شما اینجا هستید   |

    اخبار : سامانه مدیریت یکپارچه امور آموزشی دانشگاه آزاد اسلامی (آموزشیار) رونمایی شد
مراسم رونمایی از سامانه مدیریت یکپارچه امور آموزشی دانشگاه آزاد اسلامی (آموزشیار) در سازمان مرکزی برگزار شد.

به گزارش روابط عمومی دانشگاه آزاد اسلامی، مراسم رونمایی از سامانه مدیریت یکپارچه امور آموزشی دانشگاه آزاد اسلامی (آموزشیار) صبح امروز با حضور جمعی از معاونان و مدیران دانشگاه در سازمان مرکزی برگزار شد.

دکتر محمدمهدی طهرانچی رئیس دانشگاه آزاد اسلامی که به منظور شرکت در جلسه هیات امنای استان های خراسان رضوی و خراسان شمالی به مشهدمقدس سفر کرده، به صورت ویدئوکنفرانس از سامانه مدیریت یکپارچه امور آموزشی دانشگاه آزاد اسلامی (آموزشیار) رونمایی کرد.

همچنین رؤسای دانشگاه آزاد اسلامی استان ها نیز از طریق ویدئوکنفرانس در جلسه رونمایی از این سامانه حضور پیدا کردند.

سیستمی کردن امور در دانشگاه آزاد اسلامی با «پژوهشیار» آغاز و با «آموزشیار» تکمیل شد

دکتر علمائی در این جلسه با بیان اینکه رونمایی از سامانه آموزشیار، یکی از بزرگترین رویدادها در دانشگاه آزاد اسلامی محسوب می شود، گفت: رونمایی از این سامانه در واقع یک هدف مؤثر، مفید و کارآمد برای دانشگاه است که خوشبختانه تحقق پیدا کرد.

وی افزود: سیستمی کردن امور در دانشگاه آزاد اسلامی با سامانه «پژوهشیار» آغاز و با سامانه «آموزشیار» تکمیل شد. این دو سامانه، امور پژوهشی و ساماندهی پایان‌نامه ها و رساله ها و همچنین فعالیت های مربوط به حوزه آموزش را در بر می گیرد.

معاون علوم، مهندسی و کشاورزی دانشگاه آزاد اسلامی خاطرنشان کرد: با رونمایی از سامانه آموزشیار در وهله اول مسائل مربوط به آموزش دانشگاه ساماندهی خواهد شد و در مراحل بعدی، کنترل و نظارت و برنامه‌ریزی برای ارتقای کیفیت صورت خواهد گرفت. با این روش، آموزش مجموعه دانشگاه آزاد اسلامی رصد شده و برای رفع مشکلات موجود تدابیر متناسبی به کار گرفته خواهد شد.

سامانه «آموزشیار» دانشگاه را به شبکه هوشمند علمی تبدیل می کند

در ادامه، دکتر ایمان عطارزاده مدیرکل توسعه شبکه علمی هوشمند دانشگاه آزاد اسلامی با اشاره به رونمایی از سامانه آموزشیار، اظهار داشت: این سامانه با حمایت‌های دکتر طهرانچی، معاونان و رؤسای مراکز و تمامی مجموعه دانشگاه آزاد اسلامی راه‌اندازی شده است.

دکتر عطارزاده خاطرنشان کرد: دکتر طهرانچی چشم‌انداز دانشگاه آزاد اسلامی را اینگونه ترسیم کرده که این دانشگاه انتخاب اول داوطلبان در سال ۱۴۰۴ بوده و به عنوان دانشگاهی اجتماعی، کارآفرین و حل مسئله شناخته شود. بدین منظور مأموریت هایی طراحی شده که شامل توسعه شبکه علمی هوشمند دانشگاه، یکپارچه‌سازی ساختار داده های سازمانی، بهره‌گیری از اتوماسیون شناختی در سیستم های دانشگاه و… است. بر این اساس، سامانه آموزشیار در راستای یکی از همین مأموریت ها، طراحی و راه‌اندازی شد.

