شما اینجا هستید   |

    اخبار : رضایت‌بخشی و کمک به دانشجویان باید سرلوحه کار رؤسای واحدها باشد / واحدهای دانشگاهی خود را به دانش آموزش مجازی مسلط کنند
رئیس دانشگاه آزاد اسلامی تأکید کرد: واحدهای دانشگاه آزاد اسلامی با تسلط بر دانش آموزش مجازی، برای رضایت‌بخشی و کمک به دانشجویان بکوشند.

به گزارش روابط عمومی دانشگاه آزاد اسلامی، جلسه دیدار نوروزی دکتر محمدمهدی طهرانچی رئیس دانشگاه آزاد اسلامی با دکتر سید محمودرضا آقامیری رئیس دانشگاه آزاد اسلامی استان تهران، دکتر عبدالله خالصی‌دوست رئیس دانشگاه آزاد اسلامی استان سمنان، دکتر رضا مسعودی سرپرست واحد علوم و تحقیقات و دکتر سیف‌الله فضل‌الهی رئیس دانشگاه آزاد اسلامی استان قم صبح امروز به صورت ویدئوکنفرانس برگزار شد.

دکتر طهرانچی در ابتدای این جلسه، با اشاره به شیوع ویروس کرونا در دنیا و چالش‌های مرتبط با آن، گفت: هیچ پیش‌بینی دقیقی برای غلبه بر این مشکل فعلاً وجود ندارد. البته بشر امیدوار است که این مشکل به زودی مرتفع شود. بر این اساس، دانشگاه آزاد اسلامی باید خود را برای آموزش مجازی مطلوب به دانشجویان، مجهز کند.

وی با تأکید بر اهمیت آموزش در فضای مجازی در دانشگاه، اظهار داشت: باید در این زمینه، عرصه استفاده جدی از اینترنت پدید آمده و گذراندن درس مجازی برای همه رشته‌های دانشگاهی الزامی شود، یعنی دانشجو باید از این روش استفاده کند، چرا که اینترنت می‌تواند بستر خوبی برای انتقال پیام‌های علمی باشد.

رئیس دانشگاه آزاد اسلامی با تأکید بر اینکه اساساً در بحران‌ها تعطیلی دانشگاه معنا ندارد، گفت: لازمه اینکه دانشگاه با مشکل کشور خود را درگیر کرده و برای حل آن تلاش کند، این است که تعطیل نباشد. اساساً دانشگاه‌ها تعطیل‌پذیر نیستند بلکه فعالیت‌ها را غیرحضوری و طبق پروتکل ها انجام می‌دهند. برای اینکه بتوانیم در این شرایط بحرانی پاسخگو باشیم، یک صیروریت دائمی و تحول مستمر نیاز داریم. در این زمینه توجه به این نکته لازم است که آموزش مجازی یک سبک است و این الزام وجود دارد که خود را سریعاً به این دانش مسلط کنیم.

دکتر طهرانچی ادامه داد: برای تحقق این هدف، اساتید و دانشجویان باید سواد فضای مجازی داشته باشند. در شرایط کنونی ابزار، قالب و فناوری‌های جدید تغییر کرده و باید به ارائه جدید آنها فکر کنیم.

عضو هیأت امنای دانشگاه آزاد اسلامی با تأکید بر اینکه رضایت دانشجو در زمینه آموزش مجازی بسیار حائز اهمیت است، گفت: در این زمینه باید کار کیفی صورت گیرد. ما در دانشگاه آزاد اسلامی براساس سند دانشگاه اسلامی فعالیت کرده و تحولی را دنبال می‌کنیم که مأموریت این تحول، تولید و انتشار علم است که باید این کار را اثربخش کنیم.

وی با بیان اینکه در حال حاضر دانشگاه به صورت سنتی پاسخگوی نیاز دانشجویان نیست، تصریح کرد: دانشگاه آزاد اسلامی می‌خواهد دانشگاهی در تمام وجوه باشد و براساس اهداف کلان اسناد بالادستی و سند دانشگاه اسلامی، یک دانشگاه انقلابی، تمدن‌ساز، بافضیلت، اجتماعی، الهام‌بخش، کارآفرین و تربیت‌کننده باشد. درواقع دانشگاه آزاد اسلامی می‌خواهد به عنوان یک دانشگاه حل مسئله، تحول ایجاد کند. این دانشگاه در این فضا، باید بتواند تحولات رخ‌داده را با سبک زندگی اسلامی- ایرانی ممزوج کرده و به عنوان یک دانشگاه حل مسئله به نحو احسن پاسخگو باشد.

ئیس دانشگاه آزاد اسلامی با رؤسای دانشگاه آزاد اسلامی استان‌های قم، سمنان، تهران و واحد علوم و تحقیقات به صورت ویدئوکنفرانس دیدار کرد.

