شما اینجا هستید   |

    اخبار : شبکه یکپارچه پژوهشی دانشگاه آزاد اسلامی می‌تواند در خدمت شبکه دفاعی کشور قرار گیرد
رئیس دانشگاه آزاد اسلامی با اشاره به ظرفیت‌های آموزشی و پژوهشی این دانشگاه گفت: شبکه یکپارچه پژوهشی دانشگاه آزاد اسلامی می‌تواند در خدمت شبکه دفاعی کشور قرار گیرد.

به گزارش روابط عمومی دانشگاه آزاد اسلامی، دکتر محمدمهدی طهرانچی رئیس دانشگاه آزاد اسلامی در نشست امضای تفاهم‌نامه همکاری جامع وزارت دفاع و پشتیبانی نیروهای مسلح و دانشگاه آزاد اسلامی که صبح امروز با حضور امیر سرتیپ حاتمی وزیر دفاع و پشتیبانی نیروهای مسلح و برخی معاونان دانشگاه آزاد اسلامی برگزار شد، ضمن تبریک ولادت حضرت زینب (س)، گفت: به اعتراف همه جهانیان، بدون شک وزارت دفاع و صنایع دفاعی کشور در گام اول انقلاب اسلامی به لحاظ استقلال کشور در سطح جهان موفق و پیشرو بوده است.

وی ادامه داد: دانشگاه آزاد اسلامی نیز یک شبکه دانشگاهی بی‌نظیر است که پس از اذنی که امام (ره) دادند، مردم مقدمات ایجاد آن را فراهم کردند و این شبکه دانشگاهی بیش از یک میلیون دانشجو دارد که نسل جوان آن از جمعیت بسیاری از کشورها بیشتر است. در واقع امروز با نگاه جدیدی که در دانشگاه آزاد اسلامی حاکم است، این دانشگاه می‌خواهد به طور هم‌افزا در کنار وزارت دفاع و پشتیبانی نیروهای مسلح باشد تا هم در فضایی که تحریم‌ها می‌خواهند عرصه را تنگ کنند، راهگشا باشیم و هم در راستای اقتصاد مقاومتی و در فناوری‌های اقتدارآفرین، اثرگذار باشیم.

دکتر طهرانچی با اشاره به امضای تفاهم‌نامه همکاری جامع وزارت دفاع و پشتیبانی نیروهای مسلح و دانشگاه آزاد اسلامی، تأکید کرد: امروز زمینه‌ای را فراهم کردیم که پژوهش و شبکه یکپارچه پژوهشی دانشگاه آزاد اسلامی که هرساله بیش از صدهزار تحقیق توسط دانشجویان کارشناسی ارشد و دکتری را در خود جای می‌دهد، در خدمت شبکه دفاعی کشور قرار گیرد و در آموزش، پژوهش، خدمات، علوم پزشکی و دیگر عرصه‌ها بتوانیم یک همکاری مشترک در لبه‌های علم و فناوری، نوآوری و خدمات اجتماعی داشته باشیم. این دو مجموعه، دو خانواده بزرگ را در خود جای می‌دهد که می‌توانند از امکانات یکدیگر به نحو احسن استفاده کنند.

رئیس دانشگاه آزاد اسلامی در پایان گفت: این دانشگاه بستر سراهای نوآوری و بازار فناوری را ایجاد کرده که به لحاظ قدرت جامعه و تنوع و تکثری که دارد، می‌تواند دستاوردهای خوب جوانان این سرزمین را در اختیار دلاورمردان عرصه دفاع قرار دهد.

به اشتراک بگذارید : | | |