شما اینجا هستید   |

    اخبار : دانشگاه آزاد اسلامی می تواند پیشرو در تغییر سبک آموزش در مدارس و دانشگاه­ ها باشد

نماینده ولی­ فقیه در استان و امام جمعه یزد گفت: دانشگاه آزاد اسلامی می­ تواند با طرح ریزی­ های خود به صنایع کشور و حل مشکلات مردم کمک کند.

به گزارش ایسکانیوز به نقل از روابط عمومی دانشگاه آزاد اسلامی، آیت ­الله محمدرضا ناصری یزدی نماینده ولی­ فقیه در استان و امام جمعه یزد عصر امروز با دکتر محمدمهدی طهرانچی رئیس دانشگاه آزاد اسلامی دیدار و گفت­ وگو کرد.

آیت ­الله ناصری یزدی در این دیدار با تأکید بر لزوم تغییر سبک آموزش در مدارس و دانشگاه­ ها گفت: آموزش دانش آموزان و دانشجویان باید از وضعیت سطحی­ نگری خارج شده و تفکر و تعقل حاکم بر علم شود، چرا که اکنون وضعیت آموزش به گونه­ ای است که دانشجویان بعضاً ۱۰ تا ۱۵ ساعت در طول روز برای کنکور و یا امتحانات مطالعه­ می­ کنند، اما این مطالعات سطحی است و پس از امتحان و کنکور از ذهن دانشجویان فراموش می­ شود.

وی ادامه داد: دانشجو را باید در دانشگاه ساخت، تا زمانی که از دانشگاه خارج می­­ شود، خدمت و محصولی برای عرضه داشته باشد، اما متأسفانه وضعیت آموزش عالی به گونه ­ای است که برای دانشجویان سرمایه­ گذاری علمی و تحقیقاتی نمی­ شود.

نماینده ولی­ فقیه در استان و امام جمعه یزد با تأکید بر اینکه دانشجویان باید مشکلات جامعه را برطرف و به عنوان ایجادکننده اشتغال و صنعت پایدار در جامعه فعالیت کنند، اظهار داشت: تربیت دانشجوی کارآفرین باید محور تمام فعالیت ها و برنامه های دانشگاه باشد. دانشگاه‌ ها نباید وقت خود را تلف کنند و باید سبک آموزشی را هرچه سریع‌تر تغییر دهند.

آیت­ الله ناصری یزدی با انتقاد از سطحی نگری به سیستم آموزشی کشور، خاطرنشان کرد: عدم خلاقیت و برنامه ریزی برای تغییر و پیشرفت نیروی انسانی از جمله آسیب‌ هایی است که به وسیله سطحی‌نگری به سیستم آموزشی کشور وارد می شود که این موضوع را در دیدار با وزیر آموزش و پرورش و مسئولان دیگر عنوان کردم.

وی با بیان اینکه دانشگاه آزاد اسلامی می ­تواند پیشتاز این تحول باشد، گفت: دانشگاه ­های دولتی هنوز به این مهم نرسیده­ اند که دانشگاه می­ تواند از یک منطقه یا استان برنامه ­ریزی جدی برای تغییر را آغاز کند، اما دانشگاه آزاد اسلامی می­ تواند آغازکننده این تحول باشد تا دانشگاه­ های دولتی هم مجبور شوند در این مسیر حرکت کنند.

نماینده ولی­ فقیه در استان و امام جمعه یزد با اشاره به ظرفیت­ های استان یزد، گفت: صنایع پوشاک سابقه درخشانی در استان یزد دارد که احیاء این صنعت نیاز به سرمایه زیاد ندارد و تنها با آموزش و مهارت آموزی می ­توان این چرخه گسترده تولید پوشاک در استان و کشور را فعال کرد و دانشگاه آزاد اسلامی می­ تواند با طرح ریزی­ های خود به صنایع کشور و حل مشکلات مردم کمک کند.

به اشتراک بگذارید : | | |