شما اینجا هستید   |

    اخبار : دولت، دانشگاه آزاد را رقیب خود نبیند

رئیس دانشگاه آزاد گفت: دولت نباید دانشگاه آزاد را رقیب خود بداند؛ بلکه ما باید در کنار دولت به مردم خدمات ارائه کنیم.

به گزارش گروه آموزش خبرگزاری برنا، محمدمهدی طهرانچی، رئیس دانشگاه آزاد در مراسم افتتاح بیمارستان فرهیختگان که امروز برگزار شد، گفت: بیش از دو دهه از شروع سخت این بیمارستان می‌گذرد و سعی ما بر این بوده که مردم بتوانند از این سرمایه ملی به نیکی استفاده کنند.

وی اضافه کرد: بسیار خرسندیم که وزیر بهداشت پس از رای اعتماد ترجیح دادند که اولین افتتاح کاری خود را سرمایه ملی قرار دهند و صرفا نگاه دولتی به این آبادانی‌ها نداشته باشند.

وی اضافه کرد: امروز دشمن می‌خواهد با تحریم در فروش نفت ما خلل ایجاد کند؛ اما اراده مردم و پایداری و استقامت آن‌ها این هدف دشمن را با شکست مواجه می‌کند.

طهرانچی اضافه کرد: اینکه یک مدیر دولتی اولین افتتاح خود را یک پروژه ملی بداند و به چرخه استفاده ملی اضافه کند، بسیار خوب است.

وی ادامه داد: دانشگاه آزاد مولود انقلاب اسلامی است و نمایان گر علم این مرز و بوم است؛ ارزشی که این کشور به علم داده است اگر امروز ما جزو ده کشور اول دنیا در علم هستیم، بلاشک دانشگاه آزاد سهم جدی را دارد. ۳۸ درصد آموزش عالی مربوط به دانشگاه آزاد است و یک میلیون و ۳۲۰ هزار دانشجو دارد نه تنها در بحث آموزش بلکه در پژوهش دانشگاه آزاد توانسته جایگاه بزرگی را به دست آورد. اخیرا در گزارش شانگ‌های نیز دانشگاه آزاد توانسته در حوزه میحط زیست رتبه زیر ۳۰۰ را کسب کند.

طهرانچی خاطرنشان کرد: دانشگاه آزاد دانشگاهی از مردم و برای مردم است؛ سرمایه‌ای که امروز در کشور و در اختیار مردم است سرمایه بی شماری است؛ این بیمارستان، بیمارستانی است که در مرتبه هزار میلیارد تومانی واقع شده و باید در کنار دولت برای خدمت به مردم به کار گرفته شود.

رئیس دانشگاه آزاد گفت: دانشگاه آزاد دانشگاهی اجتماعی است و در تک تک شهر‌ها حضور جدی دارد و می‌تواند در توسعه هوشمند منطقه‌ای به صورت جدی به کار گرفته شود.

وی ادامه داد: دولت نباید این دانشگاه را رقیب خود بداند؛ بلکه باید در کنار دولت بتواند به خدمت مردم ادامه دهد؛ متاسفانه اخلاق حاکم بر برخی مدیران دولتی به گونه‌ای است که فقط منابع دولتی را دارای کیفیت می‌بینند؛ در صورتی که باید باور داشته باشیم آنچه که از منابع ملی و مردم است هم می‌تواند کیفیت داشته باشد.

وی یادآور شد: در نظام آموزش عالی تصور بر این است که آنچه که مردم برای آن هزینه می‌کنند در رتبه دوم است، اما هدف ما این است که داوطلبان کنکور در ۱۴۰۴ انتخاب اول شان دانشگاه آزاد باشد.

وی گفت: به هر حال مردم ما اراده بزرگی دارند دشمن بر این خیال بود که چهلمین سال انقلاب را مردم نبینند؛ در صورتی که ۴۰ سال دیگر را خواهند دید و بر پای خود خواهند ایستاد و این مسئولیت ما را سنگین‌تر می‌کند.

به اشتراک بگذارید : | | |