شما اینجا هستید   |

    اخبار : دانشگاه آزاد اسلامی و شرکت معدنی و صنعتی گل گهر تفاهم‌نامه همکاری علمی، پژوهشی و فناوری امضا کردند

به گزارش روابط عمومی دانشگاه آزاد اسلامی، دکتر محمدمهدی طهرانچی رئیس دانشگاه آزاد اسلامی و مهندس ایمان عتیقی مدیرعامل شرکت معدنی و صنعتی گل گهر تفاهم نامه همکاری علمی، پژوهشی و فناوری امضا کردند.

دکتر طهرانچی رئیس دانشگاه آزاد اسلامی در نشست امضای این تفاهم‌نامه در سخنانی، با بیان اینکه دانشگاه آزاد اسلامی، دانشگاهی گسترده و شهرپایه است، گفت: دانشگاه به عنوان یک نهاد آموزشی باید به عنوان بازوی نهاد صنعت نقش‌آفرینی کرده و در رشد اجتماعی، اقتصادی و فناوری مؤثر باشد.

وی ادامه داد: دانشگاه آزاد اسلامی در زمینه اجتماعی باید به عنوان بازوی آموزشی – تربیتی در مدارس سما و واحدهای دانشگاهی نقش آفرینی کرده و از افراد بومی خود در منطقه که درک درستی از زیست بوم و مشکلات اجتماعی دارند، برای حل مسائل و معضلات استفاده کند.

رئیس دانشگاه آزاد اسلامی با اشاره به آغاز همکاری های علمی، پژوهشی و فناوری این دانشگاه و شرکت معدنی و صنعتی گل گهر، تصریح کرد: دانشگاه آزاد اسلامی باید در کنار صنایع استان ها، بهره‌وری اقتصاد شهرها و مردم را مورد توجه قرار دهد.

دکتر طهرانچی خاطرنشان کرد: پشتوانه فناوری؛ دانش، پژوهش و نوآوری است. از این رو دانشگاه آزاد اسلامی تلاش دارد با برقراری ارتباط با صنایع، رسالت خود را در زمینه همکاری با صنایع در زمینه ارتقای فناوری انجام دهد. از این رو دانشگاه می تواند حلقه واسط بین صنعت و مردم بوده و به عنوان بازوی صنعت در حوزه دانشی، پژوهشی، نوآوری و فناوری عمل کند.

رئیس دانشگاه آزاد اسلامی در پایان اظهار داشت: خوشبختانه حرکت خوبی در دانشگاه آزاد اسلامی استان کرمان آغاز شده و امیدواریم امضای این تفاهم نامه، فتح بابی در تأمین منابع انسانی و پرورش جوانان، توسعه دانشگاه آزاد اسلامی واحد سیرجان و شرکت معدنی و صنعتی گل گهر باشد. بسیار خرسندیم که این تفاهم‌نامه در ایام مبارک ذی‌الحجه و عید سعید قربان منعقد می شود.

در ادامه، مهندس عتیقی مدیرعامل شرکت معدنی و صنعتی گل گهر با استقبال از برقراری تعامل بین دانشگاه آزاد اسلامی و شرکت گل گهر، گفت: امیدواریم با امضای این تفاهم نامه، بتوانیم یک مسیر جدید برای توسعه فعالیت ها ایجاد کنیم.

وی با اشاره به اهمیت موضوع فناوری، خاطرنشان کرد: شرکت معدنی و صنعتی گل گهر درصدد است با همکاری دانشگاه آزاد اسلامی در این زمینه اقدامات مؤثری انجام دهد.

در ادامه این نشست، دکتر احمد حیدری معاون امور مجلس و ارتباطات اجتماعی دانشگاه آزاد اسلامی گفت: این دانشگاه به عنوان دانشگاه حل مسئله در خدمت جامعه و صنایع است و همانطور که ظرفیت جمهوری اسلامی ایران به همه مردم تعلق دارد، دانشگاه آزاد اسلامی نیز به عنوان شبکه بزرگ علمی، فرهنگی و اجتماعی در خدمت کشور بوده و امروز با امضای این تفاهم نامه، دو مجموعه بزرگ دانشگاه آزاد اسلامی و شرکت گل گهر در کنار یکدیگر قرار می گیرند.

وی خاطرنشان کرد: امضای این تفاهم نامه را به فال نیک می گیریم که یک مجموعه دانشگاهی و یک مجموعه صنعتی توانسته اند با یکدیگر تعامل و همکاری برقرار کنند. امیدواریم شهر سیرجان، استان کرمان و کشور از برکات این همکاری بهره مند شوند.

تفاهم نامه همکاری بین دانشگاه آزاد اسلامی و شرکت معدنی و صنعتی گل گهر به منظور توسعه زمینه های همکاری مشترک و همه جانبه علمی، پژوهشی و فناوری و استفاده بهینه از ظرفیت های موجود و توسعه همکاری ها در زمینه های بکارگیری دانش فنی روزآمد در حوزه های پژوهشی، فناوری و تحقیقاتی کاربردی منعقد شده است.

تسهیل در حضور اساتید و دانشجویان تحصیلات تکمیلی دانشگاه در محیط صنعتی جهت کسب تجارب کاربردی، ایجاد زمینه های مناسب جهت بهره‌گیری از توانمندی ها و خدمات متقابل، برگزاری نشست های علمی مشترک، انتقال تجربیات و نیازهای شرکت به دانشگاه و بالعکس و تبادل افکار و اطلاعات، بسترسازی برای حمایت از ایده های خلاقانه و فناورانه، ایجاد بستر مناسب برای بهره‌گیری از ظرفیت پارک علم و فناوری، سراهای نوآوری و شرکت های دانش بنیان دانشگاه آزاد اسلامی در راستای فعالیت های تحقیقاتی و کاربردی، تحقیق و پژوهش درخصوص طرح های تحقیقاتی موردنیاز در حوزه های صنعتی و غیرصنعتی موردعلاقه طرفین، تربیت و آموزش نیروی انسانی متخصص مهارت‌محور موردنیاز طرفین و… ازجمله اهداف انعقاد این تفاهم نامه است.

به اشتراک بگذارید : | | |