شما اینجا هستید   |

    اخبار : بررسی گزارش عملکرد و رئوس برنامه های معاونت های دانشگاه آزاد اسلامی در سال جدید

دکتر طهرانچی در جلسات جداگانه ای که به صورت ویدئو کنفرانس صورت می گیرد، به بررسی گزارش عملکرد و رئوس برنامه های معاونت های دانشگاه آزاد اسلامی در سال جدید می پردازد.

دیدار نوروزی رئیس دانشگاه آزاد اسلامی با معاونت های امور مجلس و ارتباطات اجتماعی و توسعه مدیریت و منابع دانشگاه به صورت ویدئو کنفرانس برگزار شد.

دکتر علی سروری مجد مشاور و رئیس مرکز حوزه ریاست، روابط عمومی و هماهنگی استان های دانشگاه آزاد اسلامی در گفت وگو با خبرنگار روابط عمومی دانشگاه آزاد اسلامی گفت: جلسه دیدار نوروزی دکتر محمدمهدی طهرانچی رئیس دانشگاه آزاد اسلامی با معاونان، مدیران کل و مشاوران دو معاونت امور مجلس و ارتباطات اجتماعی و معاونت توسعه مدیریت و منابع دانشگاه آزاد اسلامی صبح امروز به صورت ویدئو کنفرانس برگزار شد.

دکتر سروری مجد با بیان اینکه دیدار نوروزی دکتر طهرانچی با هر کدام از این معاونت ها یک ساعت و نیم به طول انجامید، اظهار داشت: در این جلسات معاونان، مدیران کل و مشاوران معاونت های امور مجلس و ارتباطات اجتماعی و توسعه مدیریت و منابع دانشگاه آزاد اسلامی حضور داشتند و به ارائه گزارش کاری از عملکرد سال ۱۳۹۸ و رئوس برنامه های معاونت های مربوطه در سال ۹۹ پرداختند.

وی خاطرنشان کرد: در این جلسه رئیس دانشگاه آزاد اسلامی پس از استماع گزارش عملکرد و رئوس برنامه ها به ارائه رهنمودهای لازم به منظور تعالی و توسعه فعالیت معاونت های دانشگاه پرداخت.

مشاور و رئیس مرکز حوزه ریاست، روابط عمومی و هماهنگی استان های دانشگاه آزاد اسلامی با بیان اینکه دیدارهای نوروزی رئیس دانشگاه آزاد اسلامی با معاونت ها و مدیران کل دانشگاه آزاد اسلامی در هفته جاری برگزار خواهد شد، گفت: این جلسات به منظور رعایت فاصله گذاری اجتماعی و کمک به مهار ویروس کرونا به صورت مجازی و ویدئو کنفرانس برگزار می شود.

 

جلسه دیدار نوروزی دکتر طهرانچی با معاونت های فرهنگی و دانشجویی و مدیران امور بین الملل و دانشجویان غیرایرانی دانشگاه آزاد اسلامی به صورت ویدئو کنفرانس برگزار شد.

به گزارش روابط عمومی دانشگاه آزاد اسلامی، جلسه دیدار نوروزی دکتر محمدمهدی طهرانچی رئیس دانشگاه آزاد اسلامی با حجت الاسلام والمسلمین دکتر ابراهیم کلانتری معاون فرهنگی و دانشجویی دانشگاه آزاد اسلامی و مدیران کل این حوزه و مدیران کل و مشاوران معاونت امور بین الملل و دانشجویان غیرایرانی دانشگاه آزاد اسلامی صبح امروز به صورت ویدئو کنفرانس برگزار شد.

در این جلسه حجت الاسلام والمسلمین دکتر کلانتری و مدیران کل معاونت فرهنگی و دانشجویی به ارائه گزارشی در خصوص عملکرد سال ۹۸ پرداختند که شامل موضوعاتی از جمله اقدامات لازم در خصوص نقل و انتقال دانشجویان، خدمات دانشجویی، خدمات رفاهی به دانشجویان، برنامه های فرهنگی، برگزاری جشنواره های فرهنگی و … بود.

در این جلسه مقرر شد تا معاونت فرهنگی و دانشجویی دانشگاه آزاد اسلامی با تمان توان خود و استفاده از توان ظرفیت هاو پتانسیل ها، خدمات مطلوب به دانشجویان دانشگاه آزاد اسلامی ارائه کند.

