شما اینجا هستید   |

    اخبار : همکاری مشترک دانشگاه آزاد اسلامی و سازمان اوقاف و امور خیریه در ترویج فرهنگ وقف علم و فناوری

به گزارش گروه دانشگاه خبرگزاری آنا از روابط عمومی دانشگاه آزاد اسلامی، سیدمحمدجواد صدری مهر سرپرست اداره کل امور پارک علم و فناوری و شرکت‌های دانش بنیان دانشگاه آزاد اسلامی گفت: صبح امروز جلسه همکاری مشترک بین دانشگاه آزاد اسلامی و سازمان اوقاف و امور خیریه با حضور دکتر محمدمهدی طهرانچی رئیس دانشگاه و حجت‌الاسلام والمسلمین سیدمهدی خاموشی رئیس سازمان اوقاف و امور خیریه کشور، در سازمان مرکزی دانشگاه آزاد اسلامی برگزار شد.

وی با اشاره به موضوعات مورد بحث در این جلسه، اظهار کرد: موضوع اول بررسی و ساماندهی موقوفات دانشگاه آزاد اسلامی به منظور رعایت دقیق نیت واقف در توجه به علم و فناوری بود. همچنین طی بحث‌های طرفین، مقرر شد که از ظرفیت وقف دانشگاه به‌صورت حداکثری استفاده شود.

صدری مهر با بیان اینکه لزوم ترویج فرهنگ وقف علم و فناوری، موضوع دیگر مطرح‌شده در این جلسه بود، گفت: مقرر شد برای توسعه فناوری در کشور، فرهنگ وقف علم و فناوری توسط دانشگاه آزاد اسلامی و سازمان اوقاف و امور خیریه به‌عنوان یکی از مصادیق پیشرو مترقی در وقف ترویج شود. به همین منظور مقرر شد کمیته‌ای مشترک از هر دو نهاد به منظور پیشبرد این همکاری مشترک تشکیل شود.

سرپرست اداره کل امور پارک علم و فناوری و شرکت‌های دانش بنیان دانشگاه آزاد اسلامی با اشاره به شروع همکاری دانشگاه آزاد اسلامی و سازمان اوقاف و امور خیریه برای تولید بذر هیبرید صیفی‌جات، اظهار کرد: در جلسه امروز مقرر شد با تسریع روند احداث کارخانه تولید بذر، این کارخانه از بهار سال آینده در زمین ۵۰ هکتاری دانشگاه آزاد اسلامی واحد شهرمجلسی کشت شود و مورد بهره‌برداری قرار گیرد.

به اشتراک بگذارید : | | |