وی با اشاره به طرح نظام هوشمند و یکپارچه داده در دانشگاه آزاد اسلامی، گفت: کاهش تمرکزگرایی و افزایش یکپارچگی سیستمی، راهبری مدل شبکه‌ای دانشگاه، هم‌روندسازی و انضباط‌بخشی بیشتر در اجرای فعالیت ها و برنامه های کلان دانشگاه و… از اهداف این طرح بوده است.

مدیرکل توسعه شبکه علمی هوشمند دانشگاه آزاد اسلامی با اشاره به وضعیت مطلوب سیستم اتوماسیون آموزش در دانشگاه آزاد اسلامی، تصریح کرد: مدیریت واحد در مدل شبکه‌ای دانشگاه، وجود سیستم کدینگ یکسان در تمام واحدهای دانشگاهی، یکپارچگی و ارتباط داده ها جهت کسب دانش، نظارت جامع و آمار و اطلاعات یکپارچه، کاهش ورود اطلاعات توسط کاربران و… از جمله ویژگی های سیستم اتوماسیون آموزش است.

وی افزود: در این سیستم امکاناتی برای «اجرا و راهبری طرح های تعاون اعضای هیأت علمی، آزمون، دروس عملی و مهمانی»، «انطباق‌پذیری دانشگاه»، «تبدیل دانشگاه به شبکه هوشمند علمی» و «امکان ارائه دروس به صورت استانی و یا در سطح کل کشور» در نظر گرفته شده است.

دکتر عطارزاده در پایان خاطرنشان کرد: میان‌افزار ارتباط با آموزش الکترونیکی، موتور مدیریت قواعد آموزشی، اپلیکیشن موبایل برای اساتید و دانشجویان، آگاه‌سازی از طریق پیامک، پرداخت الکترونیکی، پرونده الکترونیکی دانشجویان و اساتید، ارزشیابی اساتید، حق‌التدریس اساتید، برنامه‌ریزی امتحانات و ارزشیابی تحصیلی دانشجو، فارغ‌التحصیلی و خروج از تحصیل، پورتال جامع مدیریت آموزشی اساتید، صدور خودکار احکام اساتید، مدیریت امور شهریه و تخفیف مالی دانشجویان، فرآیندهای خاص دانشجویان استعداد درخشان و شاهد و ایثارگر، پذیرش دانشجو، برنامه‌ریزی آموزشی و… ازجمله امکاناتی است که در این سامانه در نظر گرفته شده تا امور آموزشی، اداری و مالی دانشجویان و اساتید به سادگی انجام شود.

سامانه «آموزشیار» گام بلندی برای استفاده از فناوری اطلاعات در سطوح مدیریتی دانشگاه است

در ادامه، مهندس مسعود همتی رئیس مرکز فناوری اطلاعات و شبکه علمی دانشگاه آزاد اسلامی با بیان اینکه سامانه مدیریت یکپارچه امور آموزشی دانشگاه آزاد اسلامی (آموزشیار) باعث چابک‌سازی در مجموعه دانشگاه خواهد شد، گفت: این سامانه در سه بخش تمامی فرآیندهای مربوط به آموزش را در بر می گیرد.

وی ادامه داد: با اجرایی شدن این سامانه، چابک‌سازی، تصمیم‌سازی و تصمیم‌گیری در تمامی سطوح مدیریتی دانشگاه ساری و جاری شده و گام بلندی برای استفاده از فناوری اطلاعات در سطوح مدیریتی دانشگاه برداشته خواهد شد.

اولین اتصال به سامانه مدیریت یکپارچه امور آموزشی دانشگاه آزاد اسلامی (آموزشیار) با شعار «سال جهش تولید» برقرار شد.

به اشتراک بگذارید : | | |