شما اینجا هستید   |

    اخبار : دکتر طهرانچی در پیامی انتصاب «حجت‌الاسلام والمسلمین دکتر غلامی» را به سمت ریاست مؤسسه مطالعات فرهنگی و اجتماعی وزارت علوم، تحقیقات و فناوری تبریک گفت.

به گزارش روابط عمومی دانشگاه آزاد اسلامی، دکتر محمدمهدی طهرانچی رئیس دانشگاه آزاد اسلامی با صدور پیامی انتصاب «حجت‌الاسلام والمسلمین دکتر غلامی» را به سمت ریاست مؤسسه مطالعات فرهنگی و اجتماعی وزارت علوم، تحقیقات و فناوری تبریک گفت.

متن پیام تبریک دکتر طهرانچی به شرح زیر است:

برادر گرامی حجت الاسلام والمسلمین جناب آقای دکتر رضا غلامی

با سلام و تحیات

انتصاب جنابعالی را به ریاست مؤسسه مطالعات فرهنگی و اجتماعی وزارت علوم، تحقیقات و فناوری تبریک عرض می‌کنم.

دانشگاه نقطه کانونی علم و فرهنگ و تربیت است و فرهنگ و تربیت در دل آموزش رخ می دهد. مع الاسف در طول سالیان، دانشگاه را به جنبه آموزش فرو کاهیده و با کشیدن حصاری دور آن برخلاف مفهوم جامعه در عربی و یونیورسیته در غرب، از اجتماع بریده شده است. همین امر باعث شده که دانشگاه در تربیت تخصصی، مهارتی و اجتماعی از  آنجا که مسأله یابی و مسأله سازی اش از درون جامعه سربر نکشیده و راه حل ها تناسبی با زیست بوم ملی، منطقه ای و محلی ندارد، ناموفق باشد. و حتی علوم انسانی نیز که نرم افزاری اداره کشور است، چنین وضعیتی دارد.

مؤسسه مطالعات فرهنگی و اجتماعی می تواند با ایجاد شبکه های انسانی و قوی و با استفاده از ظرفیت هایی مانند جشنواره فارابی در عرصه ارائه مدل حکمرانی در عرصه علم و فرهنگ و طراحی اقدامات و پروژه های جدی و منضبط، نقش جدی در ارائه مدل حکمرانی فرهنگی، اجتماعی، مسأله یابی و ارائه راه حل در حوزه فرهنگی، اجتماعی و تحول بنیادین در علوم انسانی ایفا نماید.

دانشگاه آزاد اسلامی آمادگی خود را برای همکاری های بین بخشی اعلام می نماید.

با شناختی که از جنابعالی دارم، یقین می‌رود که این مؤسسه منشاء تحول جدی در راستای تحقق این مباحث باشد.

مزید توفیقات جنابعالی را از خداوند متعال خواهانم.

محمدمهدی طهرانچی

به اشتراک بگذارید : | | |