شما اینجا هستید   |

    اخبار : امکانات دانشگاه آزاد اسلامی در راستای حل مسائل استان‌ها و مردم به کار گرفته می‌شود/ نخبگان دانشگاه آزاد اسلامی پرچمدار تحول در استان‌ها باشند

به گزارش روابط عمومی دانشگاه آزاد اسلامی، جلسه کارگروه مسأله جمعیت در دانشگاه آزاد اسلامی واحد ایلام با حضور دکتر محمدمهدی طهرانچی رئیس دانشگاه آزاد اسلامی و مسئولان دستگاه های ذیربط، کارشناسان و متخصصان جمعیت‌شناسی و آسیب‌شناسی اجتماعی به صورت مجازی برگزار شد.

رئیس دانشگاه آزاد اسلامی در این نشست با بیان اینکه نباید با آسیب های اجتماعی و مساله جمعیت احساسی برخورد شود، گفت: در این زمینه باید افراد جمعیت شناس با اطلاعات دقیق به حل مساله جمعیت در استان ایلام کمک کنند.

وی با تاکید بر اینکه در دانشگاه آزاد اسلامی در هر استان یک مسأله اجتماعی در نظر گرفته شده تا دانشگاه به عنوان یک کنش‌گر فعال اجتماعی نقش‌آفرینی داشته باشد، خاطرنشان کرد: در استان ایلام مسأله کاهش جمعیت به عنوان نقطه شروع در نظر گرفته شده است. تشکیل این جلسات با حضور مسئولان استانی و رصد مسأله جمعیت توسط متخصصان امر از ضروریات است، در این زمینه باید مسئولان با نگاه دقیق و روبه جلو به مسائل اجتماعی بپردازند.

وی با اشاره به ضرورت نگاه چندوجهی به مسائل آسیب های اجتماعی، خاطرنشان کرد: نباید به این موضوع فقط از دیدگاه اقتصادی یا صرفا فرهنگی بررسی شود، بلکه باید انواع تحولات فرهنگی، اجتماعی و فن‌آورانه برای حل مسأله در نظر گرفته شود.

دکتر طهرانچی تاکید کرد: دانشگاه آزاد اسلامی فقط به دنبال حل مسأله اجتماعی نیست و لازم است در استان ها به عنوان یک حلقه وصل بین نهادها و ادارات دیگر عمل کند.

رئیس دانشگاه آزاد اسلامی خاطرنشان کرد: رسالت اجتماعی دانشگاه بسیار جدی است و باید تخصصی، دقیق و مخلصانه به دنبال حل مسأله باشیم. تشکیل این جلسات با محوریت دانشگاه آزاد اسلامی و پیگیری مسائل مطرح شده قطعاً به بهبود شرایط استان کمک خواهد کرد.

وی با تاکید بر اینکه باید با نگاه دقیق و علمی به حل مسئله پرداخت، گفت: باید برای حل مسائل گروه تشکیل شود و تحقیقات مناسب صورت گیرد و در صورت دستیابی به نتیجه مناسب، از آن حمایت شود تا نتیجه کارها در راستای توسعه و آبادانی استان باشد.

دکتر طهرانچی با بیان اینکه دانشگاه نقطه امید ملت است، گفت: از آنجا که دانشگاه آزاد اسلامی توسط مردم و با حمایت آنها ساخته شده، آجر به آجر ساختمان ها و فضاهایی که در دانشگاه آزاد اسلامی ساخته شده در اختیار مردم است و تمام این امکانات در راستای حل مسائل استان و مردم به کار گرفته می شود.

رئیس دانشگاه آزاد اسلامی افزود: باید نخبگان به کمک حل مسأله در استان ایلام بیایند، چرا که از آنها برای رفع مشکلات مردم بیشتر انتظار می رود و اگر قرار است، تحولی در ایلام صورت گیرد، باید پرچمدار آن اعضای هیات علمی توانمند دانشگاه آزاد اسلامی باشند.

در ادامه این نشست دکتر بهروز ناصری سرپرست دانشگاه آزاد اسلامی استان ایلام گفت: رسالت ویژه دانشگاه آزاد اسلامی در استان ها حل مسئله و کمک به توسعه استان‌هاست. در بحث آسیب های اجتماعی و به ویژه مسأله کاهش جمعیت، استان ایلام وضعیت مطلوبی ندارد، براین اساس و با رصد دقیق مسئولان دانشگاه ازاد اسلامی به ویژه دکتر طهرانچی مسأله جمعیت در دستور کار دانشگاه آزاد اسلامی ایلام قرار گرفته تا با هم‌اندیشی دستگاه های ذیربط و کمک مسئولان دانشگاه آزاد اسلامی به طور جدی به این آسیب اجتماعی ورود کرده و در راستای حل مسئله تلاش صورت گیرد.

دکتر ناصری خاطرنشان کرد: پتانسیل عظیم دانشگاه آزاد اسلامی استان ایلام و به تبع آن حمایت قاطع دکتر طهرانچی از اقدامات این واحد دانشگاهی در راستای حل مسأله در ایلام نقطه عطفی در راستای کمک به توسعه استان است.

به اشتراک بگذارید : | | |