شما اینجا هستید   |

    اخبار : علم و مؤلفه‌های اقتدار کشور به صیانت نیازمند هستند

به گزارش گروه دانشگاه خبرگزاری آنا از روابط عمومی دانشگاه آزاد اسلامی، مراسمی به مناسبت سالروز ولادت حضرت امام رضا(ع) با حضور دکتر محمدمهدی طهرانچی رئیس دانشگاه آزاد اسلامی و کارکنان مرکز حراست این دانشگاه امروز در سازمان مرکزی برگزار شد.

دکتر محمدمهدی طهرانچی در این مراسم با تبریک ولادت با سعادت حضرت امام رضا(ع) گفت: ایرانیان افتخار دارند که سرزمینشان با قدوم مبارک این امام بزرگوار و رئوف، متبرک شده است.

طهرانچی

وی با بیان اینکه از دیدگاه مقام معظم رهبری علم و فناوری، فرهنگ و اقتصاد سه مؤلفه اقتدار کشور است، اظهار کرد: پیشرفت علمی در ایران دشمنانی در داخل و خارج از کشور دارد که به‌صورت گسترده پخش و پراکنده هستند و کاملاً حرکت‌ها و پیشرفت‌های علمی کشور را رصد و سعی می‌کنند دانشجویان و اساتید را تحت سلطه خود دربیاورند تا مانع از رشد و پیشرفت کشور در زمینه‌های علمی و فناوری شوند.

رئیس دانشگاه آزاد اسلامی افزود: مسئله علم در کشور عنصر عزت‌آفرین و اقتدار آفرین است که نیاز به مراقبت دارد و فعالیت بسیار پیچیده‌ای است.

وی در ادامه با تأکید بر اینکه در ساختار جدید مرکز حراست دانشگاه آزاد اسلامی، مسئله صیانت مطرح و پررنگ است، گفت: در این ساختار حفاظت جای خود را به صیانت می‌دهد، چراکه علم و مؤلفه‌های اقتدار کشور به صیانت نیازمند هستند.

رئیس دانشگاه آزاد اسلامی ‌خاطرنشان کرد: با این رویکرد و نگاه جدید ساختار حراست دانشگاه آزاد اسلامی را از ساختار حفاظت کننده به ساختار صیانت بخش تغییر دادیم، چراکه نگاه گذشته دیگر نمی‌تواند حافظ ما باشد.

دکتر طهرانچی با اشاره به اینکه قرآن در بحث اشخاص نیز نگاه صیانتی دارد، افزود: شخصی سعادت دنیا و آخرت نصیبش می‌شود که تقوا را به‌عنوان عنصر صیانت بخش لحاظ کند.

وی در پایان ابراز امیدواری کرد که مهربانی و رأفت حضرت ثامن‌الحجج امام علی بن موسی‌الرضا(ع) شامل همه ایرانیان به‌خصوص جوانان شود.

در ابتدای این مراسم مهندس سیدمجید موسوی رئیس مرکز حراست دانشگاه آزاد اسلامی گفت: امیدوارم امام رضا(ع) ملجأ و پناهگاه همه محرومان و شیعیان و محبان اهل‌بیت(ع) باشد و ما نیز محب و شیعه خوبی برای این امام بزرگوار باشیم.

در ادامه این مراسم، به مناسبت میلاد امام رضا(ع) مولودخوانی توسط مداح اهل‌بیت(ع) انجام شد.

به اشتراک بگذارید : | | |