شما اینجا هستید   |

    اخبار : تولید علم نافع و تربیت نیروی انسانی کارآمد در دانشگاه با کمک حوزه های علمیه قابل اجراست/ توجه به تربیت علمی و فرهنگی دانشجویان و اجرای طرح های اشتغال زایی، اقبال مردم به دانشگاه آزاد اسلامی را افزایش داد
رئیس دانشگاه آزاد اسلامی تاکید کرد: تولید علم نافع و تربیت نیروی انسانی کارآمد در دانشگاه بسیار حائز اهمیت است و این امر مهم به کمک حوزه های علمیه قابل اجراست.

به گزارش روابط عمومی دانشگاه آزاد اسلامی به نقل از واحد قم، دکتر محمدمهدی طهرانچی رئیس دانشگاه آزاد اسلامی در جلسه امضای تفاهم نامه همکاری مشترک بین دانشگاه آزاد اسلامی و مرکز مدیریت حوزه های علمیه که عصر امروز در سالن جلسات مرکز مدیریت حوزه برگزار شد، گفت: در این یک سال و چند ماهی که از شیوع بیماری کرونا گذشته، شاهد تحولات بزرگی در میزان استفاده از فضای مجازی و افزایش آسیب های اجتماعی ناشی از آن بوده ایم.

وی افزود: متأسفانه در طول یک سال گذشته گزارش های بسیاری از اینکه چه تعدادی از افرد از نظر جسمی از بین رفته یا آسیب دیده اند وجود دارد، اما هیچ گزارشی وجود ندارد که نشان دهد چه تعدادی از جوانان و نوجوانان پس از شیوع ویروس کرونا از نظر روحی و رفتاری مورد آسیب واقع شده اند.

رئیس دانشگاه آزاد اسلامی خاطرنشان کرد: امروز متخصصان می توانند در طول یک سال واکسن مقابله با یک بیماری را تولید کنند، اما آیا می توان در طول یک سال آسیب های دوری جوانان از محافل علمی و تربیتی را جبران کرد؟

وی با اشاره به فعالیت دانشگاه آزاد اسلامی در فضای مجازی، گفت: دانشگاه آزاد اسلامی توانسته در فضای مجازی و به صورت یکپارچه، در هفته بیش از یک میلیون کلاس آنلاین برگزار کند که بسیار حائز اهمیت است.

دکتر طهرانچی تصریح کرد: دانشگاه آزاد اسلامی در سال ۹۹ توانست با توجه به رشد و تربیت علمی و فرهنگی دانشجویان و همچنین اجرای طرح های اشتغال زایی برای آنها، میزان جذب دانشجو و اقبال مردمی را افزایش دهد.

وی افزود: دانشگاه آزاد اسلامی را به مرکز حل مسئله تبدیل کردیم و با کمک سامانه پژوهشیار توانستیم ۲۳ مسئله مهم کشور را که به آنها نظام موضوعات گفته می شود، مورد پژوهش قرار دهیم.

رئیس دانشگاه آزاد اسلامی خاطرنشان کرد: تولید علم نافع و تربیت نیروی انسانی کارآمد می تواند موتور این دانشگاه را به خوبی حرکت دهد و این مهم به کمک حوزه های علمیه قابل اجراست.

به اشتراک بگذارید : | | |