شما اینجا هستید   |

    اخبار : انتظار افکار عمومی جهان از یونسکو موضع‌گیری صریح و قاطع علیه جنایت تروریستی مدرسه سیدالشهدا کابل است

به گزارش روابط عمومی دانشگاه آزاد اسلامی، دکتر محمدمهدی طهرانچی رئیس دانشگاه آزاد اسلامی در نامه ای به «ادره آزوله» مدیرکل سازمان آموزشی، علمی و فرهنگی سازمان ملل متحد (یونسکو)، خواهان موضع‌گیری صریح، سریع و قاطعانه این سازمان علیه جنایت تروریستی مدرسه سیدالشهدا کابل شد.

در متن نامه دکتر طهرانچی آمده است:

سرکار خانم ادره آزوله

مدیرکل محترم یونسکو

با سلام و احترام

جنایت وحشتناک تروریستی در کابل و طراحی سه انفجار بزرگ علیه دانش‌آموزان مدرسه سیدالشهدا (علیه‌السلام) از یک طرف و حملات هدفمند رژیم غاصب صهیونیستی علیه شهروندان و مناطق مسکونی که تعداد زیادی دانش‌آموز و دانشجو را به شهادت رساند، اضافه بر آنکه از مصادیق بارز نسل‌کشی و جنایت جنگی است، تعرض شدید علیه اهداف یونسکو به عنوان مهم‌ترین مرکز آموزشی علمی و فرهنگی سازمان ملل است.

با توجه به اساسنامه یونسکو که به برقراری فرهنگ صلح تأکید دارد، انتظار طبیعی افکار عمومی جهان از یونسکو موضع‌گیری صریح و سریع در ارتباط با این جنایت‌های تروریستی طراحی‌شده است.

دانشگاه آزاد اسلامی به عنوان یکی از بزرگ‌ترین مجموعه‌های علمی و آموزشی دانشگاهی جهان به شدت این جنایت‌های وحشیانه را محکوم می‌نماید و از سازمان یونسکو می‌خواهد ضمن موضع گیری صریح و قاطعانه، مدرسه بزرگی در کابل به نام شهدای دانش‌آموز افغانستان احداث نماید تا نام این شهدای مظلوم برای همیشه در افغانستان و منطقه، زنده و جاوید باقی بماند.

محمدمهدی طهرانچی

انتهای پیام/

به اشتراک بگذارید : | | |