شما اینجا هستید   |

    اخبار : دانشگاه آزاد ۳۸ درصد بخش آموزش عالی را تشکیل می دهد

به گزارش خبرنگار گروه دانشگاه و آموزش، محمد مهدی طهرانچی امروز شنبه در مراسم افتتاح مرکز رشد و نوآوری واحد علوم و تحقیقات اظهار کرد: دانشگاه آزاد اسلامی در گام اول توانسته از نظر گسترش سرزمینی دانش، گام‌های مثبتی بردارد.
وی افزود: اگر ایران جزو ده کشور دارای دانشجوی آموزش عالی است، دانشگاه آزاد نقش مهمی در این زمینه داشته است.
به گفته رییس دانشگاه آزاد، تحولات جهانی و رخدادهای درون متنی، دانشگاه ها را از حالت آموزش محور به پژوهش محور تبدیل کرده است.
طهرانچی با اشاره به اینکه دانشگاه آزاد با نگاه نو به عرصه تولید و فناوری وارد شده، یادآور شد: این دانشگاه با همکاری معاونت علمی و فناوری ریاست جمهوری سراهای نوآوری را بنیان گذاشته و نگاه جدید ساختار سازی به سرای نوآوری را با خود همراه کرده است.
وی خاطر نشان کرد: در سراهای نوآوری، دانشجو به صورت یک داوطلب کارآفرین وارد تیم می شود، مورد حمایت نهاد مالی قرار می گیرد و در نهایت به عنوان یک گروه موفق در حوزه اشتغال دانش بنیان وارد بازار کار می شود.
رییس دانشگاه آزاد با اشاره به اینکه دانشگاه ها هویت جدید پیدا کرده اند، گفت: دانشگاه آزاد با درک این هویت و تغییرات به دنبال یافتن هویت جدیدی است که دوباره با افزوده شدن به مجموعه فناوری یک حرکت شتابدهنده دیگر را رقم بزند.
طهرانچی افزود: فضاهایی کالبدی و سرمایه های بسیاری در کشور وجود دارد که می توان از آنها به عنوان پشتیبان بهره گرفت.
وی اعلام کرد: دانشگاه آزاد اسلامی فضاهای کالبدی را با همکاری معاونت علمی ریاست جمهوری به سراهای نوآوری با موضوعات محوری مختص به هر استان تبدیل می کند، به طور مثال در استان اصفهان امنیت غذایی و کشاورزی و در تبریز تولید چرم و کفش مورد توجه قرار می گیرد. در هر استان به صورت تخصصی یک حرکت شتابان خواهیم داشت.

در این مراسم حجت‌الاسلام والمسلمین محمد شریفانی مسئول نهاد نمایندگی مقام معظم رهبری در دانشگاه آزاد اسلامی و برخی از رؤسای واحدها، مدیران کل و مسئولان دانشگاه آزاد اسلامی حضور داشتند.

سورنا ستاری معاون علمی و فناوری ریاست جمهوری و محمد مهدی طهرانچی رئیس دانشگاه آزاد ضمن افتتاح مرکز رشد و نوآوری واحد علوم و تحقیقات از بخش های مختلف این مرکز بازدید و در جریان فعالیت‌های شرکت‌های دانش بنیان مستقر قرار گرفتند.

سراهای نوآوری دانشگاه آزاد اسلامی باهدف توقیت تولید ایده تا محصول دانشجویان ایجاد شده است این سراها محلی برای انجام کارهای اشتراکی، نهادهای مالی، مراکز رشد و شرکت های دانش بنیان را در کنار یکدیگر فراهم می نماید.

به اشتراک بگذارید : | | |