همچنین رئوس برنامه ها، اهداف و مأموریت های سال ۹۹ معاونت فرهنگی و دانشجویی به رئیس دانشگاه آزاد اسلامی ارائه شد.

دکتر طهرانچی در این جلسه یاد و خاطره مرحوم مهندس حسین شیخ الاسلام معاون فقید امور بین الملل دانشگاه را گرامی داشت.

مدیران کل معاونت امور بین الملل و دانشجویان غیرایرانی نیز با ارائه گزارشی از عملکرد سال گذشته شامل خدمات به دانشجویان غیرایرانی، جذب دانشجویی غیرایرانی در واحدهای دانشگاه، رایزنی به منظور تأسیس شعبه دانشگاه در کشورهای همسایه، انعقاد تفاهم نامه های مربوطه و … پرداختند و برنامه های خود برای ارتقاء کیفیت فعالیت های معاونت در سال ۹۹ را اعلام کردند.

دکتر طهرانچی در این جلسه پس از استماع گزارشهای عملکرد و برنامه های معاونت های فرهنگی و دانشجویی و امور بین الملل و دانشجویان غیرایرانی راهکارهای لازم برای فعالیت این دو معاونت ارائه داد.

همچنین در این دیدار آقای رضا نصیری مدیرکل فرهنگی و دانشجویی دانشگاه آزاد اسلامی و دکتر محمد قربانی گلشن‌آبادی مدیرکل تشکل‌های اسلامی سیاسی دانشگاه آزاد اسلامی به ارائه گزارشی درخصوص فعالیت تشکل های دانشجویی در زمینه تولید و توزیع بسته های بهداشتی برای مقابله با ویروس کرونا در میان عموم مردم و ضدعفونی کردن فضاهای مختلف دانشگاه از جمله سلف سرویس، خوابگاه ها، کلاسهای درس، سالن های ورزشی و … پرداختند.

جلسه دیدار نوروزی رئیس دانشگاه آزاد اسلامی با معاونت علوم انسانی و هنر دانشگاه به صورت ویدئو کنفرانس برگزار شد.

به گزارش روابط عمومی دانشگاه آزاد اسلامی، جلسه دیدار نوروزی دکتر محمدمهدی طهرانچی رئیس دانشگاه آزاد اسلامی با حجت الاسلام والمسلمین دکتر عبدالحسین خسرو پناه معاون علوم انسانی و هنر دانشگاه و مدیران کل و مشاوران این حوزه صبح امروز به صورت ویدئو کنفرانس برگزار شد.

حجت الاسلام والمسلمین دکتر عبدالحسین خسروپناه و مدیران کل معاونت علوم انسانی و هنر دانشگاه گزارشی در خصوص عملکرد این معاونت در سال گذشته ارائه دادند.

در این جلسه به ارائه موضوعاتی از جمله گسترش هیأت های اندیشه ورز در واحدهای دانشگاه، اقداماتی در خصوص تعالی علوم انسانی و هنر در دانشگاه آزاد اسلامی، برگزاری جلسات و سمینارهای در خصوص ارتقای کیفیت آموزش علوم انسانی و هنر و اقدامات لازم دانشگاه در دوران پسا کرونا مورد بررسی قرار گرفت.

همچنین مأموریت ها، اهداف و برنامه های معاونت علوم انسانی و هنر دانشگاه در این جلسه ارائه شد.

دکتر طهرانچی پس از استماع گزارش عملکرد و رئوس برنامه های سال جاری معاونت علوم انسانی و هنر دانشگاه به بیان راهکارهایی دراین زمینه پرداخت و براستفاده از فضای مجازی برای ارائه خدمات مطلوب به دانشجویان تأکید کرد.

گفتنی است جلسات دیدار نوروزی رئیس دانشگاه آزاد اسلامی با معاونت های این دانشگاه به منظور بررسی عملکرد سال گذشته و مأموریت های سال جاری به صورت ویدئو کنفرانس برگزار شده است.

