شما اینجا هستید   |

    اخبار : سرای نوآوری صنایع خلاق دانشگاه آزاد اسلامی افتتاح شد

به گزارش روابط عمومی دانشگاه آزاد اسلامی، مراسم افتتاح سرای نوآوری صنایع خلاق دانشگاه آزاد اسلامی عصر امروز با حضور دکتر محمدمهدی طهرانچی رئیس دانشگاه آزاد اسلامی، دکتر سورنا ستاری معاون علمی و فناوری ریاست‌جمهوری، دکتر علی وحدت رئیس صندوق نوآوری و شکوفایی ریاست‌جمهوری، دکتر سید محمودرضا آقامیری رئیس دانشگاه آزاد اسلامی استان تهران و واحد تهران مرکزی برگزار شد.

دکتر طهرانچی: دانشگاه آزاد اسلامی با ایجاد سراهای نوآوری، تحول عظیمی رقم می‌زند

دکتر طهرانچی در این مراسم با تبریک اعیاد شعبانیه، گفت: افتتاح سرای نوآوری صنایع خلاق، اتفاق مبارکی است. این مجموعه که در ۱۵ هزار مترمربع بنا شده، سال‌ها نماد آموزش هنر در کشور بوده و بزرگانی را در عرصه آموزش تقدیم جامعه فرهنگ و هنر کرده است.

وی با بیان اینکه دانشگاه آزاد اسلامی در نگرش جدید خود و در چارچوب برنامه پنج ساله، با ایجاد سراهای نوآوری در کشور، قصد دارد تحول عظیمی رقم بزند، اظهار داشت: خدا را شاکریم که به ما فرصت خدمت داد تا در عرصه زیست‌بوم فناوری، به عنوان کنش‌گر فعال وارد شویم. از ابتدای حضور بنده در دانشگاه آزاد اسلامی، این امر با همکاری و تعامل خوب معاونت علمی و فناوری ریاست‌جمهوری پیگیری شده است. یکی از نمونه‌های این همکاری، الحاق زیست‌بوم آموزش دانشگاه آزاد اسلامی واحد پردیس به پارک علم و فناوری پردیس در هفته گذشته بود و اولین واحد علم و فناوری پردیس را در دانشگاه آزاد اسلامی افتتاح کردیم. امروز هم قدم مبارک دیگری است و سرای نوآوری صنایع خلاق در دانشگاه آزاد اسلامی پا به عرصه وجود می گذارد.

رئیس دانشگاه آزاد اسلامی با قدردانی از حمایت‌های دکتر ستاری و دکتر وحدت، اظهار داشت: معاونت علمی و فناوری ریاست‌جمهوری و صندوق نوآوری و شکوفایی در این مدت حامی جدی دانشگاه آزاد اسلامی در رویکرد این دانشگاه در عرصه زیست‌بوم فناوری بودند.

دکتر طهرانچی خاطرنشان کرد: مدل دانشگاه آزاد اسلامی در عرصه فناوری، مدل سنتی نیست و به صورت مدرن و با استفاده از ظرفیت شتاب‌دهنده‌ها عمل خواهد کرد. در سرای نوآوری صنایع خلاق، شتاب‌دهنده «عطار» در کنار دو بال معاونت علمی و فناوری و صندوق نوآوری و شکوفایی ریاست‌جمهوری در بستر دانشگاه آزاد اسلامی نقش‌آفرینی می کند.

وی در پایان با بیان اینکه سرای نوآوری صنایع خلاق در ساختمانی به مساحت ۱۵ هزار مترمربع و در کانون فرهنگ و هنر تهران در خیابان انقلاب و چهارراه فلسطین افتتاح شد، گفت: امیدواریم با این حرکت بتوانیم برای جوانان در عرصه فرهنگ و هنر، کاری نو و طرحی نو دراندازیم.

