شما اینجا هستید   |

    اخبار : دکتر طهرانچی با آیت الله ناصری نماینده ولی فقیه در استان یزد دیدار کرد

دکتر طهرانچی در این دیدار، گزارشی از برگزاری نخستین همایش ملی فرهنگ رضوی با محوریت بانوان فرهیخته و نیکوکار و نکوداشت بانو ستی فاطمه بانوی نیکوکار و خیر یزدی را ارائه کرد.

وی با ارائه گزارشی از فعالیت‌های قرارگاه جهادی دانشگاه آزاد اسلامی در مناطق سیل‌زده، گفت: بلافاصله پس از وقوع سیل در برخی استان‌های کشور، قرارگاه جهادی در دانشگاه آزاد اسلامی تشکیل شد و در منطقه پلدختر ۳۰۰ نفر از نیروهای جهادی این دانشگاه در ناحیه ای که بیشترین خرابی و گل و لای باقیمانده از سیل را داشت، مشغول خدمت شدند.

رئیس دانشگاه آزاد اسلامی ادامه داد: حضور در بین مردم در شرایط سخت سیل، نعمتی بود که برای ما حاصل شد و توانستیم در این شرایط در کنار مردم قرار بگیریم. مردمانی که زندگی خود را از دست داده بودند، می‌گفتند حضور نیروهای جهادی موجب شده تلخی حادثه را فراموش کنند و این حضور، آنها را دلگرم کرده است.

دکتر طهرانچی خاطرنشان کرد: فعالیت قرارگاه جهادی دانشگاه آزاد اسلامی همچنان در استان‌های لرستان، گلستان و ۱۰ ناحیه از استان خوزستان ادامه دارد. حضور نیروهای جهادی در بخش‌های مختلف در استان‌های گلستان و خوزستان، نقشه دشمنان را نقش بر آب کرد و منجر به تقویت وحدت شیعه و سنی شد.

در ادامه، آیت‌الله محمدرضا ناصری یزدی نماینده ولی فقیه در استان و امام جمعه یزد با اشاره به جایگاه حضرت خدیجه (س) در تقویت اسلام، تأکید کرد: در اسلام، زنان الگوی زیادی داریم که نخستین آنها حضرت خدیجه (س) است که متأسفانه ابعاد شخصیتی ایشان به درستی بیان نشده است.

وی افزود: در قرن‌های بعدی نیز بانوان فرهیخته و نیکوکاری چون بانو گوهرشاد و بانو ستی فاطمه بودند که می‌توانند الگوی مناسبی برای زنان باشند.

آیت‌الله ناصری یزدی با بیان اینکه در حادثه سیل اخیر، شاهد صحنه‌های غرورآفرین بودیم که می‌توان این افراد را معرفی و از آنان قدردانی کرد، گفت: یک جوان طلبه در سیل استان گلستان، به قدری در بین مردم محبوبیت پیدا کرده بود که شیعه و سنی از او تقدیر می‌کردند و به نوعی نماد وحدت شیعه و سنی شده بود.

به اشتراک بگذارید : | | |