شما اینجا هستید   |

    اخبار : خیال واهی آمریکا نقش برآب شد/ غربی‌ها از دست‌یابی مردم ایران به دانش فضایی عصبانی هستند

رئیس دانشگاه آزاد گفت: غربی‌ها علم و بشریت را برای خود می‌دانند و عصبانی هستند که چرا مردم ایران به دانش هوایی و فضایی دست یافته‌اند.

به گزارش خبرنگار گروه علمی و دانشگاهی خبرگزاری فارس، محمد مهدی طهرانچی رئیس دانشگاه آزاد صبح امروز در مراسم تبیین دستاورد‌های انقلاب دانشگاه آزاد گفت: سردمدار امروز غرب وعده داد بود که مردم ایران امروز را نخواهند دید، اما این ادعا خیال واهی بود که دولت آمریکا داشت.

وی افزود: آینده یک کشور به تمدن آن بستگی دارد؛ انقلاب اسلامی به ما گفت چه‌کسی هستیم، کجا قرار داریم و به کجا می‌رویم، ما در گذشته رهبری دنیا را عهده‌دار بودیم و تاریخ نویسان صادق در بیان قدرت اسلام می‌گویند که این دین عجیب است و هر آنچه فتح کرد از اسلام خارج نشد، ۲۰۰ سال پس از پیامبر زبان عربی زبان علم دنیا شد که بستر این توسعه ایران اسلامی بود.

طهرانچی با بیان اینکه همواره در پرچم داری موفقیت‌ها، نقش داشته‌ایم، گفت: اروپاییان خود را به فراموشی زده‌اند چرا که اروپاییان از تمدن ما بهره گرفته‌اند اما سعی کرده‌اند شرق را نادیده بگیرند و خود را متمدن و شرق را غیرمتمدن دیدند. آن‌ها گفتند که باید شرق را هم شناخت و پس از آن جنگ‌هایی در جهان رخ داد و آتش آن‌ها به منطقه ما کشیده شد و پس از آن برمبنای گسترش علمی هسته‌ای آمریکا و فضایی شوروی جنگ سرد رخ داد؛  تمام این جنگ‌ها ثمره غرب بود.

طهرانچی گفت: اتفاقات ناگواری در زمین و دریا به واسطه آنچه بشر ساخته بود رخ داد، که به واسطه آن مردم دچار مشکلات بسیاری شدند و در این زمان امام (ره) آمد و ما را به خدا دعوت کرد.

رئیس دانشگاه آزاد ادامه داد: زمانی که امام آمد ژاندارم آمریکایی منطقه فروریخت؛ اکنون دیگر جنگ سرد معنایی ندارد و غرب خود را در مقابل یک دشمن و حرکت توحیدی ولایت مدار ما می‌بیند و تمام عزمش را برای نابودی و خشکاندن ریشه ایران قرار داده است.

وی افزود: دشمن با تمام وجود سختی‌های بسیاری را برای ما قرار داده است، در دنیایی که شعار یکپارچه سازی می‌دهند با تمام توان خویش می‌خواهد مسیر را برای انجام امور اجرایی و اقتصادی ما تنگ کنند. ۴۰ سال است مردم با استقامت پیمان خود را سر می‌دهند و علی‌رغم تمام سختی‌هایی که علیه آن‌ها اعمال می‌شود کار خود را ادامه می‌دهند و می‌گویند هستیم، باید بگوییم‌ ای آمریکا از ما عصبانی باش و در این عصبانیت بمیر؛ ما اعدام‌های دسته جمعی خانه خراب کردن‌های بسیار را دیده‌ایم، اما به ذلت تن نمی‌دهیم.

وی افزود: افتخار به گذشته و تداوم راه گذشته و موفقت ما در پیشتازی علم باید ادامه پیدا کند. امروز توانسته‌ایم در رتبه اول منطقه و ۱۶ جهان بایستیم و فعلیت دانشجویی و دانشگاهی ما بسیار است.

وی افزود: غربی‌ها علم و بشریت را برای خود می‌دانند و عصبانی هستند که چرا مردم ایران به دانش هوایی و فضایی دست یافته‌اند، اما مردم ایران به عهد خود برای گسترش موفقت‌های علمی استوار هستند.

 

به اشتراک بگذارید : | | |