شما اینجا هستید   |

    اخبار : معلمان نماد و محور تعلیم و تربیت در هر جامعه ای هستند که ثمره تلاش و زحمات آنان عامل مؤثری در رشد و توسعه علمی و فرهنگی به شمار می آید

بسمه تعالی

با حمد و ستایش به محضر باری تعالی و درود بر پیامبر خاتم (ص) و اهل بیت کرامش که چراغ راه بشریت‏ اند

دوازدهم اردیبهشت سالروز گرامیداشت دانشمند وارسته شهید استاد مرتضی مطهری است، شخصیتی که در راه حق، تعمیق معارف و تربیت اسلامی و تهذیب نفس به شهادت رسید تا این روز به نماد خودباوری در عرصه آموزش و پرورش ماندگار بماند.

مسلماً روز معلم فرصت مغتنم و مناسبی است تا با گرامیداشت یاد و خاطره شهید مطهری به بازخوانی خصائص و اندیشه‏ های آن دانشمند وارسته پرداخته و از مقام شامخ معلمان تجلیل نمائیم.

معلمان نماد و محور تعلیم و تربیت در هر جامعه ای هستند که ثمره تلاش و زحمات آنان عامل مؤثری در رشد و توسعه علمی و فرهنگی به شمار می آید و بی‏ تردید تقویت چنین جایگاهی در جامعه ضامن ثبات علمی، فرهنگی و هویتی خواهد بود.

بی‏ تردید تبلور چنین رویکردی را می توان در بیانیه «گام دوم انقلاب» به دست آورد، یعنی تعمیق آموزه های اخلاقی که می تواند رابطه مستقیمی با دانش و علم داشته باشد. علمی که درون آن اخلاق و معنویت جایگاه ویژه‌ای داشته باشد، این همان نکته ای است که همواره مورد تاکید رهبر معظم انقلاب قرار گرفته و تقویت چنین ظرفیتی در مدرسه با توفیقات بسیاری همراه خواهد بود.

جامعه‏ ای با صلابت و پویاست که نیروی انسانی توانمند در اختیار داشته باشد و شرط تحقق چنین خواسته ای توجه به محیط های آموزشی و تربیتی است. آثار به جا مانده از شهید مطهری و رویکرد این عالم فقید نیز گویای این باور است که پرورش معلمانی دلسوز و فرهیخته عامل موفقیت جامعه است.

خوشبختانه دانشگاه آزاد اسلامی تنها نهادی است که رویکردی یکپارچه به تعلیم و تربیت دارد و فعالیت مدارس سما در این دانشگاه گویای این موضوع است که با حمایت های مردمی، نظام آموزشی هدفمند و تحول‏ خواهی را ایجاد کرده که می‏ تواند با تغییر الگوی تعلیم و تربیتی دانش آموزان و دانشجویان، زمینه کشف استعدادها و شکوفایی توانایی‏ ها را ایجاد کند.

یقیاً با طراحی یک الگوی آموزشی که به آموزه های اخلاقی، دینی، فرهنگی، علمی و مهارتی توجه دارد، می توان به نکات اساسی «بیانیه گام دوم انقلاب» دست پیدا کرد. مدارس سما دانشگاه آزاد اسلامی به عنوان مدارس آموزشی و مهارتی نامگذاری شده‏ اند تا تحقق سند تحول بنیادین آموزش و پرورش تحقق یابد.

اینجانب با گرامیداشت یاد و نام استاد شهید مرتضی مطهری (ره) و بزرگداشت مقام شامخ معلم، این روز را به همه معلمان گرانقدر، دلسوز و زحمت‏کش و به ویژه معلمان مدارس سما دانشگاه آزاد اسلامی تبریک و تهنیت می‏ گویم و برای تمامی عزیزان آرزوی توفیق و شادکامی را در پناه توجهات خداوند منان مسئلت دارم.

به اشتراک بگذارید : | | |