شما اینجا هستید   |

    اخبار : دانشگاهیان دانشگاه آزاد اسلامی با آرمان‌های امام راحل و رهبر معظم انقلاب تجدید میثاق کردند
دانشگاهیان دانشگاه آزاد اسلامی صبح امروز با حضور در مرقد مطهر امام خمینی (ره)، با آرمان‌های بنیانگذار کبیر انقلاب و مقام معظم رهبری تجدید میثاق کردند.

به گزارش روابط عمومی دانشگاه آزاد اسلامی، دانشگاهیان دانشگاه آزاد اسلامی همراه با سایر دانشگاهیان کشور در آستانه فرا رسیدن سی‌امین سالگرد رحلت بنیانگذار جمهوری اسلامی ایران با حضور در حرم مطهر امام خمینی(ره) با اهدای تاج گل و قرائت فاتحه، با آرمان‌های رهبر کبیر انقلاب اسلامی و مقام معظم رهبری تجدید بیعت کردند.

در مراسم تجدیدمیثاق دانشگاهیان با آرمان های امام راحل، حجت‌الاسلام والمسلمین مصطفی رستمی رئیس نهاد نمایندگی مقام معظم رهبری در دانشگاه‌ها، دکتر محمدمهدی طهرانچی رئیس دانشگاه آزاد اسلامی، دکتر منصور غلامی وزیر علوم، تحقیقات و فناوری، دکتر طیبی رئیس جهاد دانشگاهی، اعضای هیات رئیسه و جمعی از رؤسای واحدهای دانشگاه آزاد اسلامی و دانشگاهیان دانشگاه آزاد اسلامی و آموزش عالی کشور حضور داشتند.

حجت‌الاسلام والمسلمین مصطفی رستمی رئیس نهاد نمایندگی مقام معظم رهبری در دانشگاه‌ها در این مراسم با گرامیداشت یاد و خاطره بنیانگذار جمهوری اسلامی ایران، گفت: امام خمینی (ره) در پیامی که پس از پایان جنگ تحمیلی و پذیرش قطعنامه صادر شد، به این موضوع اشاره فرمودند که هدف انقلاب اسلامی اهتزاز پرچم «لا اله الا الله» در قله های کلیدی جهان و شنیدن فریاد «مرگ بر آمریکا» از ناقوس کلیساها است. اینها اهدافی بود که امام خمینی (ره) جامعه را براساس آن هدایت کردند.

وی با بیان اینکه امام (ره) همواره بر امانتداری نسبت به نظام و مردم تأکید داشتند، گفت: امام خمینی (ره) همچون سیره امیرالمومنین (ع) مسئولیت را امانت می‌دانستند نه طعمه‌ای برای بهره‌برداری و مردم را به عنوان ولی نعمتان مسئولان قلمداد می‌کردند.

حجت‌الاسلام والمسلمین رستمی تأکید کرد: بنیانگذار جمهوری اسلامی ایران ذره‌ای فروکاهی را جایز نمی‌دانستند و پیرو الگوهای عملی قرآن بودند که بر این مبنا، حرکت انبیا را الگوی حرکت مردم ایران قرار دادند و عبرت‌ها، سختی‌ها، پیروزی‌ها، امدادهای الهی و امتحان‌های انبیا را به مردم یادآوری می‌کردند.

رئیس نهاد نمایندگی مقام معظم رهبری در دانشگاه‌ها ادامه داد: در دوره‌ای که شاهد مرگ معنویت، سنت و فرهنگ بودیم، امام (ره) فرهنگ را با محورهای ارزشی جامعه، احیای دین‌مداری، ترویج دین، تأکید بر هویت دینی و اصالت های انسانی احیا کردند و باعث بازگشت مردم به دین شدند.

وی با تأکید بر اینکه امام خمینی (ره) دانشگاه را محور تحول جامعه می‌دانستند، خاطرنشان کرد: بنیانگذار انقلاب اسلامی در پایان جنگ تحمیلی جوانان را به حرکت در مسیر علم و دانش و توجه به دانشگاه ها دعوت کردند و در ادامه در پرتو توجه رهبر معظم انقلاب اسلامی، مسیر چهل ساله بعدی انقلاب طراحی شد و در سندهای بزرگ و ارزشمند، افق‌های بلندی برای جمهوری اسلامی ایران طراحی شد.

در ادامه مراسم تجدیدمیثاق دانشگاهیان با آرمان های امام راحل، دکتر منصور غلامی وزیر علوم، تحقیقات و فناوری گفت: امروز به عنوان نمایندگان جامعه دانشگاهی کشور در حرم مطهر امام (ره) حضور یافتیم تا با آرمان‌های بنیانگذار انقلاب اسلامی تجدید بیعت کنیم و بگوییم پای قرار خود هستیم و برای اهداف امام (ره) که جز تحقق اهداف اسلام نبود، ایستاده‎‌ایم.

وی با بیان اینکه دانشگاهیان بخش اندیشه‌ورز جامعه هستند، خاطرنشان کرد: دانشگاهیان در قالب علما قرار می‌گیرند و در راستای رفع ظلم، کمک به مظلوم و مقابله با ظالم حرکت می‌کنند. بنابراین حفظ تفکر و اندیشه انقلابی در این مسیر، نقش مهمی دارد.

دکتر غلامی تأکید کرد: اندیشه‌ورزان و محققان نقشی مستمر، گسترده و عمیق در انقلاب اسلامی داشته‌اند. پس از انقلاب اسلامی، دانشگاه‌ها و مراکز علمی در مسیر صحیح و در شکل پویا گسترش یافتند و زمینه کسب علم و دانش در کنار حوزه‌ها برای مردم فراهم شد. کسب علم و دانش علاوه بر تأثیر در زندگی مادی مردم، باعث شد که آحاد جامعه به خوبی در برابر سختی‌ها و تحریم‌ها ایستادگی کنند.

وزیر علوم، تحقیقات و فناوری در پایان گفت: تجدید میثاق با امام (ره) و مقام معظم رهبری در این راستاست که همه ما باید وظایف خود را با دقت و قوت و با نگاهی انقلابی و آینده‌نگارانه در توسعه علم و دانش و به‌روز نگه داشتن آن و حل مسائل جامعه، به انجام برسانیم.

به اشتراک بگذارید : | | |