شما اینجا هستید   |

    اخبار : همایش ملی «الگوی مفهومی عفاف جنسی» در دانشگاه آزاد اسلامی واحد تهران مرکزی برگزار شد
همایش ملی «الگوی مفهومی عفاف جنسی» صبح امروز با حضور رئیس دانشگاه آزاد اسلامی در مجتمع دانشگاهی ولایت واحد تهران مرکزی برگزار شد.

به گزارش روابط عمومی دانشگاه آزاد اسلامی، همایش ملی «الگوی مفهومی عفاف جنسی» صبح امروز با حضور دکتر محمدمهدی طهرانچی رئیس دانشگاه آزاد اسلامی در مجتمع دانشگاهی ولایت واحد تهران مرکزی برگزار شد.

در این همایش دکتر سعید آزادیان دستیار ویژه رئیس دانشگاه آزاد اسلامی، دکتر سید محمودرضا آقامیری رئیس دانشگاه آزاد اسلامی استان تهران و جمعی از اساتید حوزه و دانشگاه و پژوهشگران علوم اجتماعی، روانشناسی و علوم تربیتی حضور داشتند.

دانشگاه رسالت جامع تربیتی در ساحت‌های شش‌گانه تعلیم و تربیت دارد

دکتر طهرانچی در این همایش طی سخنانی با بیان اینکه نگاه به مدل تربیتی عفاف‌محور باید از دو منظر «صیانتی» و «تربیتی» باشد، تصریح کرد: مدل تربیتی عفاف جنسی به صورت سلبی یا ایجابی باید منجر به تقویت حجاب شود و نگاه صیانتی نیز از گسترش بی‌عفتی در جامعه جلوگیری می‌کند.

رئیس دانشگاه آزاد اسلامی ادامه داد: تربیت شامل شش ساحت «علمی، فناوری و نوآوری»، «اقتصادی و حرفه‌ای»، «زیبایی‌شناختی و هنری»، «تربیت اعتقادی، اخلاقی و عبادی»، «اجتماعی و تمدنی» و «زیستی و بدنی» است که باید به همه ابعاد آن توجه شود.

وی در پایان خاطرنشان کرد: ما در دانشگاه یک رسالت جامع تربیتی در ابعاد شش‌گانه ساحت‌های تعلیم و تربیت داریم و باید دانشگاهی توانا در علم، توانا در زندگی اجتماعی و صاحب دانش اجتماعی داشته باشیم تا دانشجویان بتوانند وضع معیشت خود را در آینده به نحو احسن رقم بزنند و از طرف دیگر از سلامت روح و جسم بالایی برخوردار باشند. این محیط باید کاملاً همه وجوه تعلیم و تربیت را در بر گیرد. غفلت نکنیم که دیگران از غفلت ما بهره خواهند برد.

به اشتراک بگذارید : | | |