شما اینجا هستید   |

    اخبار : حمایت از دانشجویان سیل‌زده دانشگاه آزاد؛ به‌هیچ‌ وجه بحث مطالبه شهریه را نداریم

به گزارش خبرگزاری تسنیم از پلدختر، دکتر طهرانچی ظهر امروز پس از بازدید از مناطق سیل‌زده شهرستان پل‌دختر بابیان اینکه دانشگاه آزاد اسلامی دانشگاهی اجتماعی و در کلیه شهرها گسترده است اظهار داشت: مرکز دانشگاه آزاد شهرستان پل‌دختر به‌عنوان مرکز ستاد بحران در حال فعالیت است چراکه دانشگاه آزاد اسلامی علاوه بر اینکه پشتوانه نیروها و دانشجویان جهادی است امکانات گسترده‌ای برای کمک به مردم در شرایط بحرانی به کار گرفته می‌شود.

وی افزود: در شرایط بحرانی باید دغدغه مردمی که فرزندانشان دانشجو یا کنکوری هستند از نزدیک گوش کنیم در همین راستا به شهرستان پلدختر جهت بازدید از شرایط و با گرفتن تصمیمات لازم به این مردم کمک کنیم.

رئیس دانشگاه آزاد اسلامی کشور با اشاره به دغدغه دانشجویان دانشگاه آزاد اسلامی مناطق سیل‌زده عنوان کرد: برای رفاه حال دانشجویان دانشگاه آزاد مناطق سیل‌زده که به دانشگاه‌ها اعلام‌ شده دانشگاه با درک وضعیت آن‌ها همراهشان خواهد بود و به‌هیچ‌ وجه در حال حاضر بحث مطالبه شهریه را نخواهیم داشت و یک برنامه بسیار جدی برای حمایت از این دانشجویان خواهیم داشت.

وی بیان کرد: به خانواده‌های مناطق سیل‌زده که فرزند کنکوری دارند وعده می‌دهم در شورای سنجش پذیرش که وزیر علوم و رئیس سازمان سنجش حضور دارند مطرح خواهم کرد چراکه این مسائل دغدغه‌های جدی خانواده‌های مناطق سیل‌زده است و درست است خانه‌هایشان از بین رفته ولی امید به آینده برای این خانواده‌ها وجود دارد.

طهرانچی گفت: ایران کشوری است در معرض بلایای طبیعی برهمین اساس در دانشگاه وظیفه‌داریم با نگاه علمی از این بلایای طبیعی پیشگیری کنیم که خوشبختانه در دانشگاه آزاد با طرح مأموریت محور کردن پایان‌نامه‌ها اولین طرحی که در کشور انجام و در حال حاضر نظام‌مند شده بحث بلایای طبیعی بوده است.

وی تصریح کرد: برای دوباره ساخته‌شدن باید از لحاظ علمی به کمک شهر پل‌دختر بیاییم چراکه بازسازی پس از سانحه بحث جدی ویکی از رشته‌های علمی است و از امروز باید متخصصان در شهر حضور پیدا کنند و وضعیت را مشاهده کنند و این وضعیت از دید علمی جهت ساخت دوباره شهر ثبت شود که کجای شهر مناسب ساخت است که این حادثه تکرار نشود.

رئیس دانشگاه آزاد کشور خاطرنشان کرد: در دانشگاه آزاد حدود دو میلیون دانشجو، عضو هیئت‌علمی و کارمند است که طی این چند روز جهت ارسال کمک به مناطق سیل‌زده پای‌کار بودند و همچنین واحدهای دانشگاه آزاد از فردا جهت ارسال ماشین‌آلات و تجهیزات به دانشجویان جهادی حاضر در مناطق سیل‌زده اقدام خواهند کرد.

وی گفت: در حال حاضر با بسیج کمک‌های مردمی و آوردن کلیه امکانات باید هرچه زودتر دغدغه‌های مردم برطرف شود.

به اشتراک بگذارید : | | |