شما اینجا هستید   |

    اخبار : تفاهم نامه همکاری دانشگاه آزاد اسلامی و معاونت علمی ریاست‌جمهوری به امضا رسید/ راه اندازی «دانشگاه آزاد اسلامی واحد ناحیه نوآوری پردیس»
دانشگاه آزاد اسلامی و معاونت علمی و فناوری ریاست‌جمهوری برای تأسیس «دانشگاه آزاد اسلامی واحد ناحیه نوآوری پردیس» موافقت‌نامه همکاری امضا کردند.

به گزارش روابط عمومی دانشگاه آزاد اسلامی، موافقت‌نامه همکاری مشترک دانشگاه آزاد اسلامی و معاونت علمی و فناوری ریاست جمهوری برای تأسیس «دانشگاه آزاد اسلامی واحد ناحیه نوآوری پردیس» به امضا رسید.

این موافقت‌نامه صبح امروز در حاشیه مراسم افتتاح «سرای نوآوری و شتابدهی توسعه صنایع منطقه‌ای» دانشگاه آزاد اسلامی به امضای دکتر سورنا ستاری معاون علمی و فناوری ریاست‌جمهوری و دکتر محمدمهدی طهرانچی رئیس دانشگاه آزاد اسلامی رسید.

موافقت‌نامه همکاری مشترک معاونت علمی و فناوری ریاست‌جمهوری و دانشگاه آزاد اسلامی برای تأسیس «دانشگاه آزاد اسلامی واحد ناحیه نوآوری پردیس»، به منظور هم‌افزایی و اشتراک‌گذاری منابع و همچنین استفاده بهینه از ظرفیت‌ها و توانایی‌های دانشگاه آزاد اسلامی واحد پردیس و پارک فناوری پردیس به امضا رسید.

همچنین تفاهم‌نامه چهارجانبه شتاب‌دهنده شمسا (شتاب‌دهنده مشترک سیوان و دانشگاه آزاد اسلامی) با حضور دکتر سورنا ستاری معاون علمی و فناوری رئیس‌جمهور و دکتر محمدمهدی طهرانچی رئیس دانشگاه آزاد اسلامی نیز به امضا رسید.

در مراسم امضای این تفاهم‌نامه ها، دکتر روح‌الله دهقانی فیروزآبادی معاون تحقیقات، فناوری و نوآوری دانشگاه آزاد اسلامی، دکتر سید محمودرضا آقامیری رئیس دانشگاه آزاد اسلامی استان تهران، دکتر جواد علمایی معاون علوم، مهندسی و کشاورزی دانشگاه آزاد اسلامی، دکتر بابک نگاهداری رئیس پژوهشگاه و شبکه آزمایشگاهی دانشگاه آزاد اسلامی و دکتر عبدالله قاسمی پیربلوطی رئیس دانشگاه آزاد اسلامی واحد شهر قدس نیز حضور داشتند.

تصویر مطلب تیم مدیریتی دانشگاه آزاد، هماهنگ ترین تیم در حوزه اقتصاد دانش بنیان است

دکتر ستاری در افتتاح سرای نوآوری و شتابدهی توسعه:

تیم مدیریتی دانشگاه آزاد، هماهنگ ترین تیم در حوزه اقتصاد دانش بنیان است

معاون علمی و فناوری ریاست‌جمهوری گفت: جوانان فعال، باانگیزه و نوآور دانشگاه آزاد اسلامی می‌توانند تولید پتنت و ثروت کنند و این دانشگاه به سمت دانشگاه کارآفرین حرکت کند.

به گزارش روابط عمومی دانشگاه آزاد اسلامی، دکتر سورنا ستاری معاون علمی و فناوری ریاست‌جمهوری در مراسم افتتاح «سرای نوآوری و شتابدهی توسعه صنایع منطقه‌ای» که صبح امروز با حضور دکتر محمدمهدی طهرانچی رئیس دانشگاه آزاد اسلامی برگزار شد، با ابراز خرسندی از تحولات به وجود آمده در این دانشگاه، گفت: اتفاقات بزرگی در دانشگاه آزاد اسلامی به ویژه از آغاز دوره مدیریت دکتر طهرانچی روی داده که اعتراف می‌کنم هماهنگ ترین تیمی که در دانشگاه آزاد اسلامی در حوزه اقتصاد دانش بنیان بوده، تیم مدیریتی فعلی است.

