شما اینجا هستید   |

    اخبار : جلسه کمیته اجرایی رویداد ملی گام دوم دانشگاه آزاد اسلامی برگزار شد

به گزارش روابط عمومی دانشگاه آزاد اسلامی، شانزدهمین جلسه کمیته اجرایی رویداد ملی گام دوم دانشگاه آزاد اسلامی به ریاست دکتر محمدمهدی طهرانچی رئیس دانشگاه آزاد اسلامی و با حضور دکتر روح‌الله دهقانی فیروزآبادی معاون تحقیقات، فناوری و نوآوری، دکتر وحید ضرغامی قائم‌مقام این معاونت و دیگر اعضا ظهر امروز در سازمان مرکزی برگزار شد.

دکتر طهرانچی در ابتدای این جلسه، بر لزوم جریان‌سازی رسانه ای برای برگزاری هرچه با شکوه تر رویداد ملی گام دوم دانشگاه تاکید کرد و گفت: همزمان شدن رویداد ملی گام دوم دانشگاه آزاد اسلامی با «سال تولید، دانش بنیان و اشتغالزایی» از الطاف الهی است.

وی با تأکید بر لزوم مشارکت تمامی بخش‌های دانشگاه آزاد اسلامی در برگزاری رویداد ملی گام دوم، گفت: انتظار می رود کل دانشگاه آزاد اسلامی از دانشکده‌های هنر و معماری گرفته تا روابط عمومی واحدها در برگزاری هرچه مؤثرتر این رویداد ملی تلاش کنند. در این زمینه لازم است کمیته‌های تخصصی روابط عمومی، پذیرش، پشتیبانی، اسکان، غرفه‌آرایی و… در دبیرخانه رویداد تشکیل شود.

دکتر طهرانچی از مسئولان اجرایی رویداد ملی گام دوم دانشگاه آزاد اسلامی خواست تا یک بسته اردویی جامع برای دانشجویان شرکت‌کننده در این رویداد طراحی کنند تا دانشجویانی که از دیگر شهرها در این رویداد حضور می یابند، ضمن بازدید از نمایشگاه رویداد ملی گام دوم دانشگاه آزاد اسلامی و آشنایی با ظرفیت‌ها و توانمندی‌های دانشگاه، از مراکز فرهنگی، آموزشی، موزه‌ها و… در شهر تهران نیز بازدید کنند.

رئیس دانشگاه آزاد اسلامی خاطرنشان کرد: یکی از اهداف برگزاری رویداد ملی گام دوم دانشگاه، امیدآفرینی در نسل جوان است و علاوه بر تبلیغ، باید در برگزاری باشکوه آن نیز جدیت به خرج داد. همچنین ضروری است کمیته‌های رویداد در سازمان مرکزی توسط دبیرخانه تعیین و مشخص شوند.

در ادامه، دکتر دهقانی فیروزآبادی گزارشی از اقدامات انجام‌شده برای برگزاری رویداد ملی گام دوم دانشگاه ارائه کرد.

در راستای برگزاری رویداد ملی گام دوم، دانشگاه آزاد اسلامی تفاهم‌نامه‌های مختلفی در زمینه تشکیل مجموعه‌های تحقیقاتی بین شرکت‌ها و دانشگاه به صورت مشترک و به منظور اشتغال فارغ‌التحصیلان، کارآموزی دانشجویان، ماموریت‌های صنعتی، حمایت از موضوعات طرح پایش ، تجهیز مراکز تحقیقات با شرکت‌های گل گوهر سیرجان، مس سرچشمه، فولاد مبارکه، فولاد خوزستان، کشت و صنعت رژین تاک، هولدینگ شیرین وطن، تراکتورسازی و کاله منعقد کرده است.

همچنین صندوق پژوهش و فناوری دانشگاه آزاد اسلامی به منظور جذب سرمایه برای حمایت از برگزاری رویداد ملی گام دوم دانشگاه آزاد اسلامی و برگزیدگان آن، با نهادهای مالی رایزنی‌هایی انجام داده و در حال انعقاد تفاهم‌نامه همکاری است و تاکنون بیش از ۴۵۰ میلیارد تومان سرمایه برای این رویداد جذب کرده است.

تاکنون بیش از ۲۰ هزار دانشجو و عضو هیأت علمی دانشگاه آزاد اسلامی برای شرکت در این رویداد، اعلام آمادگی کرده‌اند.

لازم به ذکر است رویداد ملی گام دوم دانشگاه آزاد اسلامی که اردیبهشت‌ماه همزمان با چهلمین سالگرد تأسیس دانشگاه برگزار خواهد شد، بخشی از فعالیت ۴۰ ساله دانشگاه آزاد اسلامی در حوزه‌های مختلف آموزش و پرورش نیروی انسانی، فرهنگ، اقتصاد، علوم پزشکی، علوم مهندسی، علوم انسانی و… را به نمایش خواهد گذاشت.

به اشتراک بگذارید : | | |