شما اینجا هستید   |

    اخبار : دکتر طهرانچی مطرح کرد: ۲ اولویت مهم دانشگاه آزاد اسلامی در سیل‌های اخیر

رئیس دانشگاه آزاد اسلامی گفت: دانشگاه می‌تواند در ۲ حوزه کمک به سیل‌زدگان و رسیدگی و کمک به شهرها و روستاها، فعالیت خود را در این حادثه انجام دهد.

 

به گزارش گروه دانشگاه ایسکانیوز از روابط عمومی دانشگاه آزاد اسلامی، دکتر محمدمهدی طهرانچی رئیس دانشگاه آزاد اسلامی در پاسخ به این سوال که «اولویت دانشگاه آزاد اسلامی در حال حاضر در حادثه‌ سیل شمال و غرب کشور چیست؟»، گفت: من بارها گفته‌ام، دانشگاه آزاد اسلامی به‌ دلیل اینکه به اندازه یک کشور وسعت دارد، از مشکلات مردم در شهرهای مختلف اطلاع دارد و حتی در سیل اخیر بخشی از سیل‌زدگان شهرها، خود دانشجویان دانشگاه آزاد اسلامی هستند، پس نمی‌توان نسبت به آن و اتفاقات شهرها بی‌تفاوت بود.

وی به دو حوزه اولویت‌دار این دانشگاه در سیل اخیر اشاره کرد و افزود: دانشگاه می‌تواند در دو حوزه فعالیت خود را در این حادثه انجام دهد؛ اول کمک به کسانی که دچار سیل شده‌اند و دوم رسیدگی و کمک به شهرها و روستاها که می‌توان در قالب اردوهای جهادی، استفاده از امکانات واحدها برای کمک و امداد‌رسانی در اختیار آسیب‌دیدگان و بخش‌های آسیب‌دیده قرار گیرد.

رئیس دانشگاه آزاد اسلامی ادامه داد: همان‌طور که واحدهای ما به سیل شمال کشور در آق‌قلا، گمیشان و… توجه داشتند، با همان شدت و حساسیت هم به سیل شهرها و روستاهای لرستان نیز توجه دارند و ما در حال بسیج‌ کردن امکانات‌ برای امدادرسانی هستیم.

دکتر طهرانچی همچنین در پاسخ به سوالی درباره میزان خسارت به واحدهای دانشگاه آزاد اسلامی در سیل اخیر گفت: به واحدهای ما هیچ خسارتی وارد نشده است.

وی در پایان با بیان اینکه در مدیریت بحران یک کار علمی و دانشی به‌ صورت سیستماتیک تولید نشده است، گفت: ما این موضوع را در نظام موضوعات طرح پایش قرار داده‌ایم.

به اشتراک بگذارید : | | |