دکتر طهرانچی در جلسه با معاونت تحقیقات، فناوری و نوآوری:

دانشگاه آزاد اسلامی باید برای قوت در فضای مجازی تدبیر و حرکت جدی داشته باشد/ می‌خواهند «دانشگاه آزاد اسلامی» همان «دانشگاه آزاد» سابق باشد/ پای اصول خود ایستاده‌ایم

رئیس دانشگاه آزاد اسلامی با تاکید بر لزوم توجه معاونت تحقیقات، فناوری و نوآوری به بحران های پساکرونا، گفت: امنیت غذایی و حکمرانی بحران‌هایی است که بعد از کرونا به‌ وجود خواهد آمد، بنابراین معاونت تحقیقات، فناوری و نوآوری باید درباره این بحران‌ها راهبرد جدی داشته باشد.

به گزارش روابط عمومی دانشگاه آزاد اسلامی، دیدار نوروزی دکتر محمدمهدی طهرانچی رئیس دانشگاه آزاد اسلامی با معاون تحقیقات، فناوری و نوآوری و مدیران کل این مجموعه، عصر روز سه شنبه ۱۹ فروردین ماه به صورت ویدئو کنفرانس در بستر سرویس جلسات آنلاین دانشگاه هوشمند (دان) برگزار شد.

در این جلسه که با حضور دکتر روح‌الله دهقانی فیروزآبادی معاون تحقیقات، فناوری و نوآوری، دکتر علی سروری مجد مشاور و رئیس مرکز حوزه ریاست، روابط عمومی و هماهنگی استان ها، دکتر سیداحسان شیرنگی سرپرست اداره کل اقتصاد دانش بنیان و توسعه سرمایه‌گذاری دانش بنیان، مهندس سیدمحمدجواد صدری مهر مدیرکل تجاری سازی و پارک علم و فناوری، دکتر قباد بهزادی‌پور سرپرست اداره کل امور کارآفرینی و مراکز رشد، دکتر حامد معیری کاشانی سرپرست اداره کل ایجاد و توسعه آموزش های فناوری و خلاقیت و مهندس وحید ضرغامی سرپرست اداره کل سیاست‌گذاری و نظارت راهبردی برگزار شد، عملکرد معاونت تحقیقات، فناوری و نوآوری دانشگاه آزاد اسلامی در سال ۹۸مورد بررسی قرار گرفت.

دکتر طهرانچی در ابتدای این جلسه با تبریک سال نو و فرا رسیدن میلاد باسعادت منجی عالم بشریت حضرت مهدی(عج)، گفت: بسیار خوشحالم که از طریق این ویدئو کنفرانس در جمع معاون و مدیران جوان و با انگیزه معاونت تحقیقات، فناوری و نوآوری حضور دارم. امیدوارم که سال پیش رو گامی به سوی ظهور امام زمان(عج) و سال غلبه بر مشکلات و جهش تولید باشد.

رئیس دانشگاه آزاد اسلامی با اشاره به سرمقاله خود که با عنوان «دنیای پساکرونا، تکرار تاریخ یا رخدادی نو در نظم جهانی: آمریکا در راه افول یا طلوع دوباره؟ » در روزنامه فرهیختگان منتشر شد، اظهار داشت: واقعیت این است که ارزش‌های حاکم بر تفکر، سیاست را شکل می‌دهد و سیاست نیز علم را جهت‌دهی می‌کند؛ بنابراین علم کنونی ماحصل ۸ دهه مدیریت آمریکا و بخشی مدیریت شوروی بر علم است. در نتیجه این ۸ دهه حکمرانی، سیاست علمی اکنون به این نقطه رسیده که علم امروز پاسخ دقیق و‌ متقن برای مقابله با یک ویروس ندارد. در سال ۲۰۲۰ امنیت و سلامت زیر سوال رفته و همه کشورهای جهان درگیر مواجهه با یک ویروس هستند و جریان راهبری ۸۰ ساله علم، لنگ لنگان به دنبال راه حل می‌گردند.

