شما اینجا هستید   |

    اخبار : شهید فخری‌زاده نماد درخشان پیشرفت‌های ایران اسلامی در ساحت علم و فناوری بود

 

دکتر محمدمهدی طهرانچی، رئیس دانشگاه آزاد اسلامی در پیامی با محکوم کردن ترور دانشمند دفاعی کشورمان نوشت: شهید فخری‌زاده نماد درخشان پیشرفت‌های ایران اسلامی در ساحت علم و فناوری بود.

متن پیام به این شرح است:

بسم الله الرحمن الرحیم
من المومنین رجال صدقوا ما عاهدوا الله علیه فمنهم من قضی نحبه و منهم من ینتظر و ما بدلوا تبدیلا

بار دیگر دست‌های کثیف و نامیمون استکبار جهانی، یکی از دانشمندان تراز اول کشورمان را آماج حمله مملو از حقد و کین خود نموده و این عالم دانشمند و فرزانه را به شهادت رساندند.

این شهید بزرگوار که عمری را با اخلاص و ایثار کم‌نظیر برای سربلندی و سرافرازی کشور و مردم در حوزه‌های علم و دانش و پژوهش سپری کرد و میراثی گران‌قدر از دستاوردهای عظیم علمی و پژوهشی از خود به یادگار گذاشت، نماد درخشان پیشرفت‌های چشمگیر ایران اسلامی در ساحت علم و فناوری و پژوهش بوده و اخلاق و منش او و فعالیت‌های علمی‌اش، به‌منزله چراغ راه نسل‌های متوالی از دانشمندان جوان و توانمند ایران اسلامی خواهد بود.

بی‌شک این ترور بزدلانه، در سالگرد شهادت شهید دکتر مجید شهریاری جامعه دانشگاهی کشور را متحمل یک خسارت جبران‌ناپذیر نمود و کشور را از خدمات ارزنده و توام با اخلاص و معنویت او محروم کرد. اما تردیدی نیست که راه او، منش او و عشق وافر او به خدمت و جان‌فشانی به کشورش را جوانان برومند این سرزمین دنبال کرده و پرچمی را که با افتخارآفرینی‌هایش به اهتزاز درآورده بود، همچنان به دست آنان بر قله‌های رفیع علم و دانش و پژوهش کشور، در اهتزاز خواهد ماند و جامعه علمی کشور و دانشگاهیان عزیز عزم و اراده‌شان روزبه‌روز بیشتر خواهد شد.

اینجانب به نمایندگی از جامعه بزرگ دانشگاه آزاد اسلامی، متشکل از هزاران تن از اساتید و دانشجویان و کارکنان شریف، ضمن عرض تبریک و تسلیت به مناسبت فقدان این رجل برجسته دنیای علم و دانش و فناوری هسته‌ای کشور، خواهان اقدام قاطع و فوری نهادهای امنیتی و اطلاعاتی کشور برای قطع دست تروریست‌ها و برخورد انقلابی با حامیان آن‌ها، می‌باشیم.

و سیعلم الذین ظلموا ای منقلب ینقلبون

والسلام علیکم و رحمه الله و برکاته

محمدمهدی طهرانچی

رئیس دانشگاه آزاد اسلامی

به اشتراک بگذارید : | | |