شما اینجا هستید   |

    اخبار : دانشگاه آزاد اسلامی، دانشگاه تراز اول انقلاب خواهد شد

دکتر طهرانچی در نشست مسئولان بسیج دانشجویی:

سرپرست دانشگاه آزاد اسلامی گفت: اعتقاد داریم این دانشگاه به جد باید دانشگاه تراز اول انقلاب اسلامی باشد و در این باره تعارف نداریم.

به گزارش روابط عمومی دانشگاه آزاد اسلامی، دکتر محمدمهدی طهرانچی سرپرست دانشگاه آزاد اسلامی در سومین نشست سراسری مسئولان بسیج دانشجویی واحدهای جامع دانشگاه آزاد اسلامی، گفت: بین من و دانشجویان حاضر فاصله‌ای نیست. باید یاد بگیریم خود را خرج انقلاب اسلامی کنیم، نه اینکه انقلاب را خرج خود کنیم.

دکتر طهرانچی افزود: همواره اعتقاد داشته ایم که نیروهای حزب‌اللهی باید علمی باشند و رهبر معظم انقلاب نیز از ما پیشرفت علمی را انتظار دارند.

وی با بیان اینکه نباید طوری رفتار کنیم که استقلال علمی کشور دچار خدشه شود، افزود: این موضوع تنها با کار علمی جهادی و نه با کار علم تکنوکراتی صورت می‌پذیرد.

عضو هیات امنای دانشگاه آزاد اسلامی با تاکید بر اینکه در مسیر علمی دانشگاه آزاد اسلامی باید نقش بازوی تأمین کننده استقلال نظام را داشته باشیم، گفت: با غرب‌گرایی و تکنوکراتی، استقلال علمی به‌ دست نمی‌آید.

سرپرست دانشگاه آزاد اسلامی افزود: اعتقاد داریم دانشگاه آزاد اسلامی به جد باید دانشگاه تراز اول انقلاب اسلامی باشد و در این باره تعارف نداریم.

وی با بیان اینکه همه ما یک وظیفه تربیتی داریم، تاکید کرد: رهبر معظم انقلاب اسلامی به سه نکته اشاره‌ کرده‌اند؛ یکی، بحث تربیت قوه عاقله که عبارت است از درگیر شدن با مسائل کشور که دانشگاه آزاد اسلامی یک برنامه جدی، مفصل و نوآورانه برای این موضوع دارد که طی روزهای آتی اعلام خواهد شد. دوم، تربیت اخلاقی، فرهنگی و هویتی دانشگاه است که وظیفه معاونت فرهنگی و دانشجویی است. معاونت فرهنگی متصدی این وظیفه است، اما قرار بر تنها انجام دادن این وظیفه نیست، زیرا این کار به‌ قدری بزرگ است که هر کسی هم به کمک بیاید، کم است.

استاد تمام دانشگاه شهید بهشتی با اشاره به اینکه تاکنون در دانشگاه‌ها مسیر را اشتباه رفته‌ایم، تصریح کرد: در این مرحله باید کار جدی را بنیان بگذاریم.

دکتر طهرانچی با تأکید بر اینکه دانشجو باید زبان مطالبه گر خود را داشته باشد، اظهار داشت: باوجود این مطالبه گری هاست که مدیران، محافظه‌کار نمی‌شوند. دانشجو باید مطالبه گر باشد و بگوید، اما باید گوش شنوا هم داشته باشد. قول می‌دهم به شما که کاملاً نقدپذیر باشم، به‌ شرط آنکه شما هم گوش شنوا داشته باشید و پاسخ ما را بشنوید.

وی گفت: در دانشگاه آزاد اسلامی سایر تشکل های اسلامی دانشگاهی هم فعالیت خواهند داشت و مانند همین جلسه با آن‌ها هم‌ نشست و گفتگو خواهیم داشت. نهادهای دانشجویی باید سیار و زنده باشند. مواضع انقلابی تک‌صدایی نیست. هیچ‌ کدام از تشکل‌های دانشجویی با یکدیگر رقیب نیستند.

سرپرست دانشگاه آزاد اسلامی خاطرنشان کرد: در بین مدیران تنها دین‌داری را نمی‌خواهیم، بلکه غیرت دین داری هم لازم است.

وی افزود: دشمن می‌خواهد امید را از جوانان بگیرد؛ دانشگاه آزاد اسلامی بزرگ‌ترین شبکه حقیقی است که می‌تواند در مقابل شبکه مجازی که از کانون‌های فساد آمریکا و اسرائیل است، بایستد.

دکتر طهرانچی همچنین در توضیح “طرح سرای نوآوری آزاد” گفت: این طرحی است که هسته های اولیه اشتغال زایی را در دانشگاه ایجاد خواهد کرد و امسال ۳۸ سرای نوآوری آزاد در کشور ایجاد خواهد شد.

وی در پایان خاطرنشان کرد: در دانشگاه آزاد اسلامی یک برنامه علمی برای ساماندهی پایان نامه های کارشناسی ارشد و رشته های دکتری طراحی شده، چرا که معتقدیم دانشگاه آزاد اسلامی دانشگاه حل مسئله است و برای دستیابی به این هدف، برنامه و الگوی بومی هم دارد.

انتهای پیام

به اشتراک بگذارید : | | |