شما اینجا هستید   |

    اخبار : حضور سرزده دکتر طهرانچی در جلسه هیات امنای آذربایجان شرقی
رئیس دانشگاه آزاد اسلامی به طور سرزده در پانزدهمین جلسه هیات امنای دانشگاه آزاد اسلامی استان آذربایجان شرقی حضور یافت.
به گزارش روابط عمومی دانشگاه آزاد اسلامی به نقل از واحد تبریز، همزمان با برگزاری کنکور سراسری در دانشگاه آزاد اسلامی واحد تبریز و پانزدهمین جلسه هیات امنای دانشگاه آزاد اسلامی استان آذربایجان شرقی، دکتر محمدمهدی طهرانچی به طور سرزده در این جلسه حضور یافت.

در جلسه هیات امنای دانشگاه آزاد اسلامی استان آذربایجان شرقی بودجه سال ۱۴۰۰-۱۳۹۹ دانشگاه آزاد اسلامی استان مورد بحث و بررسی قرار گرفت.

دکتر طهرانچی رییس دانشگاه آزاد اسلامی در حاشیه سفر سرزده به تبریز، حین بازدید از دانشکده معماری و مجموعه دانشگاه هنر تبریز، نفیس ترین فرش قرآنی بافت دورویه جهان اسلام را قیچی کرد.

این فرش که بصورت کتاب درخواهد آمد، توسط ۸ تن از اساتید فرش دانشگاه هنر تبریز به صورت دورویه و در اندازه ۶۰ در ۹۰ سانتیمتر و تمام ابریشم بافته شده است. خط استفاده شده در این فرش قرآنی خط احمد نیریزی است که در مدت ۸ سال بافته شده است.

همچنین دکتر طهرانچی و هیات همراه از دانشکده معماری دانشگاه هنر تبریز و مجموعه صدقیانی تبریز که از اماکن تاریخی این شهر است، بازدید کردند. این مجموعه تاریخی در زمان هشت سال جنگ تحمیلی بطور کامل تخریب شده بود و توسط اساتید و دانشجویان این دانشکده بازسازی و مرمت شد.

در پایان دکتر طهرانچی و هیات همراه از مجموعه کارگاه های کارآفرینی دانشگاه هنر تبریر نیز بازدید به عمل آوردند.

به اشتراک بگذارید : | | |