به گزارش روابط عمومی دانشگاه آزاد اسلامی، جلسه دیدار نوروزی دکتر محمدمهدی طهرانچی رئیس دانشگاه آزاد اسلامی با دکتر سید محمودرضا آقامیری رئیس دانشگاه آزاد اسلامی استان تهران، دکتر عبدالله خالصی‌دوست رئیس دانشگاه آزاد اسلامی استان سمنان، دکتر رضا مسعودی سرپرست واحد علوم و تحقیقات دانشگاه آزاد اسلامی و دکتر سیف اله فضل‌الهی رئیس دانشگاه آزاد اسلامی استان قم پیش از ظهر امروز به صورت ویدئوکنفرانس برگزار شد.

دکتر سید محمودرضا آقامیری رئیس دانشگاه آزاد اسلامی استان تهران و واحد تهران مرکزی در این جلسه ضمن ارائه گزارشی از وضعیت برگزاری کلاس های آموزش مجازی در واحدهای دانشگاه آزاد اسلامی استان تهران، گفت: آموزش مجازی از اسفندماه در واحدهای دانشگاه راه‌اندازی شد و اقدامات لازم به منظور ارتقای کیفیت برگزاری این کلاس ها همچنان در حال انجام است.

وی با بیان اینکه واحدهای دانشگاه آزاد اسلامی استان تهران در مقابله با شیوع کرونا بسیار خوب ظاهر شده‌اند، اظهار داشت: در این راستا ۱۰ کمیته فعال شده و در زمینه های مختلف در حال خدمت‌رسانی هستند. ارائه مشاوره و خدمات روانشناسی، تولید مواد ضدعفونی‌کننده، خدمات دانش بنیان در حوزه کمک به درمان کرونا، مستندسازی مسائل مربوط به کرونا در کشور و… از جمله فعالیت های دانشگاه آزاد اسلامی استان تهران است.

در ادامه، دکتر عبدالله خالصی‌دوست رئیس دانشگاه آزاد اسلامی استان سمنان به بیان گزارشی درخصوص عملکرد حوزه متبوع خود در مواردی از جمله آموزش مجازی، کمک به رفع چالش های بحران کرونا، عملکرد دانشگاه آزاد اسلامی استان سمنان در سال گذشته و… پرداخت.

نحوه برگزاری کلاس های درسی دانشجویان دانشگاه آزاد اسلامی استان سمنان به صورت مجازی، تهیه اقلام ضروری برای بیمارستان های دانشگاه آزاد اسلامی استان، بروزرسانی تجهیزات بیمارستانی، طراحی و ساخت دستگاه تب‌سنج، تهیه محتواهای روحیه‌بخش برای همکاران، فعال‌سازی مراکز مشاوره غیرحضوری و… از جمله اقدامات دانشگاه آزاد اسلامی استان سمنان بوده است.

دکتر رضا مسعودی سرپرست واحد علوم و تحقیقات دانشگاه آزاد اسلامی در ادامه این جلسه، با بیان اینکه همزمان با شیوع ویروس کرونا در کشور و متوقف شدن کلاس های حضوری، آموزش مجازی در واحد علوم و تحقیقات آغاز شد، گفت: در آموزش مجازی برای دانشجویان، کلاس ها به صورت آنلاین، آفلاین و تولید محتوای آفلاین برگزار می شود. همچنین کلاس های رفع اشکال به صورت هفتگی در حال برگزاری است. خدمات لازم برای دانشجویان خارجی واحد علوم و تحقیقات نیز اندیشیده شده تا بتوانند از مسیر ویژه‌تری محتوای آفلاین کلاس ها را دریافت کنند.

وی درخصوص اقدامات واحد علوم و تحقیقات در حوزه کمک به درمان ویروس کرونا، گفت: یک آزمایشگاه در واحد در اختیار بسیج دانشجویی قرار گرفته که در حال تولید و توزیع ژل ضدعفونی‌کننده هستند. فعالیت های دانش بنیان و پژوهشی نیز در این زمینه در حال انجام است.

دکتر سیف‌اله فضل‌الهی رئیس دانشگاه آزاد اسلامی استان قم با ارائه گزارشی از نحوه برگزاری کلاس های آموزش مجازی در دانشگاه آزاد اسلامی استان متبوع خود، تصریح کرد: آموزش مجازی به عنوان یک آموزش تکمیلی بسیار حائز اهمیت است و ما با تمام توان برای ارتقای کیفیت این کلاس ها تلاش خواهیم کرد.

وی همچنین به بیان مطالبی درخصوص اقدامات دانشگاه آزاد اسلامی استان قم در زمان شیوع ویروس کرونا پرداخت.

در این جلسه دکتر علی سروری مجد مشاور ریاست و رئیس مرکز حوزه ریاست، روابط عمومی و هماهنگی استان ها، دکتر حسن بنیانیان مشاور و دستیار امور فرهنگی رئیس دانشگاه آزاد اسلامی و رؤسای واحدهای دانشگاه آزاد اسلامی استان تهران حضور داشتند.

دکتر طهرانچی در پایان تأکید کرد: رضایت‌بخشی و کمک به دانشجویان باید سرلوحه کار رؤسای واحدهای دانشگاه آزاد اسلامی باشد.

به اشتراک بگذارید : | | |