دکتر ستاری ادامه داد: اینکه دانشگاه آزاد اسلامی در دوره جدید بر درآمدهای شهریه‌ای تمرکز ندارد و به فکر فروش زمین و ساختمان‌های خود نیست، اتفاق مبارکی است. جوانان فعال، باانگیزه و نوآور، سرمایه دانشگاه آزاد اسلامی هستند و این جوانان می‌توانند تولید پتنت و ثروت کنند و نحوه بودجه‌ریزی دانشگاه آزاد اسلامی با اتکا به پارک‌های علم و فناوری، سراهای نوآوری، شرکت‌های دانش بنیان، استارت‌آپ‌ها و… انجام شود و این دانشگاه به سمت دانشگاه کارآفرین حرکت کند.

دانشگاه آزاد اسلامی می‌تواند به یکی از بازیگران اصلی حوزه فناوری و نوآوری تبدیل شود

معاون علمی و فناوری ریاست‌جمهوری خاطرنشان کرد: برای دانشگاهی که شهریه‌محور بوده، سخت است که حدود ۷۰۰ هزار مترمربع زمین خود را در مرکز شهر تهران به موضوع نوآوری و اقتصاد دانش بنیان اختصاص دهد و فضایی را برای ثروت‌آفرینی و اشتغال‌آفرینی جوانان مهیا کند. این اتفاق در دانشگاه آزاد اسلامی محقق شده و بنده از دکتر طهرانچی و همکاران ایشان برای این هماهنگی فوق‌العاده تشکر می‌کنم.

وی با اشاره به برنامه‌های دانشگاه آزاد اسلامی برای ایجاد سراهای نوآوری در دیگر استان‌ها، گفت: مقدمات و امور اجرایی ایجاد سراهای نوآوری در شهرستان‌ها آغاز شده و دانشگاه آزاد اسلامی در بسیاری از برنامه‌های کلان معاونت علمی و فناوری ریاست‌جمهوری شریک است. معتقدیم دانشگاهی با این حجم دانشجو و امکانات، باید بتواند یک قطب اقتصادی در کشور باشد.

معاون علمی و فناوری ریاست‌جمهوری تأکید کرد: دانشگاه آزاد اسلامی با فعالیت‌های اخیر، می‌تواند به یکی از بازیگران اصلی حوزه فناوری و نوآوری تبدیل شود.

جهش تولید جز از طریق نوآوری و پرداختن به کسب و کارهای نوآورانه محقق خواهد شد

دکتر اسماعیل قادری‌فر رئیس مرکز توسعه فناوری‌های راهبردی معاونت علمی و فناوری ریاست جمهوری نیز در این مراسم، گفت: راه اندازی و تبدیل واحدهای دانشگاه آزاد اسلامی به سراهای نوآوری با جدیت در این دانشگاه دنبال می شود و اولین سرای نوآوری دانشگاه آزاد اسلامی سال گذشته در کتابخانه دکتر حبیبی واحد علوم و تحقیقات افتتاح شد.

وی ادامه داد: امروز هم برج فناوری دکتر قریب که روزگاری میزبان ۱۲ هزار دانشجوی دانشگاه آزاد اسلامی بود به عنوان سرای نوآوری تحت عنوان توسعه صنایع منطقه‌ای افتتاح شد که در ۵ طبقه آن شتاب دهنده های تخصصی مستقر هستند و دو طبقه نیز به فضای کار اشتراکی اختصاص دارد.

دکتر قادری فر دسترسی به دانشگاه های بزرگ کشور از جمله دانشگاه تهران، صنعتی شریف و امیرکبیر و همچنین نزدیکی به واحدهای دانشگاه آزاد اسلامی را از مزیت های جغرافیایی این سرای نوآوری عنوان کرد و افزود: براساس برنامه‌ریزی های انجام شده، اوایل خردادماه سرای نوآوری واحد تهران غرب در پونک و سرای نوآوری هنرهای خلاق و فناوری های نرم در ساختمان سابق دانشکده هنر و معماری تهران مرکزی و در ۱۵ هزار مترمربع راه اندازی خواهد شد.

وی با اشاره به ایجاد سراهای نوآوری دانشگاه آزاد اسلامی در سایر استان ها، گفت: ما بر این باوریم که جهش تولید جز از طریق نوآوری و پرداختن به کسب و کارهای نوآورانه محقق نخواهد شد.

به اشتراک بگذارید : | | |