران من در #معاونت_فناوری و نوآوری دانشگاه آزاد اسلامی میزبان ایده‌های خوب شما برای خلق ارزش‌افزوده در آموزش‌های مجازی هستند.

محمدمهدی طهرانچی

۲۶ فروردین ۱۳۹۹

به اشتراک بگذارید : | | |