شما اینجا هستید   |

    اخبار : دکتر طهرانچی در واحد تهران غرب: افتتاح سرای نوآوری آزاد در مجتمع سوهانک/نمادهای دانشگاه دیگر تنها ساختمان و کلاس درس نیست
سرپرست دانشگاه آزاد اسلامی گفت: به زودی سرای نوآوری آزاد در مجتمع دانشگاهی سوهانک افتتاح می ­شود و اشتغال دانش­ بنیان را با مدل جدید در این سرا احیاء خواهیم کرد.

به گزارش روابط عمومی دانشگاه آزاد اسلامی، دکتر محمدمهدی طهرانچی سرپرست دانشگاه آزاد اسلامی در مراسم آغاز فعالیت واحد تهران غرب در مجتمع دانشگاهی پیامبر اعظم(ص)، گفت: یک سال پیش در همین سالن به جمع مدیران دانشگاه آزاد اسلامی پیوستم و در آن مراسم موضوعی را مطرح کردم و گفتم که باید کاری کنیم دانشگاه آزاد اسلامی در سال ۱۴۰۴ انتخاب اول دانشگاهیان، پژوهشگران و مدرسان باشد.

سرپرست دانشگاه آزاد اسلامی ادامه داد: سال قبل هشت سال با افق ۱۴۰۴ فاصله داشتیم که یک سال از آن را پشت سر گذاشتیم و تلاش داریم در هفت گام باقی مانده به این افق برسیم. تا افق ۱۴۰۴ فرصتی نیست و لذا با این باور و اعتقاد به جمع شما دانشگاهیان دانشگاه آزاد اسلامی پیوستم.

وی افزود: دانشگاه آزاد اسلامی، دانشگاهی است که روح رخوت آن را نگرفته و پول نفت آن را تنبل نکرده، بلکه دانشگاهی است که جامعه را درک می ­کند و می ­تواند تحولات سریع داشته باشد.

وی افزود: اکنون دوران رشته محوری در دانشگاه گذشته و رشته­­ ها و اعضای هیأت علمی گروه­ های مختلف باید با یکدیگر تعامل داشته باشند.

عضو هیأت امنای دانشگاه آزاد اسلامی با بیان اینکه دانشگاه آزاد اسلامی مولود انقلاب اسلامی است، خاطرنشان کرد: افتخار دانشگاه آزاد اسلامی این است که در نظام جمهوری اسلامی ایران متولد شد و دانشگاهی از مردم و برای مردم است که پیشرفت علمی را شعار خود قرار داده است.

دکتر طهرانچی با طرح این پرسش که آیا پیشرفت دانشگاه آزاد اسلامی فقط وظیفه مدیریت آن است؟ گفت: تحول و پیشرفت در دانشگاه آزاد اسلامی تنها مربوط به مدیریت و اعضای هیأت علمی آن نمی­ شود، بلکه وظیفه تمام خانواده دانشگاه آزاد اسلامی است و این اراده باید در خانواده دانشگاه وجود داشته باشد که این دانشگاه برترین و بهترین دانشگاه باشد.

استاد تمام دانشگاه شهید بهشتی ادامه داد: خداوند در سوره رعد آیه ۱۱ می ­فرماید «لا یُغَیِّرُ ما بِقَومٍ حَتّى یُغَیِّروا ما بِأَنفُسِهِم»؛ اگر ما می­ خواهیم دانشگاه تراز اول بشویم، باید خودمان این آینده را تعیین کنیم.

وی از خانواده دانشگاه آزاد اسلامی خواست که نظرات خود را برای تبدیل این دانشگاه و انتخاب اول دانشجویان، پژوهشگران و مدرسان در سال ۱۴۰۴ ارائه کنند.

سرپرست دانشگاه آزاد اسلامی با بیان این مطلب، گفت: امروز اعلام می­ کنم که هر کسی راه حل و پیشنهاد خود را در این موضوع ارائه کند، از نظر دهندگان منتخب تجلیل خواهد شد، پس منتظر نظرات همه خانواده دانشگاه آزاد اسلامی و دوست داران این دانشگاه هستیم.

عضو شورای عالی انقلاب فرهنگی با بیان اینکه اراده هیأت امنا و مدیریت دانشگاه آزاد اسلامی با اراده کارکنان و اعضای هیأت علمی آن تفاوتی ندارد، گفت: همه ما در یک قافله و با هم حرکت می­ کنیم و در این اراده جمعی کسی تقدم و تأخر ندارد، پس اگر هماهنگی در حرکت داشته باشیم، می ­توانیم به افق تعیین شده برسیم.

عضو هیأت امنای دانشگاه آزاد اسلامی با تأکید بر اینکه این دانشگاه می­ خواهد تبدیل به بهترین دانشگاه کشور شود، خاطرنشان کرد: برای نیل به این هدف باید خیلی از عادات و ساختارمان را تغییر بدهیم و اگر می­ خواهیم سازمان رشد کند، باید منافع و راحتی شخصی را نادیده بگیریم، چرا که سازمان مهم است و باید به این نقطه برسیم که فرزندان مان افتخار کنند که پدر یا مادرشان در بهترین دانشگاه کشور کار می ­کنند.

دکتر طهرانچی با بیان اینکه نمادهای دانشگاه باید احیاء شود، اظهار داشت: نمادهای دانشگاه دیگر تنها ساختمان و کلاس نیست. به زودی سرای نوآوری آزاد در مجتمع دانشگاهی سوهانک افتتاح می ­شود و اشتغال دانش ­بنیان را با مدل جدید در این سرا احیاء خواهیم کرد.

وی به انتقال دانشکده­ های واحد تهران مرکزی به سوهانک اشاره کرد و گفت: در این جابجایی سه اتفاق رخ داد. اتفاق اول، خرید مجتمع سوهانک بود که با فضل خدا و حمایت دکتر فرهاد رهبر با سرعت انجام شد. اتفاق دوم، تحویل مجتمع ولیعصر(عج) به واحد تهران جنوب و اتفاق سوم هم واگذاری مجتمع دانشگاهی پیامبر اعظم(ص) به واحد تهران غرب بود که از امروز به صورت رسمی آغاز به کار کرد. با این اقداماتی که انجام شده، ساختمان های پراکنده و بی هویت غیردانشگاهی را از سطح شهر جمع آوری کرده و به مجتمع های با هویت و استاندارد دانشگاهی تبدیل کردیم.

وی ادامه داد: بنده یک سال پیش زمانی که به دانشگاه آزاد اسلامی استان تهران آمدم، نقص جدی در این دانشگاه وجود داشت و آن نقص این بود که اساس دانشگاه براساس کلاس محوری ایجاد شده بود، بنابراین دریافتم که این دانشگاه نیاز به تحول جدی دارد و باید زمینه­ های تحول را ایجاد کنیم تا دانشگاه تبدیل به محیط تعامل و رشد شود.

سرپرست دانشگاه آزاد اسلامی تصریح کرد: دانشگاه آزاد اسلامی استان تهران، دانشکده محور بود و واحدها به صورت جزیره ­ای فعالیت می­ کردند. برنامه ما برای استان تهران این بوده که واحدها هویت دانشگاهی پیدا کنند که زمینه آن با جابجایی­ های صورت گرفته آغاز شده است.

دکتر طهرانچی در پایان خاطرنشان کرد: امیدواریم با تحولات عظیم و اتفاقات مبارکی که با جدیت دکتر داداندیش در واحد تهران غرب اتفاق افتاده، دانشگاه آزاد اسلامی را در تبدیل شدن به برترین دانشگاه کمک کند.

به اشتراک بگذارید : | | |