شما اینجا هستید   |

    اخبار : اقتصاد دانش بنیان باید مقوم آموزش و پژوهش باشد

رئیس دانشگاه آزاد گفت: فعالیت های اقتصادی در دانشگاه باید جلا دهنده و تقویت کننده بخش آموزش و پژوهش باشد و ملایر با کمک از استارتاپ ها می تواند فرآیند فعالیت های اقتصادی خود را در زمینه صادرات کشمش تقویت کند و مطلوب ها را محقق سازد.

به گزارش خبرگزاری موج همدان، رئیس دانشگاه آزاد گفت: اقتصاد دانش بنیان باید مقوم آموزش و پژوهش باشد و فعالیت های اقتصادی در دانشگاه باید جلادهنده و قوام بخش این دو حوزه باشد.

وی با تاکید بر اینکه واحدهای دانشگاه آزاد اسلامی در حوزه ورود به استارتاپ ها توجه ویژه داشته باشند، مطرح کرد: با توجه به ظرفیت های شهر ملایر، انتظار است که ۲۰ استارتاپ در حوزه تولید، بسته بندی، خشک کردن و صادرات کشمش در واحد ملایر فعال باشد.

رئیس دانشگاه آزاد بیان کرد: انتظار نداریم که یک دانشگاه در همه حوزه ها کار کند، بلکه تأکید ما این است که وقتی می بینیم دو محصول کشمش و مبل در شهری رونق دارد، دانشگاه آزاد هم فعالیت‌های آموزشی و پژوهشی خود را در آن واحد به این موضوعات اختصاص دهد.

طهرانچی با اشاره به راه اندازی طرح پایش یا پژوهش اثرگذار یکپارچه شبکه ای گفت: با توجه به اینکه واحد ملایر قرار است یکی از سوله های خود را به فروشگاه زنجیره ای تبدیل کند، مدیریت بازرگانی و مدل اداره فروشگاه زنجیره ای در کنار موضوع کشمش و صنعت مبل می تواند به عنوان یکی از چالش ها و موضوعات پژوهشی در طرح پایش ثبت شود و دانشجویان این واحد دانشگاهی می توانند دوره های مهارتی خود را در این فروشگاه طی کنند.

وی از مسئولان و استادان دانشگاه آزاد اسلامی خواست که به خواسته ها و وضعیت دانشجویان رسیدگی کرده و امانت‌دار خوبی باشند، چرا که خانواده ها فرزندانشان را به دانشگاه آزاد اسلامی می سپارند که از شهرشان دور نشوند و فرهنگ شان حفظ شود، بنابراین باید به موضوعات دینی و فرهنگی توجه ویژه ای داشته باشیم.

به اشتراک بگذارید : | | |