شما اینجا هستید   |

    اخبار : ۲ تفاهم‌نامه همکاری بین منطقه آزاد ماکو و دانشگاه آزاد اسلامی امضا شد

رییس دانشگاه آزاد اسلامی کشور چهارشنبه‌شب در این آیین اظهار داشت: دانشگاه آزاد اسلامی باید بازوی پیشرفت و توسعه منطقه آزاد ماکو باشد و سند آمایش و نقشه راه این دانشگاه توسط کارگروه ویژه ای تا سه ماه آینده تهیه شود.

محمدمهدی طهرانچی افزود: هر اقدامی که در آموزش عالی و دانشگاهی منطقه انجام می شود، باید پیوست توجه به ویژگی های منطقه آزاد داشته باشد.

وی با بیان اینکه دانشگاه آزاد، درمنطقه آزاد باید متفاوت تر از دانشگاه های دیگر نقاط کشور باشد، اضافه کرد: درک درست از تحولات اجتماعی و اقتصادی پیرامون خود می تواند در سیاست گذاری و عملکرد مطلوب یک واحد دانشگاهی نقش بسزایی ایفا کند.

رییس دانشگاه آزاد اسلامی ادامه داد: حتما باید دانشگاه های آزاد در مناطق آزاد، سند آمایشی ویژه این مناطق داشته باشند که البته سند آمایشی استان های مختلف کشور آماده شده است.

 

طهرانچی افزود: دانشگاه آزاد ماکو باید در مسیر بین المللی شدن قدم بردارد و با الگو گیری از دانش کشورهای موفق در رسیدن به استانداردهای جهانی توسعه نقش ویژه ای داشته باشد.

وی خواستار همکاری سازمان منطقه آزاد و دانشگاه آزاد اسلامی در تمامی زمینه ها شد و اظهار داشت: نیازهای مطالعاتی اجتماعی، اقتصادی و فناورانه باید توسط ظرفیت های دانشگاه اسلامی تامین شود.

وی بالا بردن فرهنگ کار در منطقه را از رسالت های دانشگاه دانست و بیان کرد: تربیت نیروی ماهر و کارآفرین و نیز تعلیم نیروی متخصص واحدهای صنعتی همچنین ایجاد درآمد و مطالعه در بخش فرصتهای منطقه آزاد ماکو در سند آمایش منطقه لحاظ می شود.

دانشگاه آزاد ماکو نیروی انسانی ماهر مورد نیاز صنایع منطقه را تعلیم و تأمین کند

مدیرعامل سازمان منطقه آزاد ماکو نیز در این آیین اظهار داشت: انتظارمی رود دانشگاه آزاد اسلامی با تعلیم و تربیت نیروی ماهر، نیروی انسانی مورد نیاز صنایع منطقه را تعلیم و تأمین کند.

محمدرضا عبدالرحیمی با تشریح کسب و کارهای محوری پنجگانه منطقه آزاد ماکو اضافه کرد: از سال ۹۲ تاکنون ۳۸ هزار میلیارد ریال در منطقه سرمایه گذاری صورت گرفته است و سرمایه گذاری های خارجی چشم گیری از جمله نیروگاه و دیگر صنایع نیز در این منطقه انجام شده است.

وی با بیان اینکه دانشگاه با یافته‌های علمی و نرم افزاری می تواند در حوزه ارتقای بهره وری در کسب و کارهای مختلف از جمله کشاورزی، ‌ صنعت، ‌ حمل و نقل و ترانزیت و گردشگری و معدن نقش ویژه ای ایفا کند، ادامه داد: خواسته فعالان اقتصادی و مردم پایبندی حاکمیت به قوانین  و مقررات خاص مناطق آزاد است و با تثبیت اقتصاد کلان کشور، مناطق آزاد در مسیر صحیح خود قرار خواهند گرفت.

وی ایجاد آزمایشگاه غذا و داروی منطقه را نیز بسیار مهم ارزیابی کرد و تاکید کرد: چشم اندازی که برای این آزمایشگاه پیش بینی می شود این است که درآینده به آزمایشگاه مرجع غذا و داروی شمال غرب کشور و حتی فرا منطقه ای تبدیل شود.

دیروز همچنین با حضور رییس دانشگاه آزاد کشور دفتر تقریب مذاهب اسلامی در دانشگاه آزاد واحد بین المللی ماکو راه اندازی شد.

منطقه آزاد ماکو بزرگترین منطقه آزاد کشور در بزرگترین مرز زمینی کشور قرار گرفته و شامل شهرستانهای ماکو، شوط و پلدشت است.

به اشتراک بگذارید : | | |