شما اینجا هستید   |

    اخبار : دکتر طهرانچی روز بسیج اساتید را تبریک گفت
رئیس دانشگاه آزاد اسلامی با صدور پیامی، روز بسیج اساتید را تبریک گفت.

به گزارش روابط عمومی دانشگاه آزاد اسلامی، دکتر محمدمهدی طهرانچی رئیس دانشگاه آزاد اسلامی با صدور پیامی، ضمن گرامیداشت یاد و خاطره شهید دکتر چمران، روز بسیج اساتید را تبریک گفت.

در متن پیام دکتر طهرانچی آمده است:

بسمه تعالی

با حمد و ستایش به محضر باری‌تعالی و درود بر پیامبرخاتم (ص) و اهل بیت‏ کرامش‏ که چراغ راه بشریت‏‌اند

سی و یکم خرداد، سالگرد شهادت دکتر مصطفی چمران مردی از جنس فتوت، ایثار، شهامت و پایمردی گرامی باد. روز بسیج اساتید که به همین مناسبت نامگذاری شده را به همه استادان گرانقدر به ویژه استادان بسیجی خانواده بزرگ دانشگاه آزاد اسلامی تبریک می گویم.
شهید چمران، از چهره های برجسته و ارزشمندی بود که خالصانه و صادقانه عمر خود را صرف خدمت به کشور و مردم کرد که این تاثیرگذاری شخصیت فرهیخته قبل و بعد از انقلاب اسلامی ستودنی و بی‌بدیل است، بی‌تردید ویژگی ها، منش و روش زندگی این دانشمند فرهیخته الگویی تمام عیار برای جوانان، دانشجویان و استادان گرانقدر به شمار می آید که بی‌ادعا و بدون هیچ گونه دنیاطلبی و عافیت‌طلبی، در راه خدمت به مردم و کشورش قدم برداشت و براساس ضرورت‌ها و نیازهای آن دوران به مسئولیت اجتماعی، انسانی و اخلاقی خود عمل کرد.

ایشان در دوره ای به کسب علم و دانش و آموزش نسل جوان پرداخت و در زمان شروع جنگ تحمیلی بنا به تکلیف و احساس وظیفه لباس رزم پوشید و در عرصه نظامی هم، توانمندی و تخصص خود را در راه دفاع از کیان کشور به کار گرفت. مجاهدت‌های این فرزند انقلاب اسلامی در سالهای ابتدایی جنگ در عرصه های مختلف به ویژه سازماندهی نیروهای مردمی و همچنین تقویت هماهنگی بین قوای نظامی به خوبی نمایان شد.

مطمئناً نامگذاری روزی تحت عنوان «بسیج اساتید» که به یاد و نام شهید دکتر مصطفی چمران مزین شده است، از ارزشی والا برخوردار است، چراکه تأکیدی دوچندان بر نقش‌آفرینی استادان گرانقدر و بسیجیان خدوم در هدایت جامعه براساس ترویج خصایص اخلاقی و انسانی و همچنین مسئولیت پذیری برای حل مسائل کشور دارد.

امروز که کشور در جنگ اقتصادی و فرهنگی قرار دارد، این رسالت برعهده استادان بسیجی است که همچون دوران دفاع مقدس لباس رزم بپوشند و در عرصه تقویت دانش بومی حضوری فعال داشته باشند و مسیر را برای پیشرفت و توسعه کشور هموار سازند. مسلماً جامعه اسلامی ما به تلاش های خستگی‌ناپذیر افرادی همچون شهید چمران نیاز دارد و این الگو از سوی استادان بسیجی می تواند به صورت شبکه ای در بخش های مختلف جامعه رشد و تعمیم داده شود.

ضمن گرامیداشت یاد و خاطره شهید بزرگوار دکتر مصطفی چمران، روز بسیج اساتید را به استادان بسیجی خانواده بزرگ دانشگاه آزاد اسلامی تبریک می گویم و امیدوارم در پناه خداوند منان همواره در راه خدمت به مردم و رفع مشکلات کشور، تعمیق فضای دانشگاه مبتنی برای آرمان‌های انقلاب اسلامی و تقویت جهش علم و فناوری توفیق روز افزون داشته باشند.

محمدمهدی طهرانچی

رئیس دانشگاه آزاد اسلامی

به اشتراک بگذارید : | | |