عضو شورای عالی انقلاب فرهنگی با اشاره به تاکید مقام معظم رهبری مبنی بر لزوم توجه به فضای مجازی و ایجاد شبکه ملی اطلاعات در کشور، خاطرنشان کرد: پس از شیوع ویروس کرونا، یکباره با قرنطینه‌ای مواجه شدیم که همه دنیا درگیر آن شده و به تبع آن اکثریت مردم در خانه مانده‌اند و در بستر فضای مجازی ارتباط خود را شکل می‌دهند. سوالی که مطرح می شود، این است که آیا ممکن است ویروس کرونا خواسته یا ناخواسته مردم را به سمت حکمرانی جدید و سبک زندگی مبتنی بر فضای مجازی سوق دهد؟

وی افزود: واقعیت این است که کرونا ۴۵ روز است مردم را به سبک زندگی در فضای نوین مجازی عادت داده است. اینجاست که به اهمیت موضوع قوت در فضای مجازی که از سوی مقام معظم رهبری مطرح شد، پی می‌بریم. متاسفانه دولت تاکنون نسبت به فضای مجازی غفلت کرده و اگر تنها شبکه ملی اطلاعات را ایجاد کرده بود، اکنون با بحران فضای مجازی روبرو نمی‌شدیم و اینجا جایی است که باید یک اتفاق جدید بیافتد. دانشگاه آزاد اسلامی باید در مورد این موضوع تدبیر و حرکت جدی داشته باشد.

دکتر طهرانچی با اشاره به معضلات پساکرونا در جهان، اظهار داشت: امنیت غذایی و حکمرانی، بحران‌هایی است که بعد از کرونا به‌ وجود خواهد آمد و کشور ما نیز از این موضوع مستثنی نیست، بنابراین معاونت تحقیقات، فناوری و نوآوری دانشگاه آزاد اسلامی باید درباره این بحران‌ها راهبرد جدی داشته باشد.

رئیس دانشگاه آزاد اسلامی در بخش دیگری از سخنانش با اشاره به برخی حاشیه‌سازی‌ها و دروغ پراکنی‌ها علیه این دانشگاه، تصریح کرد: تحول در دانشگاه آزاد اسلامی یک عبور و پوست‌اندازی است و اگر دانشگاه بتواند مرحله پوست اندازی را پشت سر بگذارد و وارد مرحله جدید شود، دانشگاه آزاد اسلامی تاثیرگذاری جدی در کشور خواهد داشت. خوشبختانه این مرحله با حضور نیروهای انقلابی و جهادی در دانشگاه آزاد اسلامی در حال گذار است، اما در مدت شش ماه گذشته یک جریان حاشیه‌ساز با تکیه بر بی‌اخلاقی‌ها و دروغ پراکنی ها به دنبال برهم ریختن محاسبات دانشگاه آزاد اسلامی هستند و تلاش دارند همه افعال نوآورانه، تحول زا و هر آنچه در این مدت در دانشگاه انجام شده را زیر سوال ببرند.

عضو هیات امنای دانشگاه آزاد اسلامی ادامه داد: این جریان تلاش دارد تا جلوی پیشرفت علمی کشور را بگیرد و جریان انقلابی را متوقف کند، چرا که آنها می خواهند دانشگاه آزاد اسلامی همان دانشگاه آزاد سابق باشد. به همین دلیل به دروغ و بی‌اخلاقی متوسل می شوند و مطالب را کاملاً وارونه بیان می کنند، اما معتقدیم که برای اصلاح دانشگاه باید هزینه بدهیم و پای اصول خود ایستاده ایم.

وی با بیان اینکه دانشگاه آزاد اسلامی یک رویکرد قانونی و یک رویکرد تحولی دارد، گفت: برخی این رویکردهای دانشگاه را بر نمی تابند و می خواهند ما را درگیر فضای بی‌اخلاقی و سخیف خود کنند که ان‌شاءالله با قوت از این وضعیت عبور خواهیم کرد، چرا که ما از ابتدا طبق بیانات مقام معظم رهبری می‌دانستیم که پیشرفت علمی کشور دشمن دارد و با آگاهی از این موضوع وارد این مسیر شدیم.

در ادامه این جلسه، معاونان و مدیران کل معاونت تحقیقات، فناوری و نوآوری دانشگاه آزاد اسلامی گزارش عملکرد این معاونت در سال گذشته را ارائه کردند و موضوع افتتاح و راه‌اندازی سراهای نوآوری «توسعه صنایع منطقه‌ای» و «صنایع خلاق» و… در تهران و بازار فناوری و نوآوری در اراک و سایر سراهای نوآوری در دیگر استان ها بررسی شد.

به اشتراک بگذارید : | | |