دکتر ستاری: دانشگاه آزاد اسلامی در مسیر کارآفرینی و درآمدزایی از محل توسعه فناوری فوق‌العاده عمل کرده است

همچنین در ادامه این مراسم، دکتر سورنا ستاری معاون علمی و فناوری ریاست جمهوری در سخنانی گفت: عملکرد دانشگاه آزاد اسلامی در کسب درآمد از توسعه شرکت‌های دانش بنیان جای تقدیر دارد. دانشگاه آزاد اسلامی به دنبال توسعه فناوری است و فقط به دنبال تامین هزینه با اخذ شهریه نیست. این دانشگاه از زمان حضور دکتر طهرانچی فعالیت های مناسبی داشته است.

وی ادامه داد: دانشگاه آزاد اسلامی در مسیر کارآفرینی و درآمدزایی از محل توسعه فناوری فوق‌العاده عمل می‌کند.

معاون علمی و فناوری رئیس جمهور با اشاره به راه اندازی سراهای نوآوری در دانشگاه آزاد اسلامی، اظهار داشت: در حال حاضر در دو واحد اراک و یاسوج دانشگاه آزاد اسلامی سرای نوآوری راه اندازی شده است.

دکتر ستاری ادامه داد: افتتاح سرای نوآوری در واحد تهران مرکزی برای توسعه صنایع خلاق اتفاق خوبی است.

معاون علمی و فناوری ریاست جمهوری به راه‌اندازی خانه خلاق اشاره کرد و گفت: کار معاونت علمی و فناوری ریاست جمهوری توسعه شرکت ها و بخش خصوصی در کشور است. شرکت های دانش بنیان با راه‌اندازی این سراها می‌توانند کسب درآمد کنند. بیش از ۶۰۰ شرکت در اطراف دانشگاه شریف ‌ و ۷۰ خانه خلاق در تهران به فعالیت می پردازند.

دکتر ستاری خاطرنشان کرد: دانشجویان دانشگاه آزاد اسلامی به دلیل پرداخت شهریه، توانمندی کارآفرینی بیشتری دارند. امیدوارم افتتاح این مجموعه مایه خیر و برکت باشد.

دکتر آقامیری: سرای نوآوری شفق در مجموعه دانشگاه آزاد اسلامی استان تهران افتتاح خواهد شد

در ادامه مراسم، دکتر آقامیری با تقدیر از حامیان تأسیس سرای نوآوری صنایع خلاق در دانشگاه آزاد اسلامی واحد تهران مرکزی گفت: بسیار خرسندیم که شاهد مراسم افتتاحیه سرای نوآوری صنایع خلاق با حضور تمامی عوامل حمایت‌کننده در این خصوص هستیم. از بدو ورود بنده به دانشگاه آزاد اسلامی استان تهران، این سرا سومین کار مشترک با معاونت علمی و فناوری ریاست جمهوری در راستای نیازهای کشور و فناوری است.

وی ادامه داد: پیش از این مجموعه، برج فناوری دکتر قریب نیز افتتاح و واحد فناور، نوآور و کارآفرین دانشگاه آزاد اسلامی ناحیه نوآوری پردیس، به زیست بوم پارک فناوری پردیس معاونت علمی و فناوری ریاست جمهوری متصل شد. به زودی نیز سرای نوآوری شفق در مجموعه دانشگاه آزاد اسلامی استان تهران افتتاح خواهد شد.

رئیس دانشگاه آزاد اسلامی استان تهران و واحد تهران مرکزی تأکید کرد: لازم است با تمام توان در راستای اقتدار نظام جمهوری اسلامی ایران حرکت کنیم لذا حرکت در این محور، ضروری است و همه باید به آن توجه داشته باشند.

دکترعلی وحدت رییس صندوق نوآوری و شکوفایی ریاست جمهوری نیز در این مراسم با تشکر از دکتر طهرانچی برای فعالیت در زمینه صنایع خلاق گفت: ۲۰۰ میلیارد در حوزه فناوری هزینه شده است.در سال‌های اخیر شیوع کرونا ظرفیتها را افزایش داده است و به شرکت‌های دانش بنیان کمک شده تا بتواند به فعالیت خانه های خلاق کمک کنند.

به اشتراک بگذارید : | | |