شما اینجا هستید   |

    اخبار : لزوم حرکت دانشگاه آزاد برای مستندسازی و شناسایی ابعاد اثرگذار شهید سپهبد قاسم سلیمانی

به گزارش گروه دانشگاه خبرگزاری آنا از روابط عمومی دانشگاه آزاد اسلامی، جلسه شورای سیاست‌گذاری راهبردی دانشگاه آزاد اسلامی واحد (ویژه) هنرهای اسلامی ایرانی استاد فرشچیان با حضور دکتر محمدمهدی طهرانچی رئیس دانشگاه برگزار شد.

در ابتدای این جلسه طهرانچی با تبریک و تسلیت شهادت سردار سپهبد حاج قاسم سلیمانی، گفت: حضور باشکوه مردم در مراسم تشییع و گرامیداشت شهید سلیمانی و دیگر همراهان شهید مقاومت بسیار ستودنی بود. در این راستا دانشگاه آزاد اسلامی باید برای مستندسازی و شناسایی ابعاد اثرگذار شهید سپهبد قاسم سلیمانی حرکت کند.

در ادامه، بهمن نامورمطلق سرپرست واحد (ویژه) هنرهای اسلامی-ایرانی استاد فرشچیان، با ارائه گزارشی از عملکرد و دستاوردهای این واحد در بخش‌های مختلف علمی، هنری و اجرایی، اظهار داشت: تهیه دستورالعمل شیوه آموزشی استاد-شاگردی، تشکیل کمیته تدوین رشته‌‎ها، بازنگری سرفصل‌های رشته نگارگری و چوب و سفال، نگارش سرفصل‌های رشته خوشنویسی و شناسایی، ارزیابی و معرفی اساتید دارای نشان درجه یک هنری برای جذب به عنوان عضو هیئت علمی، ازجمله فعالیت‌های صورت‌گرفته در حوزه آموزش است.

وی افزود: فعالیت‌های صورت‌گرفته در حوزه پژوهش واحد (ویژه) هنرهای اسلامی ایرانی استاد فرشچیان شامل مواردی ازجمله تدوین تاریخ شفاهی هنرهای سنتی، برگزاری نشست‌ها و هم‌اندیشی‌ها، راه‌اندازی کتابخانه، تألیف و انتشار کتاب توسعه و تجاری‌سازی صنایع دستی و فرش ایرانی، برگزاری کرسی‌های نظریه‌پردازی و اخذ موافقت اصولی مجله هنرهای سنتی است.

در ادامه این نشست، درخواست‌های متناظر با هر بخش مطرح و با اظهارنظر اعضای شورا و مدیران ستادی سازمان مرکزی، تصمیمات لازم اتخاذ شد.

همچنین در این جلسه مقرر شد از بهمن‌ماه، جذب دانشجو در واحد فرشچیان در سه رشته آغاز و نسبت به تأمین اعضای هیئت علمی از بین اساتید هنری خبره مرتبط اقدام شود.

با عنایت به شهادت سردار سپهبد شهید قاسم سلیمانی، مقرر شد دبیرخانه آفرینش‌های هنری، مطالعه، پژوهش و مستندسازی با محوریت نگارگری، نقاشی و خوشنویسی پیرامون زندگی، ابعاد شخصیتی و اثرات و برکات این شهید بزرگوار، در واحد فرشچیان ایجاد و تمامی اقدامات هنری با محوریت و هدایت این دبیرخانه پیش رود. نظارت بر فعالیت های این دبیرخانه، برعهده حوزه ریاست، روابط عمومی و هماهنگی استان‌های دانشگاه آزاد اسلامی خواهد بود.

در بخشی از این جلسه، حضار با محکوم کردن تهدید رئیس جمهور ایالات متحده به هدف قراردادن اماکن فرهنگی ایران، خواستار پیگیری مراجع فرهنگی و دیپلماتیک در واکنش به این اقدام مذبوحانه شدند.

در این جلسه بیژن رنجبر قائم مقام رئیس دانشگاه آزاد اسلامی، محمودرضا آقامیری رئیس دانشگاه آزاد اسلامی استان تهران، علی سروری‌مجد مشاور و رئیس حوزه ریاست، روابط عمومی و هماهنگی استان‌های دانشگاه، دکتر اسدالله متاجی مدیرکل آموزش و گسترش دانشگاه و احمد شمس قائم مقام و مدیرکل آموزشی معاونت علوم انسانی و هنر دانشگاه نیز حضور داشتند.

در پایان جلسه، بازدیدی از فضای آموزشی، کارگاهی، سایت اینترنت و کتابخانه در حال تجهیز واحد به عمل آمد.

به اشتراک بگذارید : | | |