شما اینجا هستید   |

    اخبار : وضعیت اقتصادی و معیشت، یکی از دغدغه‌های اصلی دانشگاه آزاد

طهرانچی گفت: با بهره‌گیری از پتانسیل و ظرفیت دانشگاه آزاد مانند دانشجویان و اعضای هیئت علمی مشکلات جامعه به خوبی حل می‌شود.

به گزارش  حوزه دانشگاهی گروه علمی پزشکی باشگاه خبرنگاران جوان، طهرانچی رئیس دانشگاه آزاد امروز در نخستین اجلاس سراسری مسئولان کانون‌های بسیج اساتید دانشگاه آزاد که در مجتمع آموزشی فرهنگی امامت مشهد مقدس برگزار شد، دانشگاه آزاد  را یک دانشگاه اجتماعی دانست و گفت: این دانشگاه در تمام شهر‌های کشور شبکه­‌ای حقیقی را شکل داده است و با رویکرد جدید و با تمام وجود در خدمت اهداف انقلاب اسلامی خواهد بود و به عنوان سرباز ولایت می‌خواهد نشاط و امید را در جوانان افزایش دهد.

عضو شورای عالی انقلاب فرهنگی اظهار داشت: دانشگاه آزاد برای حل مسائل و معضلات کشور، اقتصاد شهر‌ها را به دانشگاه پیوند می‌زند و در راستای افزایش بهره‌وری در شهرها، از صنایع و کسب و کار‌های بومی مناطق مختلف کشور حمایت می‌کند.

وی وضعیت اقتصاد و معیشت مردم را از دغدغه‌های اصلی دانشگاه آزاد عنوان کرد و افزود: با بهره‌گیری از پتانسیل و ظرفیت‌های دانشگاه آزاد اسلامی نظیر دانشجویان و اعضای هیئت علمی می‌توانیم مشکلات جامعه و کشور را به نحو احسن حل کنیم.

طهرانچی با اشاره به اینکه امروز در جنگ اقتصادی و فرهنگی قرار داریم، خطاب به اساتید بسیجی اظهار کرد: شما به عنوان یکی از سنگر‌های دفاع از کشور باید تقویت کننده بنیان‌های فرهنگی و اقتصادی کشور باشید.

عضو هیئت امنای دانشگاه آزاد اسلامی، ایمان و عمل را لازمه برون رفت از مشکلات کشور توصیف کرد و افزود: با برخورداری از این دو عامل مهم، موفق به برداشتن موانع پیش رو می‌شویم.

اگر تفکر انقلابی پشتوانه رفتارمان نباشد، اعمال ما سطحی است

رئیس دانشگاه آزاد همچنین در رابطه با نقش دانشگاه در طلیعه تمدن نوین اسلامی، کارآمدی نظام و دستاورد‌های آن در چهل سالگی، تصریح کرد: ما یک تفکر و رفتار انقلابی داریم که اگر پشتوانه رفتارمان تفکر انقلابی نباشد، اعمال ما سطحی است.

طهرانچی با بیان اینکه اگر می‌خواهیم جزو متفکران جهان باشیم، باید رویکرد نوین در علوم انسانی داشته باشیم، افزود: در همین راستا رویکرد اداری به علم را با رویکرد علمی به اداره دانشگاه تغییر دادیم و معاونت علوم انسانی و هنر را ایجاد کردیم.

رئیس دانشگاه آزاد اسلامی با اشاره به اینکه مکتبی که امام رضا (ع) در این سرزمین پایه گذاری کرد، مکتب گفتگو و مذاکره است، اظهار کرد: با اعتقاد به علم دینی باید علوم انسانی و اسلامی را در دانشگاه خلق کنیم، تا بتوانیم عمل انقلابی را محقق کنیم.

عضو هیئت امنای دانشگاه آزاد با تأکید بر اینکه بزرگ‌ترین نعمتی که خداوند به واسطه انقلاب اسلامی به ما ارزانی داشته، نعمت ولایت است، گفت: برای اینکه کفران نعمت نکنیم و چهل سالگی انقلاب اسلامی را با عزت پاس بداریم و تسلیم هجمه نرم دشمن نشویم، باید قدردان نعمت بزرگ ولایت باشیم.

به اشتراک بگذارید : | | |