شما اینجا هستید   |

    اخبار : تفاهم‌نامه همکاری دانشگاه آزاد اسلامی و مؤسسه آموزشی و پژوهشی امام خمینی (ره) منعقد شد

به گزارش روابط عمومی دانشگاه آزاد اسلامی، تفاهم‌نامه همکاری های علمی، آموزشی، پژوهشی و فرهنگی بین دانشگاه آزاد اسلامی و مؤسسه آموزشی و پژوهشی امام خمینی (ره) به امضای دکتر محمدمهدی طهرانچی رئیس دانشگاه آزاد اسلامی و آیت‌الله محمود رجبی رئیس مؤسسه آموزشی و پژوهشی امام خمینی (ره) رسید.

این تفاهم‌نامه به منظور تعامل مؤثر و فعال در زمینه‌های آموزشی، پژوهشی، فرهنگی، گسترش همکاری‌های علمی و بهره‌گیری بهینه از تجارب، ظرفیت‌ها و امکانات طرفین در راستای تحقق اهداف گام دوم انقلاب اسلامی و شکل‌گیری تمدن نوین اسلامی منعقد شده است.

توسعه همکاری‌های علمی و آموزشی، پژوهشی، فرهنگی و تربیتی دو مجموعه، بهره‌مندی متقابل از توانایی‌ها، ظرفیت‌ها و امکانات یکدیگر و بهره‌مندی متقابل در ایجاد توسعه ارتباطات و تعمیق مناسبات علمی و فرهنگی بین معاونان، مدیران و اعضای هیأت علمی دانشگاه آزاد اسلامی و مؤسسه آموزشی و پژوهشی امام خمینی (ره) از مهمترین اهداف انعقاد این تفاهم نامه است.

براساس این تفاهم نامه، همکاری دانشگاه آزاد اسلامی و مؤسسه آموزشی و پژوهشی امام خمینی (ره) شامل محورهای آموزشی، پژوهشی و فرهنگی است.
به منظور اجرای این تفاهم‏نامه، کارگروه مشترک متشکل از نمایندگان دانشگاه آزاد اسلامی و موسسه امام خمینی (ره) ایجاد می شود تا درخصوص برنامه‌ریزی و اجرای هر یک از مفاد تفاهم‌نامه تصمیم‌گیری شود.

دکتر طهرانچی رئیس دانشگاه آزاد اسلامی در جلسه امضای این تفاهم نامه که ظهر امروز دوشنبه (۳ آبان ماه)در محل مؤسسه آموزشی و پژوهشی امام خمینی (ره) برگزار شد، گفت: پیرو جلسات اخیر، برای برقراری ارتباط میان حوزه و دانشگاه و اقداماتی که برای گسترش اندیشه وحدت حوزه و دانشگاه ضروری است و همچنین استفاده از تجربیات و ظرفیت های مؤسسه آموزشی و پژوهشی امام خمینی (ره)، این تفاهم‌نامه تنظیم شد و به امضا رسید که امیدواریم با اقدامات مجدانه که در معاونت علوم انسانی و هنر و مجموعه دانشگاه آزاد اسلامی استان قم صورت گرفته، بتوانیم در این راستا مؤثر و کارآمد باشیم.

وی در ادامه به تشریح سند تحول و تعالی دانشگاه آزاد اسلامی پرداخت و افزود: این سند در قالب برنامه پنج ساله راهبردی عملیاتی دانشگاه آزاد اسلامی و برای تحقق سند دانشگاه اسلامی تدوین شده که در آن، موضوع ارتباط دانشگاه آزاد اسلامی با حوزه نیز دیده شده و بر آن تأکید شده است. این سند یک برنامه اجرایی است که به عنوان نقشه راه، مسیر دانشگاه آزاد اسلامی برای پنج سال آینده را مشخص می کند.

در نشست امضای این تفاهم‌نامه، حجت‌الاسلام والمسلمین دکتر عبدالحسین خسروپناه معاون علوم انسانی و هنر دانشگاه آزاد اسلامی و حجت‌الاسلام والمسلمین دکتر حسن خیری رئیس دانشگاه آزاد اسلامی استان و واحد قم حضور داشتند.

به اشتراک بگذارید : | | |