شما اینجا هستید   |

    اخبار : بخشش تمامی جریمه‌های وقفه تحصیلی دانشگاه آزاد از سال آینده

رئیس دانشگاه آزاد از بخشش تمامی جریمه‌های وقفه تحصیلی دانشجویان این دانشگاه از سال ۹۸ خبر داد و گفت: میزان این جرایم حدود یکهزار و ۳۰۰ میلیارد تومان بود که تمامی این مبلغ بخشیده می‌شود و دانشجویان از سال آینده بدون پرداخت جرایم می‌توانند تحصیل خود را ادامه دهند.

به گزارش ایسنا، دکتر محمد مهدی طهرانچی در سومین همایش نظریه پردازی نقد و مناظره که امروز در دانشگاه آزاد واحد تهران مرکزی برگزار شد، گزارشی از وضعیت بودجه دانشگاه در سال ۹۸ ارائه داد و گفت: موضوع بودجه دانشگاه یکی از مسائل بسیار مهمی بود که جلسات متعددی را بابت این موضوع را برگزار کردیم و در اسفند ماه نیز جلسه هیئت امنای دانشگاه در این خصوص را داشتیم و برای دوره ۵ ماهه مالی پیش رو، تصمیمات جدیدی اتخاذ شد.

وی در ادامه اظهار کرد: از جمله تصمیماتی که برای دوره ۵ ماهه دانشگاه اتخاذ شده، این است که منابع مالی دانشگاه که به صورت سپرده در بانک‌ها قرار داشت دیگر اجازه فعالیت به شکل سپرده گذاری که یک کار منفعلانه است ندارد و باید پشتوانه‌ای در بانک‌های قرض الحسنه برای ارائه تسهیلات به دانشجویان قرار داده شود.

ضمن این که تصویب کردیم که سرانه وام دانشجویان در دانشگاه آزاد باید به مبلغ ۱.۵ میلیون تومان در واحدها افزایش یابد. این در حالی است که در حال حاضر این سرانه در برخی از واحدها تا ۵۰ هزار تومان و در برخی دیگر از واحدها تا حدود ۸۰۰ تومان پرداخت می‌شود اما این تصمیم مهمی است که سرانه وام دانشجویان افزایش یابد.

رئیس دانشگاه آزاد تاکید کرد: امیدواریم که افزایش سرانه وام پرداختی به دانشجویان این دانشگاه کمکی باشد که دانشجویان بتواند با آسایش خاطر تحصیل کنند. اما نکته‌ای دیگری که برای دانشجویان تصمیم گیری شد این است که وقفه‌ای برای تحصیل دانشجویان دوره تحصیلات تکمیلی اتفاق افتاده بود و دانشجویان برای ادامه تحصیل مجبور بودند بخشی از شهریه ثابت ترم‌ها را به دانشگاه پرداخت کنند که بر اساس تصمیم جدید، جریمه‌های این دانشجویان که به دلیل عدم مراجعه به دانشگاه اتفاق افتاده است بخشیده می‌شود. چرا که این جریمه‌ها برای دانشجویان به چندین میلیون تومان می‌رسید که تمامی آن بخشیده شد و دانشجویانی از سال آینده که برای تحصیل مراجعه کنند تمامی جرایم آنها بخشیده می‌شود.

دکتر طهرانچی خاطر نشان کرد: میزان جریمه‌های دانشگاه آزاد که بخاطر آن وقفه‌ای بین تحصیل دانشجویان اتفاق افتاد بسیار بالا بود که این مبلغ به حدود هزار و سیصد میلیارد تومان می‌رسید و تمامی این بدهی‌ها بخشیده می‌شوند.

وی در خصوص افزایش حقوق کارکنان دانشگاه آزاد نیز گفت: حقوق کارکنان دانشگاه آزاد نیز همانند تصمیم مصوب مجلس تا حدود ۴۰۰ هزار تومان افزایش خواهد یافت و این مبلغ برای هیئت علمی نیز افزایش صفر تا ۱۰ درصدی عمل می‌شود.

رئیس دانشگاه آزاد تاکید کرد: ما مبلغی حدود هزار میلیارد تومان در دانشگاه آزاد برای حمایت از شرکتهای دانش بینان و چرخش فناوری در دانشگاه آزاد برگردانده ایم و این موضوع کمک می‌کند در سال پیشرو که مشکلات اقتصادی دارد به سال خوب تبدیل کنند.

 

به اشتراک بگذارید : | | |