شما اینجا هستید   |

    اخبار : دکتر طهرانچی: «زن» مظهر تفکر و محور تعالی انسان است

رئیس دانشگاه آزاد اسلامی، گفت: دانشجویان دانشگاه آزاد اسلامی واحد تهران مرکز امروز نیازی ندارند در ساختمان‌های مختلف به دنبال هویت خود بگردند؛ چرا که یک نماد دارند و آن مجتمع سوهانک است.

به گزارش خبرنگار گروه دانشگاه ایسکانیوز، دکتر محمدمهدی طهرانچی رئیس دانشگاه آزاد اسلامی در مراسم جشن میلاد حضرت زهرا (س) که در سالن غدیر واحد تهران مرکزی برگزار شد، با تبریک میلاد باسعادت حضرت فاطمه زهرا (س) و ضمن پاسداشت مقام والای زن، اظهار داشت: خدا را شاکرم که سال گذشته در همین ایام در واحد تهران مرکزی تصمیم گرفتیم به دانشجویان این واحد هویت جدیدی ببخشیم و دانشجویان رشته‌های مختلف را کنار یکدیگر تجمیع کنیم و اکنون خوشحالم که این تصمیم به ثمر نشسته است. دانشجویان واحد تهران مرکزی دیگر لازم نیست در بخش های مختلف به دنبال نماد باشند، چرا که امروز نمادی دارند که نماد دانشجویی آنها مجتمع سوهانک است.

وی در ادامه تأکید کرد: امیدوارم خدماتی که در این واحد دانشگاهی به دانشجویان عزیز ارائه می‌شود، روزبه‌روز گسترش یابد و همانطور که دکتر آقامیری وعده داده بود، فضای مناسبی برای دانشجویان دختر مهیا شد. به زودی این مجتمع دارای کتابخانه مرکزی، قرائت‌خانه، سالن‌های غذاخوری مناسب و… خواهد بود.

دکتر طهرانچی با بیان اینکه دانشگاه آزاد اسلامی مولود انقلاب و دانشگاهی از مردم برای مردم است، خاطرنشان کرد: ما خود را خادم شما دانشجویان می‌دانیم و امیدواریم در خدمت‌رسانی به دانشجویان کوتاهی نکنیم.

عضو هیأت امنای دانشگاه آزاد اسلامی در ادامه با اشاره به هویت‌بخشی اسلام به جایگاه و منزلت زنان، گفت: به جای آنکه به شاخص‌های غرب برای هویت‌بخشی خودبنیان به مقام زن تکیه کنیم که شاخص‌هایی همچون نسبت دختران دانشجو یا نسبت زنان شاغل به کل جمعیت را در نظر دارند، باید پیرو مکتبی باشیم که در آن زن بزرگ و مظهر تفکر و محور تعالی انسان است. این نگاهی است که اسلام برای زن در نظر گرفته است، همانطور که امام خمینی (ره) فرمودند «از دامن زن مرد به معراج می رود».

در ادامه این مراسم، دکتر سیدمحمودرضا آقامیری رئیس دانشگاه آزاد اسلامی استان تهران و واحد تهران مرکزی از راه‌اندازی واحد دانشگاهی مادران از سال آینده در واحد تهران مرکزی خبر داد و گفت: تلاش داریم تا سال آینده بتوانیم واحد دانشگاهی ویژه دختران و مادران که به دلیل ازدواج یا فرزندآوری، امکان حضور در محیط‌های دانشگاهی را ندارند، فضایی مناسب برای تحصیل فراهم کنیم.

دکتر آقامیری ادامه داد: امروز هم مجتمع دانشجویی و فرهنگی «کوثر» برای استراحت دانشجویان دختر واحد تهران مرکزی افتتاح شد.

 

به اشتراک بگذارید : | | |