شما اینجا هستید   |

    پیام ها و یادداشت : رئیس دانشگاه آزاد اسلامی با گرامیداشت سالروز شهادت دکتر چمران، فرا رسیدن «روز بسیج اساتید» را تبریک گفت

بسمه تعالی

با حمد و ستایش به محضر باری تعالی و درود بر پیامبر خاتم(ص) و اهل بیت‏ کرامش‏ که چراغ راه بشریت‏ اند.

سی و یکم خردادماه، سالروز شهادت شخصیت علمی برجسته، کم نظیر و مجاهد خستگی ناپذیر شهید استاد دکتر مصطفی چمران که حقیقتا الگویی بی بدیل برای قشر تحصیل کرده و فرهیختگان جامعه به شمار می آید را گرامی می دارم. همچنین روز گرامیداشت بسیج اساتید را به همه استادان گرانقدر و به ویژه استادان بسیجی دانشگاه آزاد اسلامی تبریک می گویم. امید است راه و روش این شهید بزرگوار  و حق جو سرلوحه زندگی همگان قرار گیرد.

بی تردید شهید چمران را باید چهره علمی و مرد عمل روزها و عرصه های سخت نامید که خالصانه و عاشقانه در راه دفاع از استقلال و تمامیت ارضی کشور تمام سختی های عرصه نبرد و مبارزه را به جان خرید و خدمت به کشور و مردم را بر دنیاطلبی ترجیح داد؛ به طوری که مرارت ها و تلاش های مستمر این شهید بزرگوار در عرصه دانش و مبارزه به نماد ایستادگی و مقاومت برای جامعه دانشگاهی تبدیل شده است.

مسلماً نامگذاری روزی تحت عنوان “بسیج اساتید” از اهمیت بالای معنوی و معرفتی برگرفته از خصایص و آموزه های شهید دکتر مصطفی چمران برخوردار است که می تواند در آموزش جامعه دانشگاهی و هدایت جامعه به سمت ارتقای آموزه های اخلاقی و خصایص نیک انسانی نقش مهمی ایفا کند. گسترش فرهنگ علم و عمل از منظر شهید چمران در بین اعضای هیأت علمی دانشگاه‌ها و کمک به ایجاد زمینه مناسب برای توسعه فعالیت های علمی، پژوهشی و ارتقای آگاهی معرفتی می تواند از اهداف بسیج اساتید باشد.

در شرایطی که امروز کشور با تروریسم اقتصادی و توطئه دشمنان مواجه شده، ضرورت دارد که جامعه دانشگاهی و به ویژه بسیج اساتید زمینه خنثی سازی و بهبود شرایط را به جهت پیشرفت و توسعه پایدار کشور فراهم کنند و این اقدام با تلاش مضاعف، برنامه ریزی هدفمند برای رفع نیازهای کشور و حل مسائل میسر خواهد بود.

اینجانب، ضمن گرامیداشت یاد و خاطره شهید بزرگوار دکتر مصطفی چمران، فرا رسیدن روز بسیج اساتید را به استادان بسیجی خانواده بزرگ دانشگاه آزاد اسلامی تبریک می گویم و امیدوارم در پناه خداوند منان همواره در راه خدمت به مردم و رفع مشکلات کشور، تحقق آرمان‌های انقلاب اسلامی و تقویت جهش علمی و فناوری توفیق روز افزون داشته باشند.

محمدمهدی طهرانچی

رئیس دانشگاه آزاد اسلامی

به اشتراک بگذارید : | | |